X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


17 червня пройшов круглий стіл «100 Років Інсуліну. Відкриття, що Рятує Життя»

Потреба українських пацієнтів в інсуліні покрита лише на 70 %. Які зміни необхідно внести в нову програму реімбурсації інсулінів, щоб забезпечити всіх пацієнтів якісними ліками?

 

Київ, червень 18, 2021 року. 17 червня відбувся всеукраїнський круглий стіл «100 років інсуліну. Відкриття, що рятує життя», присвячений 100-річчю відкриття інсуліну та запланованим змінам в системі реімбурсації препаратів інсуліну в Україні.

Під час круглого столу учасники обговорили ключові події останнього сторіччя, пов’язані з винайденням інсуліну, сучасні досягнення науки в лікуванні діабету, роль тісної співпраці держави, пацієнтських організацій та виробників у покращенні якості забезпечення пацієнтів, а також те, чого очікувати пацієнтам від нової системи реімбурсації інсулінів найближчим часом та пропозиції щодо її покращення.

В обговоренні взяли участь:

  • представники пацієнтської спільноти,
  • державних органів влади України та Данії,
  • соціальних неприбуткових організацій,
  • лікарі-ендокринологи,
  • експерти з економічних питань у сфері охороні здоров’я та представники фармацевтичної індустрії.

 

«На сьогоднішній день кількість людей із діабетом в Україні, за різними статистичними даними, складає близько 3,5 мільйонів, з яких тільки у 1,2 мільйона хвороба була діагностована. У той же час кількість випадків діабету у всьому світі постійно збільшується протягом останніх десятиліть», — підкреслив серйозність пандемії діабету Оле Егберг Міккельсен, посол Королівства Данії в Україні.

 

Під час обговорення учасники круглого столу особливу увагу приділили питанню необхідності раціонально лікувати людей із діабетом сучасними інсулінами, щоб уникнути багатьох хронічних ускладнень, які призводять до передчасних смертей, інвалідизації хворих та їх вибування з економічно-активного населення. Застосування інноваційних методів лікування може значно підвищити якість життя для пацієнтів та водночас знизити навантаження на бюджет системи охорони здоров’я. Адже за даними дослідження Київської школи економіки, які були представлені на заході, щорічні економічні втрати від ускладнень діабету в Україні складають 104 млрд грн. або 2,5 % ВВП країни.

Також за оцінками Київської школи економіки потреба українських пацієнтів в інсуліні покрита лише на 70 %, а доступ до сучасних аналогових інсулінів, які сприяють контролю захворювання та знижують ризик ускладнень, мають лише 20 % людей із діабетом.

Прагнучи забезпечити доступ до інсулінів якомога більшій кількості пацієнтів, Міністерство охорони здоров’я України спільно з Національною службою здоров’я України розробили план змін в системі реімбурсації інсулінів, які повинні вступити в силу вже в жовтні цього року.

 

Як зазначила Наталія Гнатюк, головна спеціалістка відділу моніторингу потреб населення аналітичного управління НСЗУ:

«Запровадження змін в адмініструванні програми гарантуватиме всім пацієнтам, які потребують інсулінотерапії, доступ до ліків протягом року за кошти державного бюджету».

 

Однак запропоновані зміни створюють певний рівень стурбованості серед пацієнтських організацій, громадськості та виробників. Учасники запропонували НЦЗУ та МОЗ врахувати деякі важливі моменти і внести зміни до програми, які дозволять покращити якість життя пацієнтів та дадуть можливість спростити роботу лікарів, а саме:

  • забезпечити рівноправний доступ для всіх категорій пацієнтів до всіх форм і типів інсуліну;
  • скасувати рішення про запровадження обов’язкової госпіталізації для підтвердження гіпоглікемії і отримання необхідного інсуліну;
  • оновити існуючі протоколи лікування цукрового діабету відповідно до міжнародних рекомендацій;
  • ввести формат персоналізованого лікування для певних груп пацієнтів;
  • впровадити систему окремого реферування цін на інсулін для оригінальних препаратів і біосимілярів для запобігання формуванню несправедливої конкуренції на ринку.

 

«Необхідно передбачити можливість залучення коштів місцевих бюджетів у фінансування нової системи реімбурсації. Це дуже важливо для того, щоб регіони України мали стовідсоткову можливість в забезпеченні препаратами інсуліну», — підсумувала пропозиції від діабетичної спільноти Наталія Власенко, голова Київського благодійного фонду «Діабетик».

 

Учасники круглого столу також наголосили на тому, що для подальшого удосконалення якості забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та необхідними медичними послугами потрібно налагодити тісну взаємодію між державою, лікарями, пацієнтами та виробниками у той спосіб, як це працює в багатьох країнах світу.

 

Владислав Мороз презентував ініціативу Ново Нордіск, яка є важливим кроком для налагодження цієї взаємодії:

«В цьому році ми плануємо реалізувати програму для припинення поширення діабету в Києві під назвою «Cities Changing Diabetes», тобто «Міста, що Перемагають Діабет». Зараз ми шукаємо партнерів в Київській міській державній адміністрації для того, щоб реалізувати цей проект. Ми плануємо розпочати зі столиці, а потім масштабувати програму до інших міст України, щоб полегшити боротьбу з діабетом у всій країні».

 

Організатори заходу: благодійний фонд «Діабетик», Посольство Данії в Україні та Ново Нордіск Україна.

Novo Nordisk — це провідна світова медична компанія, заснована в 1923 році зі штаб-квартирою в Данії. Наша мета — сприяти змінам для подолання діабету та інших серйозних хронічних захворювань, як-от ожиріння, рідкісні порушення згортання крові та ендокринної системи. Ми робимо це завдяки новаторським науковим досягненням, розширюючи доступ до наших ліків та працюючи над тим, щоб запобігти та врешті вилікувати ці хвороби. У компанії Novo Nordisk працює близько 43 100 співробітників у 80 країнах, а продукція продається приблизно в 170 країнах. Для отримання додаткової інформації відвідайте novonordisk.com, Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube.

Для додаткової інформації про компанію та її діяльність в Україні звертайтесь до Марії Бухтоярової — представника прес-офісу Ново Нордіск Україна за ел. адресою: mb@cfcbigideas.com або за телефоном: +380 99 317 93 46.

 

Поділитися статтею з друзями