Якщо ви курите, ви шкодите не лише собі, а й людям навколо!
У сигаретному димі міститься майже 7 000 хімічних сполук, 250 з яких — токсичні, а 69 можуть викликати онкологічні захворювання. Тютюновий дим впливає практично на всі системи та органи людини і є особливо небезпечним для організму дітей, вагітних жінок та людей із хронічними захворюваннями.
Від пасивного паління щороку помирає близько 1,2 млн осіб у світі та близько 13 тис. в Україні.
Доведено, що безпечної дози тютюнового диму не існує. Будь-яка доза, що потрапляє до організму в процесі куріння або вдихання вторинного тютюнового диму, може стати критичною та спровокувати розвиток хвороб дихальних шляхів, серця, онкологічних і багато інших.
До того ж, пасивне паління електронних сигарет та систем для нагрівання тютюну також становить ризики для здоров’я. Хоча досліджень із цієї теми бракує, однак наявні дані свідчать, що краще утримуватися від вдихання парів та аерозолів, що виділяються при палінні цих пристроїв.
Досить часто люди стають пасивними курцями проти своєї волі, зазнаючи впливу вторинного тютюнового диму вдома, на робочому місці та/або в громадських місцях.
Для того, щоби захистити людей від пасивного паління, запроваджують різні обмеження та заборони на паління в низці місць. Такі заборони також стимулюють курців відмовлятися від паління, а тих, хто не палить, утримуватися від того, щоби почати.
В Україні заборонено палити тютюнові вироби, а також електронні сигарети й кальяни в низці громадських місць:
- у ліфтах і таксофонах, під’їздах житлових будинків;
- на дитячих майданчиках;
- у підземних переходах;
- на зупинках маршрутних транспортних засобів;
- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів;
- у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
- у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
- у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.
Попри заборону, досі відсоток тих, хто наражається на тютюновий дим у закладах громадського харчування та й інших громадських місцях, досить високий. Це пов’язано як із неналежним контролем за дотриманням чинного законодавства, так і з недостатнім рівнем свідомості курців.
Понад 80 % дорослих (15+ років) підтримують повну заборону на паління в закритих приміщеннях на робочому місці та в громадських місцях, понад 65 % з них — курці.
Пам’ятайте, повна відмова від паління — найкраще, що можна зробити для власного здоров’я. Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я.