X

Для доступа к архивному номеру журнала введите, пожалуйста, Ваш электронный адрес

Введите вашу почту

X

Подписка на электронную версию журнала "Современная фармация"


Введите ваше имя


Введите вашу фамилию


Введите вашу специальность


Введите вашу специализациюВведите вашу почту


Введите ваш телефон

Телефон должен содержать код страны

пример: +380 99 999 9999


Введите Область/город/посёлок где вы проживаете


Введите ваше место работы


Невідкладна допомога: алгоритм надання та приклади

На ресурсі vlasno.info у 2016 році було опубліковано матеріал, в якому описується невеликий експеримент, журналістка заходила в аптеку як покупець, говорила, що їй стало зле, скаржилася на нудоту, запаморочення, біль у м’язах, просила води, якусь таблетку та поміряти тиск і очікувала реакції співробітників. В усіх трьох аптеках, які вона відвідала, фармацевти приділили дівчині увагу, викликали швидку і давали знеболювальне. Давайте покроково проаналізуємо, що було зроблено і чи всі дії були вірними.

Читать полностью »

29.07.2020 |

Епідемії, що вразили людство: від “чорної смерті” до “корони”. Частина 1 — Чума

Останнім часом багато кажуть і пишуть про те, що після пандемії коронавірусу світ вже не буде таким, яким він був досі, що COVID-19 змінить різні сфери нашого життя [1]. Проте за останні два тисячоліття людство пережило не одну пандемію. Першими на думку приходять «Чорна смерть» (чума) у XIV сторіччі, холера у XIX сторіччі та «іспанка» у 1918–1920 роках. Всі вони ставали серйозним викликом, який приводив до значних демографічних та економічних втрат, проте, врешті-решт, завдяки намаганням побороти невидимого ворога, так або інакше стимулювали прогрес [2].
В новому циклі статей ми подивимось на те як пандемії минулого змінили хід історії, вплинули на економіку та культуру, а також поглянемо на згадані захворювання з сучасної точки зору. Сьогодні ми зупинимо увагу на одному з найбільш смертоносних захворювань, що забрало мільйони життів — чуму. Історики наразі виділяють три масштабні спалахи чуми, які забирали мільйони життів — у VI столітті, в середині XIV століття і в другій половині XIX — на початку XX століття. Читать полностью »

|

ОМЕЗ — рациональная защита верхних отделов ЖКТ во время приема противовоспалительных препаратов

За последний век медицина достигла необычайно быстрого прогресса: менее сотни лет назад еще никто не знал, что такое антибиотики, а сегодня медики успешно борются с гепатитами, раком, пересаживают органы и оперируют с помощью роботов. Все это было бы невозможно без разработки и внедрения новых лекарств. К сожалению, помимо огромной пользы, прием лекарственных препаратов может сопровождаться рядом побочных эффектов и рисков для здоровья. Безусловно, наиболее опасен именно бесконтрольный прием лекарств, ведь зачастую больные не хотят обращаться к врачу и лечатся самостоятельно.

Читать полностью »

28.07.2020 |

GUARDERS® — швейцарський досвід на варті здоров’я Вашого малюка

Народження дитини — найщасливіша подія для батьків. Маленьке янголятко швидко зростає та щодня радує маму й татка новими вміннями і досягненнями: начебто ще вчора малюк вперше посміхнувся у відповідь на ніжний поцілунок, а сьогодні вже повзає по підлозі у спробі зловити кицьку. Та, на жаль, разом з великим щастям приходить величезна відповідальність за здоров’я та благополуччя немовляти, адже Ви — його єдиний захист від небезпек цього світу.

Читать полностью »

27.07.2020 |

В 40 лет жизнь только начинается!

Начиная со второй половины XX столетия, всё более востребованной и обсуждаемой темой становится профилактика старения. За последние десятилетия благосостояние людей улучшилось, увеличилась продолжительность жизни, но, вместе с тем, появилась потребность жить не только дольше, но и качественнее — наслаждаться каждым новым днем, не терять своей энергии, не думать о болезнях. Читать полностью »

02.07.2020 |

Выберите вашу профессию