ДОППЕЛЬГЕРЦ® на варті осіннього гіповітамінозу у дорослих та дітей!
Осінь — це не просто чергова пора року, це справжнє випробування на міцність для багатьох із нас. І йдеться не лише про погану погоду та традиційний ріст захворюваності на застуду та грип. Осінь — це час, коли ми повертаємося до активного суспільного життя з усіма притаманними йому стресами. Діти йдуть до школи чи садочка, що зазвичай є джерелом стресу для малечі. Часто це призводить до швидкого перевтомлення малечі та нервових зривів. Втім, не обходять ці «випробування осені» і дорослих — нові проекти на роботі, чергові дедлайни та завдання «на вчора».
Щоб підтримати власні сили організму та допомогти малечі адаптуватися, просто необхідним є поновлення сил, підвищення тонусу організму та розумової працездатності. Тому стати в нагоді дорослим та малюкам може збалансований комплекс вітамінів та мінералів ДОППЕЛЬГЕРЦ®.
ВІТАМІНИ — це низькомолекулярні органічні сполуки різноманітної хімічної структури, які необхідні для нормальної життєдіяльності організму. Вони беруть участь переважно в обміні речовин, що забезпечує постачання організму енергією. Вони необхідні для:
- адекватної роботи нервової системи;
- контролю гормонального балансу;
- правильного процесу утворення нових клітин
крові; - утворення та підтримки здоров’я органічних тканин — м’язової, кісткової, зубної емалі;
- підтримки м’язового тонусу, зокрема м’язів шлунково-кишкового тракту;
- здоров’я шкіри, волосся і нігтів, слизових оболонок, печінки та інших органів [1].
Організм людини не синтезує вітаміни або синтезує в недостатній кількості. У наш час відомо близько 30 вітамінів, з них приблизно 20 надходять до організму людини з продуктами харчування рослинного або тваринного походження. Вітаміни мають високу біологічну активність і потрібні організму в дуже малих дозах — від декількох мікрограмів до десятків міліграмів на добу. Якщо вітамінів не вистачає, погіршується здоров’я, знижуються захисні сили організму. Ситуація ускладнюється ще й тим, що вітаміни не можна накопичити про запас, їх необхідно споживати регулярно. Наприклад, водорозчинні вітаміни виводяться з організму протягом кількох годин. Жиророзчинні вітаміни А, Е і D затримуються в організмі трохи довше, але їх потрібно регулярно поповнювати [1].
Гіповітаміноз - це стан спричинений зниженною концентрацією одного або групи вітамінів в організмі людини.
Причиною неадекватної забезпеченості вітамінами і мінеральними речовинами є як несбалансований раціон харчування, так і якість самих продуктів, харчова цінність яких при використанні сучасних технологій виробництва значно знижена. Навіть в ідеально збалансованому за макронутрієнтами раціоні для дорослих з енергетичною цінністю 2500 ккал на добу недостатність вмісту більшості вітамінів і мінеральних речовин приблизно на 20 %. В результаті цього поступово в організмі розвивається як недостатність окремих вітамінів (виражене зниження запасів вітаміну в організмі, що викликає появу специфічних чи слабко виражених клінічних симптомів), так і поєднана недостатність відразу кількох вітамінів (полігіповітаміноз або мультимікронутрієнтна недостатність) [2, 3].
Серед інших причин розвитку дефіциту вітамінів можна виділити підвищення потреби у вітамінах при деяких фізіологічних станах організму (інтенсивний ріст, вагітність, період лактації), в екстремальних кліматичних умовах і під дією шкідливих виробничих факторів, при інтенсивних фізичних та нервово-психічних навантаженнях, стресах, інфекційних захворюваннях, антивітамінній дії багатьох лікарських препаратів тощо.
При дефіциті вітамінів відмічаються наступні зміни в організмі:
- порушуються обмінні процеси (в тому числі і водно-електролітний обмін), прискорюється старіння організму і підвищується частота загострення хронічних захворювань;
- відмічаються розлади серцевої діяльності, може виникнути тахікардія;
- порушується моторна та секреторна функція ШКТ;
- відбуваються дегенеративні процеси в периферичних нервах;
- порушується діяльність ЦНС.
Перші ознаки гіповітамінозу характеризуються слабкістю, сонливістю, дратівливістю, нездужанням, зниженням опірності імунітету, швидкою втомлюваністю, погіршенням стану шкіри, концентрації уваги та пам’яті тощо.
Порушення харчового статусу напряму асоціюються з розвитком цілого ряду аліментарно-залежних захворювань: атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, гіперліпідемії, ожиріння, цукрового діабету, остеопорозу, подагри, злоякісних новоутворень та ін. І навпаки, адекватне споживання вітамінів корелює зі зниженим ризиком серцево-судинних захворювань [3].
