X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


ЦІКАВЕ, ЗАГАДКОВЕ, ТАКЕ РІЗНЕ СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ В КРАЇНАХ СВІТУ

 

Італія — у Новий Рік з вікон летять праски та старі стільці

В Італії Новий рік розпочинається шостого січня. Згідно з повір’ями, цієї ночі на чарівній мітлі прилітає добра Фея Бефана. Вона відчиняє двері маленьким золотим ключиком і, увійшовши до кімнати, де сплять діти, наповнює подарунками дитячі панчохи, спеціально підвішені до каміна. Італійський Санта Клаус — Баббо Наталі.

В Італії вважається, що Новий рік треба розпочинати, звільнившись від усього старого. Тож у Новорічну ніч заведено викидати з вікон старі речі. Італійцям цей звичай дуже подобається: з вікон летять старі праски, стільці тощо. Згідно з прикметами, місце, що звільнилося, неодмінно займуть нові речі. На новорічному столі в італійців обов’язково присутні горіхи, сочевиця та виноград — символи довголіття, здоров’я та благополуччя.

Швеція. Новий рік — свято світла

У Швеції перед Новим роком діти обирають королеву світла Лючію. Її вбирають у білу сукню, на голову надягають корону із запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям та ласощі домашнім тваринам: кішці — вершки, собаці — цукрову кісточку. У святкову ніч у будинках не гасне світло, вулиці яскраво освітлені.

 

Англія. Щоб бути разом цілий рік, закохані мають поцілуватися

В Англії прийнято на Новий рік розігрувати уявлення для дітей сюжети старовинних англійських казок. Всю новорічну ніч вуличні торговці продають іграшки, свистульки, маски, повітряні кулі. Саме в Англії виник звичай обмінюватися на Новий рік вітальними листівками, а першу новорічну листівку було надруковано в Лондоні в 1843 році. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які принесе їм Санта Клаус, а в черевики кладуть сіно — частування для ослика. Рівно о дванадцятій дзвони починають голосно дзвонити на честь Нового року. В ці хвилини закохані, аби не розлучатися наступного року, повинні поцілуватися під гілкою омели, яка вважається магічним деревом.

На Британських островах має велике поширення звичай «впускання Нового року» — символічний рубіж переходу від минулого життя до нового. Коли годинник проб’є 12 годину, відкривають задні двері будинку, щоб випустити Старий рік, а з останнім ударом годинника відкривають передні двері, впускаючи Новий рік.

 

Шотландія. Потрібно підпалити бочку з дьогтем і покатати її вулицею

У Шотландії свято Нового року називають «Хогмані». За звичаєм в новорічну ніч підпалюють бочки з дьогтем і котять їх вулицями, спалюючи таким чином Старий рік і запрошуючи Новий. Шотландці вважають, що від того, хто увійде першим до їхнього будинку в новому році, залежить успіх чи невдача в сім’ї на весь наступний рік. Велику удачу, на думку, приносить темноволосий чоловік, який вносить у будинок подарунки. Ця традиція називається «first footing». Гості повинні неодмінно принести із собою шматочок вугілля, щоб кинути у новорічний камін. Рівно опівночі відчиняються навстіж двері, щоб випустити старий і впустити Новий Рік.

 

Ірландія. У пошані пудинги

Ірландське Різдво — це більш релігійне свято, ніж просто розвага. Запалені свічки ставлять біля вікна надвечір перед Різдвом, на допомогу Йосипу та Марії, якщо вони шукають притулок. Ірландські жінки печуть спеціальне частування seed cake для кожного члена сім’ї. Вони також роблять три пудинги — один на Різдво, інший на Новий Рік та третій — напередодні Хрещення.

 

Фінляндія — бажання краще загадувати пошепки

Напередодні Нового року фіни ворожать на воску, а на святковий стіл ставлять багато страв та напоїв.

Фінського Санта Клауса звуть Йоулупуккі. Перекладається це ім’я як «різдвяний козел», так доброго дідуся називають за те, що він їздить на запряженому козлами візку. Дідок добре чує, тому про свої бажання йому краще розповідати пошепки, щоб про них не дізнався злий дух.

 

Франція. Головне — обійняти бочку з вином та привітати її зі святом

Французький Санта Клаус — Пер Ноель — приходить у новорічну ніч та залишає подарунки у дитячих черевиках. Той, кому дістається боб, запечений у новорічний пиріг, отримує титул «бобового короля» і у святкову ніч усі підкоряються його наказам.

За традицією, хороший господар-винороб неодмінно має цокнутися з бочкою вина, привітати її зі святом та випити за майбутній урожай.

