X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Біломаг Форте Медівіт: ніщо не вилетить з голови!

Гострий розум і пам’ять без провалів в сучасному житті є одними з ключових факторів успіху. Адже нам регулярно в повсякденному житті доводиться робити кілька невідкладних справ одночасно, тримати на замітці важливі зустрічі і дзвінки. Та й вдома клопоту — хоч відбавляй!
Пам’ять відноситься до когнітивних функцій головного мозку, за допомогою яких здійснюється процес раціонального пізнання світу. «Вилетіло з голови» — ця крилата фраза сьогодні досить поширена. Багато клієнтів аптек скаржаться на погану пам’ять, що нерідко є наслідком перевтоми, хронічного стресу, порушення адаптації або фізіологічного процесу старіння.
Але нещодавно була з’ясована ще одна причина погіршення пам’яті.

COVID-19 має негативний вплив на пам’ять людини!
У людей, що перехворіли на коронавірус, може погіршуватися пам’ять, а також інші інтелектуальні здібності. До такого висновку прийшли британські нейрофізіологи і медики під керівництвом наукового співробітника Імперського коледжу Лондона Адама Хемпшира після дослідження 84 тисяч осіб. Виявилося, що британці, які перенесли тяжкі форми коронавірусної інфекції, за активністю когнітивних процесів поступалися приблизно 65 % інших жителів країни. У інших категорій хворих інтелектуальні здібності впали в дещо меншому ступеню. Як пояснюють дослідники, результати тесту еквівалентні тому, якби ці хворі постаріли приблизно на 10 років.
Особливо сильно перенесена хвороба вплинула на тести, які пов’язані з вирішенням завдань на розуміння тексту і змісту слів.
Причина цього може критися в тому, що нюхові рецептори в слизовій оболонці носа вірус використовує в якості своєрідних «воріт». Через них він може потрапити в мозок людини і поширитися нервовою системою [1].


Це цікаво!
Після обстеження 189 добровольців вчені з Вашингтонського університету виявили новий симптом хвороби Альцгеймера. Виявилося, що пептиди, що провокують порушення роботи пам’яті, також заважають людям спокійно спати по ночах і бути активними в світлий час доби.


Люди, які спокійно прокидаються вранці і лягають спати з настанням ночі (так звані жайворонки), менш схильні до розвитку захворювань, що викликають порушення пам’яті в літньому віці.

Секрети китайської медицини
Як відомо, фізичне та інтелектуальне здоров’я людини багато в чому залежить від діяльності центральної нервової системи. Для забезпечення її злагодженої роботи необхідні мікро- і макронутрієнти, які ми не завжди отримуємо в достатній кількості. Для досягнення в організмі необхідного балансу елементів, що поліпшують когнітивні функції, люди здавна застосовували листя дивовижної китайської рослини.
Гінкго білоба — релікт мезозойської ери, одна з найстаріших і найкрасивіших рослин в світі, яка з найдавніших часів, «переживши» безліч катаклізмів, до сьогоднішнього дня практично повністю зберегла свої цілющі властивості. Рослина стійка до шкідників, хвороб, забруднення навколишнього середовища і навіть до радіації — насіння гінкго білоба першими проросли в Хіросімі після атомного бомбардування. У природних умовах гінкго білоба росте в Південно-Східній Азії і Японії. Стародавні монахи — даоси — садили це дерево на «святих» місцях — біля монастирів — і вважали, що ця рослина з двудольчатим (білоба) віялоподібни­м листям символізує дві основних складові даоської філософії — інь і ян є знаком мудрості і зосередженості, стійкості і довголіття. В даний час гінкго білоба прекрасно себе почуває в ботанічних садах Великобританії, Голландії, Франції, де ці дерева вирощують як декоративні, а також для отримання дуже цінної фармацевтичної сировини. Зростає воно і в Україні.
Як і женьшень, гінкго білоба є основним елементом традиційної китайської медицини. Вже більше 5000 років його застосовують для продовження молодості і поліпшення пізнавальних здібностей. У західній медицині гінкго білоба набула широкого визнання лише 40 років тому після детального вивчення хімічного складу і спектру фармакологічної активності екстракту гінкго білоба.

