X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


В Україні стартує пілотний проєкт з вакцинації проти грипу в аптеках

Київ, 4 листопада 2021 року — Санофі, провідна міжнародна фармацевтична компанія, за підтримки Академії Сімейної Медицини України та у партнерстві з мережею аптек АНЦ ініціює пілотний проєкт «Вакцинація проти грипу в аптеках».

 

Проєкт покликаний спростити доступ українців до вакцинації проти грипу та продемонструвати, що Україна готова до впровадження передових світових практик у сфері охорони здоров’я, таких як щеплення в аптеках.

 

«Можливість прийти в аптеку, придбати вакцину та одразу зробити щеплення значно спрощує доступ до вакцинації. В умовах пандемії COVID-19 це має надзвичайно важливе значення», — зазначила Ірина Руденко, генеральна директорка Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ України. «Ми сподіваємося, що пілотний проєкт з щеплення від грипу в аптеках буде успішно реалізований, масштабований і продовжиться наступного року. Це — ще один крок до трансформування системи охорони здоров’я та наближення її до європейських стандартів», — додала пані Ірина.

Уперше в Україні громадяни зможуть зробити щеплення від грипу безпосередньо в аптеці. В період з 10 по 14 листопада 2021 року кожен, кому виповнилося 18 років, зможе придбати вакцину проти грипу в аптеці, там же пройти огляд лікаря та зробити щеплення.

 

 

«В інших європейських країнах та в США практика вакцинації в аптеках поширюється не лише на сезонну вакцинацію проти грипу —  там, прийшовши в аптеку, можна отримати щеплення й від інших небезпечних інфекційних захворювань», — прокоментував Рамі Мруа, генеральний менеджер Санофі Пастер — бізнес-підрозділу по роботі з вакцинами Санофі в Україні. «І досвід цих країн доводить, що спрощений доступ до вакцинації є додатковою мотивацією — так, наприклад, в Ірландії, у перший рік впровадження такої практики 24 % громадян вперше вакцинувалися від грипу, 85 % з них — люди з груп ризику важкого перебігу хвороби та ускладнень», — додав він.

 

Федір Лапій, дитячий лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), зазначає, що вакцинація проти грипу в аптеках може мати позитивний вплив на рівень охоплення вакцинацією проти грипу, адже нині він є дуже низьким у порівнянні з іншими країнами. В Європі, наприклад, він становить від 30 до 60 %, а в Кореї майже 86 % людей старше 65 років вакциновані від грипу.

 

За словами Ірини Волошиної, докторки медичних наук, професорки кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО ЗДМУ, сезонна вакцинація проти грипу дуже важлива, особливо в період пандемії COVID-19, адже існує загроза перехресного зараження вірусами COVID-19 та грипу.

 

Аптеки, що беруть участь у пілотному проєкті, знаходяться в м. Київ за адресами (вакцинація проводиться з 8:00 до 20:00):

  • вул. Ярославів Вал, 20
  • вул. Московська, 46/2
  • вул. Велика Васильківська, 112А
  • вул. Дмитрівська, 2
  • вул. Срібнокільська, 2А

 

 

Микола Щербина, CEO компанії «Аптека АНЦ», як представник аптечної мережі запевнив, що українська аптечна галузь готова до впровадження таких європейських практик, тож у майбутньому можна говорити до масштабування цього проєкту.

Про Санофі

Зобов’язання Санофі — надавати підтримку людям, які мають проблеми зі здоров’ям. Ми є глобальною біофармацевтичною компанією, для якої здоров’я людей — ключовий пріоритет. Ми запобігаємо хворобам за допомогою вакцин, пропонуємо інноваційні рішення для боротьби з болем та полегшення страждань. Ми завжди поруч з пацієнтами, які мають рідкісні захворювання, та з мільйонами тих, хто живе з хронічними недугами.

Завдяки зусиллям 100 000 співробітників у 100 країнах Санофі перетворює наукові інновації на терапевтичні рішення в усьому світі.

 

Поділитися статтею з друзями