X

Для доступа к архивному номеру журнала введите, пожалуйста, Ваш электронный адрес

Введите вашу почту

X

Подписка на электронную версию журнала "Современная фармация"


Введите ваше имя


Введите вашу фамилию


Введите вашу специальность


Введите вашу специализациюВведите вашу почту


Введите ваш телефон

Телефон должен содержать код страны

пример: +380 99 999 9999


Введите Область/город/посёлок где вы проживаете


Введите ваше место работы


Розвиток медичних технологій

«На сучасному етапі розвитку людство використовує таку кількість ресурсів, що для подальшого існування наша планета не зможе задовольнити наші потреби. Вчені підсумували, що в найближчому майбутньому нам потрібно 2,6 такої планети як наша Земля, — говорить Костянтин Косяченко, президент громадської спілки «Українське агентство з оцінки технологій охорони здоров’я». — Тож сьогодні потрібно говорити про сталий розвиток, який дозволить задовольнити потреби сучасного покоління без шкоди для майбутніх. Основою сталого розвитку є економічні та екологічні інтереси суспільства. Порушення рівноваги між ними впливає на погіршення якості життя».

 

Спікер зауважив, що забезпечення якості життя значною мірою залежить від якості медичних послуг. Він розповів присутнім про затвердження національної програми Нealth Тechnology Аssessments як важливого політичного інструменту впливу на якість медичного обслуговування. Оцінка технологій охорони здоров’я — мультидисциплінарний процес впровадження наукових знань для обґрунтування ефективних рішень в галузі охорони здоров’я. В якості прикладу ефективності НТА пан Косяченко навів приклад: «Приблизно 2,8 млрд. доларів США — вартість розробки вакцини проти кожного з 11 захворювань з переліку ВООЗ, що складають найбільші пандемічні загрози. Порівняно з витратами на пандемію внаслідок спалаху атипічної пневмонії у 2003 р. — 54 млрд. доларів США — інвестиції не видаються занадто великими. Що ж до втрат економік світу під час пандемії СOVID-19, мова йде вже про сотні трильйонів доларів».


Про впровадження оцінки медичних технологій на ринок лікарських засобів в Україні розповіла Піняжко Ореста, PhD, директор Департаменту оцінки медичних технологій ДП «Державний експертний центр МОЗ України». Вона розповіла присутнім про визначення цінності медичної технології та етапи її доступу на ринок. Окрему увагу спікер приділила етапам впровадження НТА в Україні, розробку дорожньої карти, яка була затверджена Постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення державної оцінки медичних технологій» від 23.12.2020 № 1300.

 

Поделитесь статьей с друзьями

Выберите вашу профессию