X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


МОЗ взяло участь у Саміті ВООЗ із питань психічного здоров’я

В Афінах, Греція, 22–23 липня 2021 року відбувся саміт високого рівня, присвячений необхідним заходам з подолання негативного впливу пандемії COVID-19 на психічне здоров’я населення і на системи надання послуг у Європейському регіоні ВООЗ.

 

Мета проведення цієї міжнародної наради — заручитися підтримкою країн і виробити чіткі пропозиції, які дозволять зробити охорону психічного здоров’я центральним компонентом процесу економічного і соціального відновлення. Це дасть змогу проаналізувати уроки, отримані в ході пандемії, і скористатися колективним досвідом, накопиченим за довгі роки проведення змін у сфері охорони психічного здоров’я.

 

Україну на саміті представляла заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, яка виступила на Міністерському форумі під час обговорення проблем разом з очільниками міністерств та представниками профільних відомств Греції, Іспанії, Франції, Вірменії, Великої Британії, Румунії та інших держав.

 

Під час проведення саміту учасники обговорили низку тем:

  • досвід європейських держав у протидії пандемії;
  • процес вакцинації населення;
  • збереження психічного здоров’я медичних працівників;
  • зниження кількості госпіталізацій та поширення послуг з психічного здоров’я на первинну ланку й у громади;
  • функціонування мобільних психіатричних бригади та впровадження дистанційних форм надання психіатричної допомоги;
  • залучення до прийняття рішень пацієнтів та соціально відповідального бізнесу.

На саміті міністри охорони здоров’я та представники інших держав-членів ВООЗ з Європейського регіону підтвердили свою прихильність наявним резолюціям на всіх рівнях, пов’язаних з психічним здоров’ям.

 

«Ця зустріч стала важливою віхою на шляху до формування консенсусу стосовно Європейської рамкової основи для дій щодо психічного здоров’я на 2021–2025 рр. і резолюції за темою охорони психічного здоров’я напередодні 71-ої сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ і початку роботи Європейської коаліції з охорони психічного здоров’я», — йдеться в повідомленні ВООЗ.

 

Пандемія COVID-19 ще більше підкреслила надзвичайну важливість психічного здоров’я та підвищила його значення в контексті глобальних дискусій. На прохання Європейського регіонального директора ВООЗ в лютому 2021 року була створена технічна консультативна група, до завдань якої входить надавати поради та рекомендації щодо ключових наслідків COVID-19 для психічного здоров’я населення, а також щодо найважливіших заходів, які держави-члени можуть прийняти з метою подолання цих наслідків.

Серед найважливіших завдань визначено необхідність вчинити значущі дії для збереження психічного здоров’я на індивідуальному та суспільному рівнях у Європейському регіоні ВООЗ.

 

«Від імені Міністерства охорони здоров’я України та міністра Віктора Ляшка я висловила вдячність офісу ВООЗ за залучення України до списку пріоритетних країн у спеціальній ініціативі ВООЗ із психічного здоров’я. Це для нас не тільки почесно, але і є великою відповідальністю і шансом з допомогою міжнародного експертного середовища змінити якість психіатричної допомоги в Україні в інтересах наших громадян», — заявила Ірина Микичак.

 

Поділитися статтею з друзями