X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


VITATONE MULTIOMEGA: підтримка інтелекту та життєвого тонусу

Осінньо-зимовий період — суцільний стрес для організму: холод, похмура погода та нескінченна

низка фізичних та розумових навантажень. Школярі повинні виконувати великий обсяг домашніх завдань вдома та плідно займатися в школі, що вимагає чималих енерговитрат та концентрації уваги. Крім того, в осінньо-зимовий період діти, як ніколи, схильні до простудних захворювань внаслідок зниженого імунітету та й все тих же високих навантажень в школі.

Для дорослих осінньо-зимовий період також не час для відпочинку - напружений робочий графік вимагає підвищених розумових та фізичних ресурсів для просування по службі та організації робочого процесу. Та й простудні захворювання не змусять себе довго чекати, на жаль.

Невже, скажете Ви, всі без винятку дорослі та діти приречені в осінньо-зимовий період перехворіти простудними захворюваннями, втомлюватися на роботі та в школі? Зовсім ні. Цілком достатньо забезпечити організм необхідною кількістю поживних речовин, що відповідають за правильну роботу всіх органів та систем — вітамінами, мінералами та омега-3 поліненасиченими жирними кислотами (ПНЖК), і тоді зиму можна буде зустрічати бадьорими, повними сил та енергії. Адже вітаміни та мінерали — джерело енергії та профілактика простудних захворювань, а омега-3 кислоти відповідають за увагу та концентрацію.

Де ж їх взяти в достатній кількості? Адже в осінньо-зимовий період їжа досить бідна на вітаміни та мінерали, а омега-3 кислотами багаті продукти, які не завжди припадають до смаку, особливо дітям.

Чому Омега-3 ПНЖК?

Мабуть, усі знають про користь омега-3 кислот, але чим саме, та у якому вигляді їх краще вживати?

Давайте розберемося.

Омега-3 ПНЖК — важливий структурний компонент мембран усіх клітин організму людини. Особливе значення омега-3 мають для мембран нервових клітин. Приймаючи участь у передачі нервового імпульсу, вони забезпечують нормальну роботу мозку, серця, судин. Приймаючи участь в обмінних процесах нервової системи, ці речовини покращують пам'ять, посилюють концентрацію уваги, зменшують відчуття втоми, регулюють настрій. Особливо омега-3 ПНЖК потребують діти, адже саме в цьому віці формується нервова система.

Однак, і для дорослих омега-3 ПНЖК також необхідні, адже ці кислоти мають протизапальну дію, сприяють уповільненню утворення атеросклеротичних бляшок в судинах, підвищенню імунітету.

Мультивітаміни та омега-3 ПНЖК: на захисті здоров`я

Забезпечити організм вітамінами та цінними омега-3 кислотами здатний VITATONE MultiOmega. Оскільки він є джерелом омега-3 ПНЖК (поліненасичених жирних кислот) та містить ще 14 життєво необхідних вітамінів та мікроелементів, серед яких — вітаміни групи В, вітаміни А, Е та С та мікроелементи цинк та йод.

VITATONE MultiOmega від Newtone Pharma Limi-ted (Великобританія) випускається у вигляді сиропу, має приємний смак тропічних фруктів та відповідає європейській якості.

! Важливо й те, що VITATONE MultiOmega не містить цукру, а солодкого смаку надає натуральний рослинний низькокалорійний підсолоджувач — стевія.

У чому сила вітамінів?

Вітаміни та мінерали, поряд з омега-3 ПНЖК, — найважливіші складові біохімічних процесів в організмі. Разом ці поживні речовини відповідають за правильний розвиток нервової системи, нормальну роботу мозку, поліпшують пам'ять, здоров'я організму в цілому. У складі VITATONE MultiOmega ці найважливіші для організму речовини взаємодоповнюють одна одну та позитивно впливають на всі органи та системи.

Для забезпечення організму необхідною кількістю омега-3 ПНЖК необхідно кожного дня вживати 100–150 г морської риби жирних та напівжирних сортів, яка є основним джерелом омега-3: лосось, макрель, оселедець, сардина, форель, тунець та ін. Слід при цьому враховувати, що риба, бажано, повинна бути свіжою, а не замороженою. Також вона повинна бути вирощена в природних умовах, а не на рибній фермі, бо вміст омега-3 безпосередньо залежить від виду харчування. На рибних фермах рибу годують спеціальними кормами, що дуже відрізняються від природних морських кормів, які є джерелом необхідних кислот. На жаль, на сьогоднішній день, на вітчизняних прилавках частіше зустрічається саме перший вид риби, так що не варто сподіватися на збагачення організму омега-3 ПНЖК при її вживанні. Саме тому фахівці рекомендують вживати достатню кількість морської риби та додатково приймати продукти, що містять омега-3 ПНЖК.

Наприклад, вітамін В1 (тіамін) сприятливо впливає на розумові здібності та настрій, оптимізує роботу мозку, позитивно впливає на зростання, нормалізує апетит, покращує здатність до навчання. Крім того, тіамін покращує циркуляцію крові й бере участь в кровотворенні.

Вітамін В2 (рибофлавін) відіграє важливу роль в роботі органу зору, дозволяє швидко адаптуватися в темряві, знижує втому очей, запобігає виникненню катаракти. Також вітамін В2 необхідний для утворення еритроцитів, антитіл, для регуляції росту та репродуктивних функцій організму.

Вітамін В5 (пантотенова кислота) відіграє важливу роль у формуванні антитіл, сприяє засвоєнню інших вітамінів, а також стимулює в організмі вироблення гормонів надниркових залоз, що робить його потужним засобом для лікування артритів, колітів, алергій та хвороб серцево-судинної системи. Пантотенова кислота, як складова коферменту А, нормалізує обмін жирів, активує окислювально-відновні процеси в організмі й тому важлива для підтримки та відновлення всіх клітин тканин.