Унікальний склад — з глибини століть
Специфічні речовини, знайдені в рослині, отримали відповідну назву — гінкголіди і білобаліди. В екстракті гінкго містяться активні речовини різних груп: біофлавоноїди, флавоноїдні глікозиди (кверцетин, кемпферол, ізорамнетин), алкалоїди, органічні кислоти і проантоціанідини. Крім того, в лікарській рослинній сировині є такі мікро- і макроелементи, як калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, титан, мідь, марганець і селен, а також амінокислоти аспарагін, маргенін та гінгетин. В цілому рослинний екстракт вміщує більше 40 активних речовин, які мають комплексну дію. Унікальний склад рослини привернув пильну увагу вчених, які до теперішнього часу вже з’ясували цілий ряд корисних ефектів гінкго. Зокрема, рослинний екстракт і препарати, створені на його основі, за рахунок вираженого сприятливого впливу на кровообіг в структурах мозку сприяють підвищенню працездатності мозку, активізації розумових процесів, зниженню метеочутливості. Характерними для екстракту гінкго є антиоксидантна, вазодилатуюча, протиішемічна, протинабрякова, антиагрегантна, діуретична і нейропротекторна дії.

Екстракт гінкго в сучасній медичній практиці
Відповідно до сучасних наукових даних, позитивні клінічні ефекти від застосування екстракту листя  гінкго можна розділити на три основні категорії:

  • регуляція тонусу кровоносних судин, що сприяє поліпшенню кровообігу, особливо в головному мозку;
  • запобігання агрегації тромбоцитів, зниження ризику тромбоутворення;
  • антиоксидантні властивості, в тому числі щодо нейтралізації радикала супероксиду.

Вазоактивний ефект екстракту листя гінкго заснований на його здатності пригнічувати активність ферменту фосфодіестерази, внаслідок чого відбувається накопичення циклічного гуанозинмонофосфата (цГМФ) в клітинах гладком’язового шару судин, зменшується концентрація іонів кальцію в цитоплазмі, відповідно, знижується скоротливість клітин. Відзначено, що вплив екстракту на стінки артерій є більш вираженим, ніж на стінки капілярів і вен. Завдяки активним компонентам екстракту знижується тонус судин, поліпшується кровотік, в тому числі церебральний і нирковий.
Механізм антиагрегантної дії екстракту гінкго пов’язаний з впливом на активність фактора активації тромбоцитів. Активні компоненти рослини поліпшують реологічні властивості крові, знижують агрегацію тромбоцитів і еритроцитів, попереджають утворення тромбів і зменшують вивільнення медіаторів, що сприяють підвищенню тонусу артерій і артеріол.
Антиоксидантний ефект здійснюється за рахунок різних механізмів дії активних компонентів екстракту. Зокрема, флавоноїдні глікозиди зменшують кількість вільних радикалів, мають Р-вітамінну активність, а також утворюють активні комплексні сполуки при взаємодії з іонами міді, заліза, марганцю та інших металів, що володіють змінною валентністю. Крім того, флавоноїдні глікозиди запобігають руйнуванню аскорбінової кислоти і окисленню адреналіну. Деякі складові екстракту гінкго проявляють активність, подібну активності ферменту супероксиддисмутази. Терпеноїди і деякі інші складові так само мають виражені антиоксидантні властивості. Саме за рахунок останніх екстракт сприяє гальмуванню процесу трансформації холестерину в атеросклеротичні бляшки, тим самим попереджаючи звуження і ущільнення артерій.
Протиішемічна дія екстракту гінкго полягає в підвищенні дихальної активності мітохондрій в умовах гіпоксії. Білобалід, що входить до його складу, потрапляючи в клітини, що знаходяться в умовах гіпоксії, сприяє підтримці нормального рівня аденозинтрифосфату, що грає ключову роль в обміні енергії для всіх біохімічних процесів. Показана здатність екстракту гінкго впливати на обмін норадреналіну, серотоніну і дофаміну, проявляючи помірний антидепресантний ефект.

Актуальний продукт в арсеналі провізора
Завдяки зазначеним властивостям надзвичайно актуальним в арсеналі провізора є засіб на рослинній основі
Біломаг Форте Медівіт від компанії «Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.». Цей продукт містить екстракт гінкго білоба (90 мг), оксид і карбонат магнію (120 мг),  соєвий лецитин (100 мг), а також вітамін В6 (1,4 мг). Чим пояснити такий склад? Дуже просто. Справа в тому, що додаткові компоненти засобу доповнюють дію екстракту гінкго білоба з метою поліпшення пам’яті та концентрації уваги.

Магній незамінний для нормальної роботи головного мозку — при його участі збільшується кількість синапсів нервових клітин, в результаті чого поліпшуються пам’ять, концентрація уваги, працездатність і здатність до навчання.