НА ЗАМІТКУ!
Доцільним є прийом саме вітамінно-мінеральних комплексів, оскільки існують так звані міжвітамінні функціональні зв’язки мікронутрієнтів в організмі. Наприклад, вітаміни групи В посилюють дію один одного, а дефіцит вітамінів С, B2, B6, E та фолієвої кислоти викликає функціональну недостатність вітаміну D. Для усунення полігіповітамінозу та відновлення повноцінного вітамінного статусу необхідний прийом саме комплексу вітамінів, при чому більш високі дози забезпечують досягнення швидшого ефекту.
Людям, які піклуються про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей, стануть у нагоді німецькі мультивітамінні комплекси ТМ Доппельгерц, які охоплюють всі вікові категорії родини:
- ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку для дорослих;
- ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку шипучі таблетки для підлітків старше 12 років;
- ДОППЕЛЬГЕРЦ® Kinder Мультивітамінний комплекс — для дітей від 3-х років у вигляді желейних ведмедиків.
Вітамін А (ретинол) захищає організм від вірусних захворювань та інфекцій дихальних шляхів, травного тракту, сечових шляхів; підвищує бар’єрну функцію слизових оболонок, збільшує активність лейкоцитів та інших факторів імунітету; забезпечує нормальну діяльність зорового аналізатора, бере участь у синтезі зорового пігменту та сприйняття оком світла; є необхідним для підтримки та відновлення тканин епітелію. Ретинол прискорює процес загоєння, а також стимулює синтез колагену, знижує ризик приєднання вторинної інфекції, бере участь в окисно-відновлювальних процесах, регуляції синтезу білків, сприяє нормальному обміну речовин, функції клітинних та субклітинних мембран, є необхідним для росту нових клітин, уповільнює процес старіння. Вітамін А захищає мембрани клітин мозку від руйнівного впливу вільних радикалів.
Вітамін Н (біотин) — входить до складу ферментів, що регулюють білковий і жировий обмін, має високу активність. Бере участь в синтезі ферменту, що регулює обмін вуглеводів, пуринових нуклеотидів. За участю біотину протікають реакції активації і перенесення СО2.
Вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) — бере участь у понад 5 ферментативних реакціях, регулюючи тим самим вуглеводний, білковий та жировий обмін. Тіаміну гідрохлорид впливає на біосинтез актину та міозину, які беруть участь у процесах скорочення міокарда та скелетних м’язів. Вітамін В1 пришвидшує фізіологічну гіпертрофію міокарда, що має важливе значення при порушенні скорочувальної функції міокарда та розвитку серцевої недостатності. Також тіамін впливає на формування опорно-рухового апарату, стимулюючи синтез елементів сполучної тканини. Вітамін В1 захищає мембрани клітин від токсичної дії продуктів перекисного окислення, виступаючи як антиоксидант та імуностимулятор.
Вітамін В2 (рибофлавін) — бере участь у синтезі глутатіону — потужного антиоксиданта, сприяє активації заліза, фолієвої кислоти і вітамінів B1, B3 і B6.
Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) — бере участь у метаболізмі білків, синтезі нейромедіаторів центральної і периферичної нервової системи, виробленні енергії, стимулює синтез гемоглобіну в еритроцитах, сприяє руйнуванню шкідливого LDL, забезпечує нормалізацію роботи судин, активізує ліпідний метаболізм.
Вітамін В12 (ціанокобаламін) — відіграє важливу роль для нервової системи. Він відповідає за регенерацію і нове утворення оболонок нервового волокна (також відомих як оболонки мієліну), які захищають нерви і забезпечують правильну і ефективну передачу нервового імпульсу. Також ціанокобаламін необхідний для процесів нормального кровотворення.
Вітамін С (аскорбінова кислота) — бере участь в утворенні колагену, серотоніну з триптофану, катехоламінів, синтезі кортикостероїдів. Аскорбінова кислота також бере участь у перетворенні холестерину на жовчні кислоти. Вітамін С необхідний для детоксикації у гепатоцитах за участю цитохрому P450; сам нейтралізує супероксидний радикал до перекису водню. Аскорбінова кислота стимулює синтез інтерферону, отже, бере участь у імуномодулюванні. Вітамін С покращує всмоктування заліза з їжі шляхом перетворення іону заліза, гальмує глікозилювання гемоглобіну та перетворення глюкози на сорбіт.
Вітамін D — забезпечує нормальний ріст та розвиток кісток, попереджає розвиток рахіту та остеопорозу, шляхом регуляції мінерального обміну; сприяє м’язовому тонусу, підвищує імунітет, необхідний для функціонування щитовидної залози та нормальної зсідання крові; допомагає організму відновлювати захисні оболонки, що оточують нерви; бере участь у регуляції артеріального тиску та серцебиття; перешкоджає росту ракових та клітин.