Вітамін В6 бере участь в синтезі білка, ферментів, гемоглобіну, гістаміну, глутамінової кислоти, γ-аміномасляної кислоти, знижує рівень холестерину та ліпідів у крові, покращує використання ненасичених жирних кислот, покращує скоротливість м'язів серця. Крім того, вітамін В6 відповідає за утворення антитіл, бере участь в синтезі нейромедіаторів (в тому числі серотоніну) та процесах засвоєння нервовими клітинами глюкози.

Vitaton_maket

Вітамін В9 (фолієва кислота) бере активну участь в процесах регуляції функцій органів кровотворення, позитивно впливає на функції кишечнику та печінки, підтримує імунну систему, бере участь в окислювально-відновлювальних процесах в організмі, сприяє нормальному утворенню та функціонуванню білих кров'яних тілець.

Фолієва кислота відіграє найважливішу роль при вагітності. Вона регулює створення та підтримання в здоровому стані нових клітин організму, що дуже важливо на стадії формування плоду та в ранньому дитинстві.

Цікаво, що у високих дозах фолієвій кислоті властива естрогеноподібна активність, сповільнюючи настання менопаузи та послаблюючи її симптоми, а також дозволяє коригувати у дівчат-підлітків статевий розвиток.

Крім того, регулярне вживання вітаміну В9 зменшує ризик інсульту та серцево-судинних розладів, нормалізує кров'яний тиск та знижує рівень холестерину в крові.

Вітамін В12 запобігає появі анемії, важливий для нормального росту та поліпшення апетиту, посилює імунітет, відіграє важливу роль в регуляції функції кровотворних органів, надає енергії, підтримує нервову систему в здоровому стані, покращує концентрацію, пам'ять та увагу, знижує дратівливість. Підтримка оптимального рівня вітаміну В12 сприяє нормалізації кров'яного тиску, стабілізації роботи мозку та нервової системи, подоланню безсоння, запобігає депресії та старечому слабоумству.

Вітамін Н (біотин), взаємодіючи з гормоном інсуліном, стабілізує вміст цукру в крові, також бере участь у виробленні глюкокінази. Біотин входить до складу VITATONE MultiOmega що робить його незамінним для людей з порушенням толерантності до глюкози та хворих на цукровий діабет.

Вітамін РР (нікотинова кислота) сприяє підтримці фізіологічно нормального здорового стану шкіри, слизових оболонок ротової порожнини та  кишечнику. Нікотинова кислота бере участь в забезпеченні нормального зору, покращує фізіологічно правильне кровопостачання та сприяє зниженню підвищеного кров'яного тиску.

Вітамін А позитивно впливає на зір, бере участь в окислювально-відновлювальних процесах, регуляції синтезу білків, сприяє нормальному обміну речовин, відіграє важливу роль у формуванні кісток, зубів, волосся; уповільнює процеси старіння в організмі, необхідний для нормальної роботи імунної системи.

У складі VITATONE MultiOmega вітамін А захищає від простудних захворювань та інфекцій дихальних шляхів, хвороб травного тракту, сечостатевої системи та підтримує шкірні покриви у відмінному стані.

Вітамін D підтримує нормальний ріст та розвиток кісток у дітей, попереджає виникнення рахіту. У людей в зрілому віці вітамін Д запобігає виникненню остеопорозу. Крім регуляції кальцію в організмі, вітамін D необхідний для нормального функціонування щитовидної залози та згортання крові.

Відома також здатність вітаміну D блокувати безконтрольне розмноження клітин організму, що робить його ефективним в профілактиці та лікуванні онкологічних захворювань, посиленні роботи імунної системи та придушенні аутоімунних процесів.

Вітамін Е, у складі VITATONE MultiOmega, позбавляє тканини мозку від токсинів, сприяє поліпшенню пам'яті, сприйняттю нової інформації, регулює перепади настрою. Вітамін Е — це природний антиоксидант, що захищає мембрани клітин від шкідливої дії вільних радикалів та сприяє підвищенню життєвого тонусу.

Вітамін С бере участь у процесах відновлення організму, підтримці нормальної функції нервової системи, у синтезі колагену, що надає кісткам пружності та зменшує їх ламкість.

Цинк приймає участь практично в усіх обмінних процесах в організмі, контролює синтез білків, у тому числі тих, які відповідають за пам'ять і здатність до навчання. Разом з вітамінами А, Е, С та селеном цинк утворює антиоксидантний комплекс, який підвищує опірність організму до інфекцій.

Йод, в свою чергу, забезпечує нормальну роботу мозку та відповідає за здатність до концентрації уваги.

VITATONE MultiOmega рекомендовано споживати дітям віком 1–3 роки — по 1 чайній ложці (5 мл) на добу; від 3 років та дорослим — по 2 чайні ложки (10 мл) на добу до або після їжі. Перед застосуванням флакон рекомендується збовтати.

VITATONE MultiOmega натуральний продукт, що не містить консервантів, тому після відкриття флакону його необхідно зберігати в холодильнику не більше 60 діб.

У висновку хотілося б відзначити, що натуральний склад, приємний смак та відсутність рибного запаху та присмаку, зручна форма застосування та європейська якість роблять VITATONE MultiOmega незамінним складовим домашньої аптечки, а, з огляду на можливість його застосування у дітей від 1 року, VITATONE MultiOmega можна сміливо назвати засобом вибору для підтримання здоров'я всієї родини!

VITATONE MultiOmega — мультивітамінний сироп з високим вмістом Омега–3 ПНЖК для підтримки інтелекту та міцного здоров'я!

Мамедова С. О.канд. фарм. наук, НФаУ