X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Життєстійкість бізнесу у час війни: досвід Мікрохім

Фармацевтична компанія Мікрохім була започаткована у Луганській області місті Рубіжному, саме там знаходилося виробництво та основні активи компанії до 24 лютого 2022 року. Після повномасштабного вторгнення росії на територію України Рубіжне опинилося під тимчасовою окупацією, а компанія втратила доступ до виробництва. Однак, всупереч цьому, Мікрохім продовжила свою роботу, змінює бізнес-модель та структуру компанії, адаптуючись під реалії сьогодення, будує плани на майбутнє та продовжує виробляти лікарські засобі, аби вони були доступні для тих, хто їх потребує.


Досьє

Мікрохім — українська інноваційна фармацевтична компанія, яка здійснює розробку, дослідження та реалізацію високоякісних лікарських препаратів і впроваджує оригінальні ідеї у фармацевтиці. 30 років компанія створює препарати, які відповідають сучасним стандартам, доступні для пацієнтів та зручні у застосуванні.

Продуктовий портфель Мікрохім налічує понад 40 найменувань у 4 терапевтичних групах:

  • кардіологія
  • неврологія
  • травматологія, ортопедія, хірургія
  • андрологія та гастроентерологія.

 

Мікрохім почала свою роботу у 1991 році із випуск малотоннажних АФІ для нітропрепаратів. Вже у 1995-1997 році було розроблено технологію виробництва субстанції ізосорбіду динітрату. У 2000 році Мікрохім випустили перші вітчизняні препарати ізосорбіду динітрату та нітрогліцерину у спреєвій формі. У 2018 році зареєстрували перший вітчизняний препарат для лікування легеневої артеріальної гіпертензії. Після початку пандемії у 2020 році зареєстрували перший в Україні генерик від COVID-19.

Наразі компанія має унікальні комбінації, які відтворили першими в Україні — найбільш повна лінійка препаратів на основі периндоприлу та валсартану, включаючи потрійні комбінації.

 

Зміна акцентів

Якщо раніше у своїй роботі Мікрохім фокусувалася, в першу чергу, на власному виробництві та розвитку технологій на його основі, то зараз основний акцент на компетенціях команди в галузі розробки та реєстрації лікарських засобів та диверсифікації виробництва. Тобто не втрачаючи якості лікарських засобів та внутрішньої експертизи, компанія забезпечує собі можливість виробляти препарати на партнерських виробничих майданчиках. Такий підхід дозволяє бути більш гнучкими, нівелювати ризики пов’язані з прив’язкою до локацій та сфокусуватися на науковій діяльності та розробках.

 

 

З втратою виробництва, компанія втратила і частину робочих місць, які були пов’язані з виробничими процесами, разом з ними й частину колективу. Однак вдалося зберегти та релокувати частину команди — саме це дозволяє компанії зберігати високий рівень якості лікарських засобів та ідейність бізнесу. Досвід Мікрохім показує, що сила бізнесу не в активах, а в інтелектуальному ресурсі та командності, саме від команди залежить життєстійкість бізнесу, високий рівень стандартів роботи та якості препаратів.

Переорієнтація на контрактне виробництво впливає виключно на зміну виробничого майданчика. Лікарські засоби й надалі відповідатимуть всім міжнародним стандартам та вимогам. Збереження якості препаратів та високого рівня доказовості — є ключовими пріоритетом компанії. Саме це є основоположним у виборі партнерів, стратегії розвитку та формуванні портфелю компанії.

Вже в новому форматі роботи компанія підготувала перший лонч. Цієї осені неврологічний портфель Мікрохім поповнив Контролфлекс.
Ін’єкційний препарат тіоколхікозиду, міорелаксант з центральним механізмом дії, для лікування пацієнтів з гострим болем у спині, що супроводжується м’язовим спазмом. Це буде перший український генерик.

У компанії також заплановані запуски нових брендів в кардіології та неврології, які не мають вітчизняних аналогів.


Корпоративна соціальна відповідальність

Мікрохім протягом багатьох років має стійку соціальну позицію та допомагає українцям у різних напрямках. До війни, одним із пріоритетів був розвиток луганського регіону. Компанія та її співробітники від 2014 року системно підтримують Збройні сили України, а від початку повномасштабного вторгнення сфокусувалися на допомозі окремим медичним закладам. За час повномасштабного вторгнення гуманітарну допомогу та медичні препарати Мікрохім доставила до Миколаївського військового госпіталю, Інституту кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка Стражеска Національної академії медичних наук України, а також Інституту психіатрії, неврології та наркоманії у місті Харкові.
Крім того, Мікрохім та її співробітники долучилися до підтримки наших військових. Так, окремим підрозділам були передані квадрокоптери, транспортні засоби, одяг, тактичні рукавиці та засоби зв’язку, а також запаси необхідних лікарських засобів. Зокрема, кардіологічні та знеболювальні препарати, гемостатичні бинти та інші вироби медичного призначення.

Крім того, після реєстрації у 2018 році першого вітчизняного препарату для лікування легеневої артеріальної гіпертензії, Мікрохім як єдина в Україні компанія-виробник генеричного препарату у 2020 році заявила про готовність надати допомогу в безоплатному отриманні спеціалізованих лікарських засобів. Ліки були передані низці медичних закладів в Україні на базі яких проходить лікування пацієнтів з легеневою артеріальною гіпертензією.


Фото надане прес-службою компанії Мікрохім

 

Поділитися статтею з друзями