X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Скасування процедури декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби вкотре актуалізовано

За інформацією, якою володіє Асоціація Оператори ринку медичних виробів», проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 і від 2 липня 2014 р. № 240» (щодо скасування процедури декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби) 26 вересня 2016 р. за підписом в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун було подано на розгляд до Кабінету Міністрів України.

Проект постанови КМУ, погод-жений всіма зацікавленими центральними органами виконавчої влади, має на меті скасування процедури декларування зміни оптово-відпускних цін на медичні вироби з огляду на те, що така процедура відносно виробів взагалі відсутня в європейській практиці, є вкрай часово обтяжливою, трудо- і фінансово затратною та недоцільною. Реалізувати цю мету пропонується шляхом внесення відповідних змін до наступних нормативно-правових актів:

  • постанови Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 року № 240 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 року № 449);
  • постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 «Про заходи щодо ста-білізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

Передбачається, що прийняття проекту постанови КМУ дозволить:

  • забезпечити приведення у відповідність національного законодавства у сфері декларування зміни оптово-відпускних цін на фармацевтичну продукцію з відповідним європейським;
  • вжити заходів з дерегуляції бізнесу;
  • створити найбільш сприятливі умови для ведення господарської діяльності операторами ринку медичних виробів;
  • оптимізувати завантаженість трудових ресурсів МОЗ України.

Так, зазначений проект постанови КМУ було розроблено за ініціативи та ресурсами Асоціації та схвалено робочою групою з питань удосконалення законодавства щодо обігу лікарських засобів МОЗ України, кількісний склад якої затверджено наказом МОЗ України від 25 червня 2015 року № 390 (до складу групи входять два представники Асоціації). З огляду на часті кадрові ротації в Уряді України та профільному відомстві (проект двічі повертався у зв’язку зі змінами в керівництві) це питання затягнулось, однак МОЗ України вкотре актуалізував його перед Урядом України, подавши на розгляд відповідний пакет документів. У зв’язку з цим, Асоціація, схвалюючи дії МОЗ України та підтримуючи поданий до КМУ проект, звернулась з клопотанням до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо підтримки ініціативи та прийняття акту в поданій Міністерством редакції. Безсумнівно, скасування процедури декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби, на нашу думку, сприятиме підвищенню ефективності виконання пріоритетних завдань Уряду та покладених на нього функцій, зокрема, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, дозволить забезпечити приведення у відповідність національного законодавства у сфері державного цінового регулювання медичних виробів з відповідним європейським, створити найбільш сприятливі умови для ведення господарської діяльності операторами ринку медичних виробів, а також оптимізувати трудові ресурси МОЗ України.

autor  Дар`я Бондаренко, виконавчий директор Асоціації «Оператори ринку медичних виробів»