Лецитин можна назвати захисником клітинних мембран, він також приносить багато користі і іншим процесам організму: відновлює біосинтез і контролює розпад холестерину, сприяє травленню і рівномірному засвоєнню жирів, покращує роботу підшлункової.
Якщо ви живете в умовах поганої екології, ваша діяльність пов’язана з напруженою розумовою роботою або фізичною працею, варто обов’язково включити лецитин в щоденний раціон для підтримки здоров’я і профілактики хронічних патологій.
Окрім цього, користь лецитину полягає в тому, що зменшується в’язкість крові, знижується ризик тромбоутворення, поліпшується мікроциркуляція, що сприятливим чином позначається на стані загального здоров’я, на переносимості фізичних навантажень, а саме це і становить основну ланку в поліпшенні якості життя, особливо на тлі атеросклерозу.

Вітамін B6 є дуже важливим компонентом для нашої повноцінної інтелектуальної діяльності. Він допомагає перетворити триптофан в серотонін, або, в більш практичному ключі, запобігає депресії і появі нав’язливих думок. Дуже важливо уникати дефіциту вітаміну B6 в організмі, тому що це може призвести до погіршення пам’яті, неуважності, втоми, депресії, проблем зі сном і передчасним старінням мозку. Підводячи підсумок, відзначимо, що вітамін B6 грає важливу роль в процесі оптимального функціонування головного мозку.


Комплекс цих речовин забезпечує широкий спектр фармакологічної активності продукту Біломаг Форте Медівіт. Приймаючи Біломаг Форте Медівіт по 1 капсулі лише раз на добу після їжі протягом трьох місяців ви можете розраховувати на:

        • поліпшення пам’яті, ясності мислення і концентрації уваги;
        • стимулювання інтелектуальної діяльності;
        • уповільнення процесів старіння мозку і розвитку старечого недоумства;
        • позбавлення від головного болю, запаморочення і «провалів» в пам’яті;
        • підвищення працездатності і швидкості реакції;
        • зменшення вираженості депресії і поліпшення настрою;
        • усунення дратівливості, відчуття тривоги і занепокоєння;
        • забезпечення повноцінного сну.

Окремо слід зауважити, що у складі Біломаг Форте Медівіт не міститься цукор! Це дає можливість застосовувати продукт особам, що хворіють на цукровий діабет.
Крім цього, Біломаг Форте Медівіт має ще одну безперечну перевагу: це економічно приваблива вартість.
Рекомендується пероральний прийом продукту після їжі по 1 таблетці на добу. Тривалість стандартного курсу застосування становить 3 тижні; оптимально проведення 3 курсів на рік. Слід також відзначити хороший профіль безпеки і переносимості засобів на основі гінкго: побічні ефекти для них не виявлені, відомі лише випадки гіперчутливості до деяких компонентів рослинного екстракту.
Як правило, ефект від прийому Біломаг Форте Медівіт спостерігається вже через місяць, але оптимальним, як вже було зазначено, є курс тривалістю до 3 місяців.

Біломаг Форте Медівіт— запорука ясного мислення і активного довголіття!

 


Олена Черняєва,
провідний фахівець з фармаконагляду

 

Література

  1. Cognitive deficits in people who have recovered from COVID-19 relative to controls: View ORCID ProfileAdam Hampshire, View ORCID ProfileWilliam Trender, View ORCID ProfileSamuel R Chamberlain, View ORCID ProfileAmy Jolly, Jon E. Grant, View ORCID ProfileFiona Patrick, Ndaba Mazibuko, View ORCID ProfileSteve Williams, View ORCID ProfileJoseph M Barnby, View ORCID ProfilePeter Hellyer, View ORCID ProfileMitul A Mehta
  2. Wahlgren N. G. A review of earler clinical studies on neuroprotective agents and current approaches. In: Neuroprotective Agents and Cerebral Ischaemia. Eds. A.R. Green, A.J. Cross. Acad Press Limited 1997;337-363.
  3. Effects of Ginkgo biloba on dementia: An overview of systematic reviews. Yuan Q, Wang CW, Shi J, Lin ZX. J Ethnopharmacol. 2017 Jan 4
  4. Treatment effects of Ginkgo biloba extract EGb 761® on the spectrum of behavioral and psychological symptoms of dementia: meta-analysis of randomized controlled trials. Savaskan E, Mueller H, Hoerr R, von Gunten A, Gauthier S. Int Psychogeriatr. 2018 Mar;3
  5. Review of Ginkgo biloba-induced toxicity, from experimental studies to human case reports.
  6. Mei N, Guo X, Ren Z, Kobayashi D, Wada K, Guo L. J Environ Sci Health C Environ Carcinog Ecotoxicol Rev. 2017 Jan

Поділитися статтею з друзями