Вітамін Е діє як антиоксидант, захищаючи клітини, особливо клітинні мембрани, від пошкоджень. Допомагає підтримувати здорову шкіру і здоров’я очей і знижує ризик вікових проблем із зором, таких як дегенерація жовтої плями; бере участь в підтримці міцності та функціонування скелета; в утворенні еритроцитів, допомагаючи підтримувати правильний рівень вітаміну А і вітаміну К в крові.
Вітамін В9 (фолієва кислота) — бере участь в утворенні еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів, регулює кровотворення. Цей вітамін також необхідний для нормальної роботи центральної нервової та імунної систем, печінки, шлунково-кишкового тракту.
Вітамін К — покращує міцність стінок судин, знижуючи ризик крововтрати при травмах; підвищує витривалість до аеробних навантажень і стимулює вироблення енергії, захищає клітини від окисного ушкодження; нормалізує рухову функцію шлунково-кишкового тракту та роботу м’язів; має протизапальну та імуномодулюючу активність. Вітамін К бере участь в синтезі сфинголіпідів, що входять до складу мембран нервових клітин і оболонок нервових волокон.
Нікотинамід бере участь в енергозабезпеченні клітин і в знешкодженні шляхом окиснення природних та чужорідних речовин.
Вітамін В5 (пантотенова кислота) — знижує рівень LDL, підтримуючи рівень холестерину в нормальному діапазоні, додатково сприяє зниженню артеріального тиску за рахунок вазодилятації.
Кальцій необхідний для нормального утворення кісткової тканини, формування зубів, процесу зсідання крові, нервово-м’язової провідності, передачі нервових імпульсів, проникності клітинних мембран.
Магній — є одним із найважливіших макроелементів організму, впливає на велику кількість процесів у організмі, такі як обмін протеїнів, синтез ДНК і РНК, зсідання крові, регуляція кров’яного тиску та рівня глюкози в крові, синтез одного з найважливіших антиоксидантів глутатіону, окисне фосфорилювання. Біологічна роль хлоридів полягає в підтримці осмотичного тиску і кислотно-основного стану позаклітинної рідини, участі в газообмінній функції еритроцитів, участі в утворенні соляної кислоти шлункового соку, активації амілази, знешкодженні продуктів патологічного розпаду тканин.
Хром регулює синтез РНК і ДНК, бере участь в підтримці балансу глюкози в крові, сприяє поповненню запасів глікогену, забезпечує зниження апетиту. Залізо відповідає за транспорт кисню в організмі, входить до складу ферментів-цитохромів, бере участь в усіх детоксикаційних процесах.
Йод забезпечує нормальну роботу мозку та відповідає за здатність до концентрації уваги.
Калій необхідний для правильного функціонування серця і системи кровообігу, допомагає підтримувати адекватне кров’яний тиск та м’язовий тонус.
Мідь сприяє росту і розвитку, бере участь у кровотворенні, імунних реакціях, перетворення заліза організму в гемоглобін.
Марганець необхідний для нормального засвоєння вітаміну В1 та функціонування вітаміну К, бере участь в обміні аскоробінової кислоти, енергетичному обміні, процесах формування та росту кісток, кровотворення та зсідання крові.
Молібден необхідний для підтримки нормальної роботи важливих функцій нервової системи та мозку, оскільки має здатність до активації обміну сірковмісних амінокислот.
Фосфор бере участь у синтезі енергії, функціонуванні м’язової тканини, підтримці кислотно-лужного балансу, зберіганні генетичної інформації.
Селен захищає організм від токсичних мінералів, таких як миш’як, кадмій, ртуть та свинець, є складовою метаболізму простагландинів, які контролюють запальний процес.
Кремній необхідний для процесів мінералізації кісткової тканини, синтезу колагену, позитивно впливає на стан шкіри, волосся і нігтів, сприяє попередженню атеросклерозу і хвороби Альцгеймера.
Цинк бере участь практично в усіх обмінних процесах в організмі. Разом з вітамінами А, Е, С та селеном цинк утворює антиоксидантний комплекс, який підвищує опірність організму до інфекцій [5, 6]
Особливості складу вітамінно-мінеральних комплексів ТМ ДОППЕЛЬГЕРЦ:
ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку — сучасний збалансований комплекс вітамінів та мінералів, що легко засвоюються.
Для оптимального постачання організму поживними речовинами фахівці компанії знайшли рішен-
ня — було розроблено спеціальну таблетку-ДЕПО, яка забезпечує повільне та поступове вивільнення поживних речовин протягом усього дня. Таким чином, необхідні вітаміни та мінеральні речовини добре сприймаються організмом та оптимально засвоюються.
