X

Для доступа к архивному номеру журнала введите, пожалуйста, Ваш электронный адрес

Введите вашу почту

X

Подписка на электронную версию журнала "Современная фармация"


Введите ваше имя


Введите вашу фамилию


Введите вашу специальность


Введите вашу специализациюВведите вашу почту


Введите ваш телефон

Телефон должен содержать код страны

пример: +380 99 999 9999


Введите Область/город/посёлок где вы проживаете


Введите ваше место работы


Епідемії, що вразили людство: вiд «Чорноi смертi» до «Корони». Частина 3 — ВIСПА

Натуральна віспа — одне з найдавніших захворювань. Епідемія віспи приходила до Китаю у IV сторіччі, Кореї — у VI сторіччі. Хворіли всюди — в Індії, Сирії, Палестині, Персії, Італії, Іспанії, Франції, Росії. Деякі середньовічні правителі вбивали всіх заражених, аби зупинити хворобу. Хтось поклонявся богам, вигадував замовляння та молитви, а хтось організовував масові ходи, чим швидко розносив вірус.

Читать полностью »

31.08.2021 |

Тривала втома після COVID‑19: що може рекомендувати провізор?

У грудні 2019 року в місті Ухань в Китаї був зафіксований перший випадок до цього невідомого захворювання нової коронавірусної хвороби 2019 року (COVID-19). За лічені місяці захворювання поширилося по всій земній кулі, а 12 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію COVID-19.
Починаючи з того дня, людство пройшло через суворий карантин, адаптувалося у новому світі з віддаленою роботою і засобами індивідуального захисту і навіть встигло вакцинуватися. Втім, постійні мутації коронавірусу і нові спалахи захворювання свідчать про те, що про COVID-19 ми забудемо не скоро [1].

Читать полностью »

30.08.2021 |

Нова ера у пацієнтконтрольованому знеболенні. Asprix — інноваційний знеболювальний лікарський засіб у формі назального спрею

 

На сьогодні біль є важливою медико-соціальною проблемою у всьому світі. За даними ВООЗ, 50 % дорослого населення нашої планети принаймні один раз протягом останнього року переживали головний біль. Дослідження EFIC (опитування респондентів у 16 країнах Європи) дозволило встановити, що 20 % дорослого населення страждають від хронічного болю; 35 % — відчувають біль щодня; 40 % — не досягають адекватного контролю болю. Біль, безсумнівно, належить до найчастіших скарг, з якими мають справу лікарі різних спеціальностей у своїй повсякденній практиці. В Україні, згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, 10 % населення страждає від болю внаслідок дископатій та травм, а понад 30 % осіб періодично страждають на головний біль напруги. За масштабами поширення, біль можна порівнювати із пандемією.

Читать полностью »

|

Епідемії, що вразили людство: вiд «Чорної смертi» до «Корони». Частина 2 — Холера

Дівчина до та після зараження на холеру. Вена, 1831 рік
Згідно підпису на зображенні, жінка зображена всього лише через годину після зараження.
Через чотири години вона померла.

 

Протягом всiєї iсторiї людство час вiд часу страждало вiд руйнiвних спалахiв холери. Ще Гiппократ (460–377 рр. до н.е.) i Гален (129–216 рр. н.е.) описували хворобу, дуже схожу на холеру, а численнi вiдомостi вказують на те, що аналогiчна хвороба була вiдома i в античнi часи на рiвнинах Гангу.

Читать полностью »

|

Компания Takeda отмечает 240-летие

18 августа 2021 г., Киев — В июне 2021 года глобальная биофармацевтическая компания Takeda отметила 240-ю годовщину со дня своего основания. Это важный для компании этап на пути к обеспечению заботы о здоровье и уверенности в будущем для людей во всем мире.

Читать полностью »

26.08.2021 |

МОЗ забезпечило рівний доступ до перездачі іспиту КРОК усім випускникам закладів вищої освіти

 

Міністерство юстиції України зареєструвало Наказ МОЗ України від 23 червня 2021 року № 1266 «Про затвердження змін до Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація».

Читать полностью »

05.08.2021 |

МОЗ взяло участь у Саміті ВООЗ із питань психічного здоров’я

В Афінах, Греція, 22–23 липня 2021 року відбувся саміт високого рівня, присвячений необхідним заходам з подолання негативного впливу пандемії COVID-19 на психічне здоров’я населення і на системи надання послуг у Європейському регіоні ВООЗ.

Читать полностью »

|

У МОЗі відновили доступ до порталу міжнародних клінічних протоколів Duodecim

Портал міжнародних клінічних протоколів медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd https://guidelines.moz.gov.ua став знову доступним для користувачів. Це означає, що близько тисячі міжнародних клінічних протоколів відкриті для користувачів онлайн.

Читать полностью »

|

Выберите вашу профессию