X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® – запорука успішної роботи біліарного тракту!

«Наші харчові речовини мають бути лікувальними засобами, а наші лікувальні засоби мають бути харчовими речовинами».
Гіппократ

Печінка відіграє ключову роль у підтриманні гомеостазу організму, її нормальне функціонування передбачає здійснення понад 500 різних метаболічних процесів. Але урбанізація, неконтрольоване застосування різних токсичних речовин, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, інфекційні агенти посилюють токсичне навантаження на неї. Якщо вчасно не відкоригувати перші прояви порушення функцій печінки, її потужні регенераційні можливості значно послаблюються.

Патологія печінки і жовчовивідних шляхів є досить поширеною, характеризується тривалим безсимптомним або малосимптомним перебігом, що стає причиною розвитку хронічних форм.

У більшості випадків захворювання виявляються випадково при рутинному обстеженні або при обстеженні інших патологій. Отже, своєчасна діагностика захворювань гепатобіліарної системи, а також їхня профілактика дуже важливі для збереження здоров’я людини.

Як захистити печінку та зберегти здоров’я і високу якість життя?

Невтомна трудівниця!

Печінка — найбільший і життєво важливий орган, пов’язаний не тільки з травленням, а й з забезпеченням нормальної роботи всіх органів и систем організму.

За сучасними підрахунками біохіміків в клітинах печінки протягом 60 секунд відбувається перебіг приблизно 20 мільйонів різних реакцій. Всі вони настільки важливі, що неможливо виділити найголовніші, адже ця «хімічна лабораторія» щодня знешкоджує і виводить численну кількість шкідливих речовин.

Не болить, значить, все в нормі. Як би не так!

Розвиток патологій гепатобіліарної системи зумовлений насамперед ураженням клітин паренхіми печінки — гепатоцитів.


ЦЕ ВАЖЛИВО!

За даними медичної статистики 30 % населення земної кулі страждають від захворювань печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів. Хвороби печінки є п’ятою за частотою причиною смертності населення в багатьох розвинених країнах, а зростання захворюваності на хронічні форми печінкових патологій називають «другою епідемією нашого століття» після серцево- судинної патології.


Головними факторами, які чинять негативний вплив на печінку і викликають патогенетичні зміни в гепатоцитах, є:

  • метаболічні порушення;
  • ураження печінки гепатотропними вірусами;
  • шкідливі звички (зловживання алкоголем, куріння, нераціональне харчування);
  • токсичні речовини, зокрема, різноманітні лікарські засоби, солі важких металів, етанол, штучні харчові добавки та інші ксенобіотики;
  • стрес.

Провідна роль належить інфекційним і токсичним агентам. Одночасний вплив декількох негативних чинників прискорює розвиток і прогресування захворювань печінки.


«Хвороба-невидимка»

Неалкогольна жирова хвороба визнана найпоширенішою хворобою печінки, на яку страждають 20–46 % дорослих, 10 % — дітей, 17% — підлітків, 40–70% — дітей з ожирінням.


Незважаючи на очевидні досягнення в лікуванні захворювань гепатобіліарної системи (впровадження сучасних і ефективних схем лікування вірусних гепатитів, застосування нових імуносупресорів, удосконалення оперативної техніки та можливостей трансплантології), розлади в роботі печінки й жовчовивідних шляхів залишаються серйозною проблемою сучасної медицини й спонукають до пошуку нових ліків, здатних впливати на різні ланки патогенетичного процесу.

Патогенетична підтримка печінки

Будь-які пошкодження печінкової тканини пов’язані насамперед з ураженням печінкових клітин — гепатоцитів. У терапії захворювань печінки застосовують лікарські засоби, які зумовлюють вибірковий вплив на печінку, спрямований на відновлення метаболізму в гепатоцитах, підвищення їхньої стійкості до ушкоджувальної дії екзогенних або ендогенних чинників, стимуляцію регенераційних процесів в печінці. До засобів із зазначеним механізмом дії належать так звані гепатопротектори або мембраностабілізатори.


ЦЕ ВАЖЛИВО!

Гепатопротектори (від лат. hepar – печінка і pro- tecto – захищати) — фармакотерапевтична група різнорідних лікарських засобів, які підвищують стійкість гепатоцитів до патологічних впливів, запобігають руйнуванню клітинних мембран і стимулюють регенерацію, відновлюючи у такий спосіб структуру та функції печінки.