Потужна доказова база, що ґрунтується на результатах численних досліджень, свідчить про високу ефективність та безпечність ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку. Зокрема, при довготривалому застосуванні відмічалося попередження ранньої вікової дегенерації макули у осіб з високим ризиком, помірне зменшення ризику катаракти. Встановлено зв’язок між прийомом ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку протягом >3 років та зниженим ризиком смертності від серцево-судинних захворювань у жінок. Доведена асоціація з нижчим ризиком розвитку колоректальної аденоми у жінок, зниження ризику ановуляторної безплідності. При тривалому застосуванні ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку відмічалося поліпшення когнітивних здібностей та психічного благополуччя, покращувалося самопочуття, сон та настрій, спостерігалося зниження втоми, розладів сну, частоти та інтенсивності головного болю [3, 5, 6].
ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку шипучі таблетки — призначений для активних і ділових людей, життя яких пов’язане з підвищеним розумовим, фізичним та емоційним навантаженням, а також для тих, хто хоче завжди залишатися бадьорим і енергійним та включає 13 життєво важливих вітамінів та 8 мінеральних речовин, що сприяють підвищенню опірності організму до стресових ситуацій та несприятливих факторів зовнішнього середовища. Шипуча розчинна форма сприяє більш швидкій насичуваності організму вітамінами та мінералами [4].
ДОППЕЛЬГЕРЦ® Kinder Мультивітамінний комплекс містить у своєму складі вітамін D3 (8 мкг в одній желейній пастилці), який сприяє зміцненню імунітету та розвитку кістково-м’язового апарату дитини, не містить синтетичних барвників та консервантів та рекомендований для дітей віком від 3-х років [4].
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ [4]
Вітаміни ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку рекомендований дорослим по 1 таблетці на добу під час їжі при:
- гіповітамінозі, авітамінозі та дефіциті мінеральних речовин;
- зниженні розумової та фізичної працездатності;
- порушенні концентрації уваги;
- стані стресу або втоми, періоді реконвалесценції після перенесених
захворювань; - підвищенні активності імунної системи організму;
- підвищенні фізичних можливостей організму, зокрема в спортсменів;
- при незбалансованому харчуванні.
ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку таблетки шипучі реомендовані з 12 років по 1-й шипучій таблетці на добу під час їжі, таблетку слід розчинити у склянці води:
-
-
- при зниженні розумової та фізичної працездатності, втоми, погіршенні концентрації уваги;
- при станах, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах, макро- та мікроелементах;
- для підвищення фізичних можливостей організму;
- при недостатньому або незбалансованому харчуванні;
- під час та після перенесених захворювань.
-
Мають приємний смак апельсину та маракуї.
ДОППЕЛЬГЕРЦ® Kinder Мультивітамінний комплекс рекомендовані дітям з 3-х років по 1 жувальній пастилці на добу, дітям старше 11 років по 1 жувальній пастилці 2 рази на добу під час їжі:
- для компенсації вітамінної недостатності в дітей;
- для поповнення недостатнього надходження вітамінів із звичайним раціоном.
ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку та Кіндер мультивітамін — унікальні засіби, що містить природні компоненти — спектр життєво важливих вітамінів, мінералів та біоелементів, необхідних для нормального обміну речовин. Застосування німецьких вітамінів ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ від А до Цинку та Доппельгерц® Kinder Мультивітамінний комплекс зміцнює імунну систему та підвищує регенеративні здібності організму, життєвий тонус, покращує фізичну та розумову діяльність!
Література:
- Tardy A. L., Pouteau E., Marquez D. et al. Vitamins and Minerals for Energy, Fatigue and Cognition: A Narrative Review of the Biochemical and Clinical Evidence. Nutrients. 2020. Vol. 12 (1). P. 228.
- Comerford K. B. Recent developments in multivitamin/mineral research. Advances in Nutrition: An International Review Journal. 2013. Vol. 4, No 6. P. 644–656
- Коденцова В. М., Рисник Д. В. Вітамінно-мінеральні комплекси для дорослих із високим вмістом вітамінів. Медичний алфавіт. 2018. № 31 (2). С. 15–20.
- Інструкція до застосування Доппельгерц® актив
- Biesalski H. K, Tinz J., Metrics P. X. Multivitamin /mineral supplements: Rationale and safety — A systematic review. Nutrition. 2017. Vol. 33. P. 76–82.
- Blumberg J.B., Bailey R. L., Sesso H. D., Ulrich C. M. The evolving role of multivitamin / multimineral supplement use among adults in the age of personalized nutrition. Nutrients. 2018. № 10 (2). Р. 248.
Єрьоменко Римма Фуатівна,
доктор біологічних наук, професор,
завідувачка кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