 

Греція. Гості носять каміння — великі та маленькі

У Греції гості приносять із собою великий камінь, який кидають на порозі, кажучи слова: «Нехай багатства господаря будуть важкі, як цей камінь». А якщо великого каменю не дісталося, кидають маленький камінчик зі словами: «Нехай більмо в оці у господаря буде таким маленьким, як цей камінь».

Новий рік — це день святого Василя, який був відомий своєю добротою. Грецькі діти залишають свої черевики біля каміна, сподіваючись, що Святий Василь заповнить черевики подарунками.

 

 

Іспанія — обов’язково з’їсти дюжину виноградин

Кожен іспанець під бій місцевих курантів обов’язково з’їдає дюжину виноградин — цей ритуал дарує успіх на наступний рік. В іспанських магазинах навіть продають банки з виноградинками без насіння та шкіри. Ще один цікавий момент: Новий рік потрібно зустріти в нижній білизні червоного кольору, щоб протягом наступних 12 місяців не мати матеріальних проблем. Традиція поширюється як на чоловіків, так і на жінок.

 

Японія. Найкращий подарунок — граблі, щоб загрібати щастя

Крижані палаци та замки, величезні снігові скульптури казкових героїв прикрашають під Новий рік північні японські міста. 108 ударів дзвона сповіщають прихід Нового року до Японії. За давнім повір’ям, кожен дзвін «вбиває» одну з людських вад. Їх, як вважають японці, всього шість (жадібність, агресія, дурість, легковажність, нерішучість, заздрість). Але у кожного з вад є 18 різних відтінків — ось про них і дзвонить японський дзвін. У перші секунди Нового року слід засміятися — це має принести удачу. А щоб щастя прийшло в будинок, японці прикрашають його, точніше вхідні двері, гілочками бамбука та сосни — символами довголіття та вірності. Сосна уособлює довголіття, бамбук — вірність, а слива — життєлюбність.

Японського Санта Клауса звуть Сегацу-сан — Пан Новий рік. Найпопулярніший новорічний аксесуар — граблі. Кожен японець вважає, що мати їх необхідно, щоб на Новий рік було чим загрібати щастя. Граблі з бамбука — кумаде — роблять розміром від 10 см до 1,5 м і прикрашають їх різноманітними малюнками та талісманами.

 

В’єтнам — загадай бажання справжньому коропу

Для в’єтнамців Новий рік настає у період з 21 січня по 19 лютого. Вони прикрашають граблі, які символізують здатність отримати гроші та щастя. Місцевого Санта Клауса — Тао Куена — вважають здатним літати небом, осідлавши коропа, і ставати драконом. Щоб чарівний дух виконав бажання, слід розповісти про нього справжньому коропу та випустити у водойму.

У Новий рік також прийнято обмінюватися добрими побажаннями, написаними чорним по червоному, прикрашати будинок гілками персика і підривати саморобні хлопавки.

 

 

Цiкавi факти про Новий рiк!

  • Вчені стверджують, що традицію святкувати Новий рік вигадали в Месопотамії понад 4 тисячі років тому. Потім ідею перейняв Стародавній Рим. Спочатку верховний жрець сам встановлював тривалість Нового року, зменшуючи його або подовжуючи. Пізніше зійшлися на одній даті. — 1 березня. А 153 року до нашої ери перенесли святкування на 1 січня. Саме цього дня жителі Риму обирали нового консула
  • Найвища в світі штучна новорічна ялинка, зареєстрована в Книзі рекордів Гіннеса та встановлена в Мехіко в 2009 році. Її діаметр становив 35 метрів, а висота — 110,35 метрів. Це приблизно висота 40-поверхового будинку
  • Новорічні подарунки — знахідка римлян. Римляни у день урочистостей веселилися та дарували один одному смачну їжу чи монети. Так, імператор Октавіан Август щороку отримував від громадян скриню з грошима.
  • Усі звикли, що на Новий рік подарунки дарує Санта. Однак раніше все було навпаки: бородатий дід отримував подарунки (збирав данину) від людей.
  • Ялинка стала символом Нового року лише у 30-х роках минулого століття, а у Південній півкулі новорічним деревом вважається евкаліпт.
  • Спочатку ялинку прикрашали різними смаколиками: цукерками, горіхами, пряниками, яблуками. На гілці горіли свічки, а на вершині красувалася зірка. Але скляні кулі та інші прикраси з’явилися лише 100 років тому, найімовірніше, через неврожай яблук. Саме тоді кмітливі склодуви із Баварії замінили круглі яблука кулями, а у 1870-х роках замість небезпечних свічок почали використовувати електричні гірлянди.
  • Найбільшого сніговика у світі зліплено в США до Нового 1999 року. Його висота — 34 метра 65 сантиметрів.
  • Найрозповсюдженішою новорічною «обіцянкою» є обіцянка схуднути протягом наступного року.

 

Поділитися статтею з друзями