До гепатопротекторів, здатних усувати мембранні дефекти й відновлювати функціональну активність клітин печінки, належить засіб рослинного походження УЛЬТРА ЛЕЦИТИН®, розроблений за сучасними технологіями компанією «Санте Натюрель» (Канада) на замовлення «ЮАМЕД ОУ» (Естонія). Одна капсула засобу містить ефективну дозу (1000 мг) ессенціальних соєвих фосфоліпідів (фосфатидилхолін, фосфатидилсерин, фосфатидилетаноламін), які збагачені олією насіння сафлору красильного (200 мг) і натуральним антиоксидантом — вітаміном Е. Поєднання природних біологічно активних речовин в одній капсулі дозволяє ефективно впливати на різні ланки патогенезу та безпечно використовувати УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® в комплексній терапії захворювань печінки різної етіології.

Ессенціальні фосфоліпіди — різноманітність функцій і ефективність з позицій доказової медицини

Фосфатидилхолін — головний компонент ессенціальних фосфоліпідів. У складі клітинних мембран на фосфатидилхолін (лецитин) припадає 80% від загального вмісту фосфоліпідів. Фосфатидилхолін відновлює мембранні структури клітин, стимулює синтез ендогенних фосфоліпідів; активує мембранні ферменти; пригнічує синтез прозапальних цитокінів; зменшує наслідки оксидативного стресу; нормалізує білковий і ліпідний обміни; є емульгатором жовчі та забезпечує її колоїдну стійкість; гальмує формування сполучної тканини, знижуючи ризик виникнення фіброзу і цирозу печінки.


ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

У 1939 році із бобів сої було виділено фракцію фосфоліпідів, в якій переважав фосфатидилхолін та лінолева й ліноленова кислоти. Згодом з’ясувалося, що виділені фосфоліпіди забезпечують нормальне функціонування клітин, але не можуть синтезуватися в організмі. Фосфоліпіди отримали назву «ессенціальні», бо є незамінними факторами і мають регулярно надходити в організм з їжею.


Фосфатидилсерин та фосфатидилетаноламін чинять кардіопротекторний ефект, позитивно впливають на ліпідний і білковий обмін, сприяють зниженню рівня холестерину в крові і нормальному кровопостачанню органів, позитивно впливають на роботу головного мозку і нервової системи.


ЦІКАВО

Фосфатидилхолін бере участь в утворенні жовчі і складає 95% від усіх фофоліпідів, що входять до її складу, і визначає екскреторну (дренажну) функцію печінки.


Фосфоліпіди засобу УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® сприяють відновленню сурфактантної системи легень, підвищують рівень поверхнево-активних речовин в альвеолах і нормалізують функцію дихання.

Клінічні ефекти ессенціальних фосфоліпідів доповнюються й посилюються біологічно активними речовинами, що містяться в олії насіння сафлору красильного. У складі сафлорової олії міститься 70 % лінолевої та 10 % α-ліноленової поліненасичених вищих жирних кислот, а також олеїнова, пальмітинова, стеаринова, арахідонова кислоти, натуральний вітамін Е, різні сполуки серотоніну. Активні компоненти сафлорової олії нейтралізують вільні радикали і сповільнюють руйнування клітинних мембран, поліпшують ліпідний обмін і сприяють зниженню рівня  загального холестерину; нормалізують енергетичні потреби клітин.

Натуральний вітамін Е, як потужний антиоксидант, захищає організм від вільних радикалів, знижує ризик серцево-судинних патологій і онкологічних захворювань, зміцнює імунну систему, сприяє зменшенню запальних процесів. Сафлорова олія і вітамін Е посилюють антиоксиданті властивості фосфоліпідів, що надає засобу УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® додаткової переваги: гепатопротектори з вираженими антиоксидантними властивостями ефективніше відновлюють функціональний стан печінки.

Застосування дієтичної добавки УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® в рекомендованих дозах є безпечним, не пригнічує систему цитохром Р450, що дозволяє включати засіб у будь-які схеми лікування.

УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® рекомендовано застосовувати при жировій дистрофії печінки різного ґенезу; гострих і хронічних гепатитах; токсичному  ураженні печінки; цирозі печінки; цукровому діабеті; постінсультних станах; хронічній  недостатності  мозкового кровообігу; терапії ішемічної хвороби серця, артеріальній гіпертензії у пацієнтів з патологією печінки і/або центральної та периферичної нервової системи; псоріазі; гострих і хронічних захворюваннях дихальної системи.

Слід зазначити, що у своєму складі УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® не містить касторової олії, барвників, смакових добавок і консервантів, що позбавляє печінку від додаткового токсичного навантаження.


УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® – природний гепатопротекторний засіб з антиоксидантними властивостями. Дієтична добавка сприяє ефективному відновленню функціонального стану гепатобіліарної системи. Для досягнення клінічних ефектів дієтичну добавку слід вживати не менше 4 тижнів. Систематичне застосування гепатопротекторного засобу УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® дозволяє поліпшити прогноз та загальне самопочуття пацієнта.

УЛЬТРА ЛЕЦИТИН® — надійний захист і ефективна підтримка клітин печінки!


Сергій Матвієнко, кандидат медичних наук, ХМАПО