X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Травінор – ефективне зниження внутрішньоочного тиску

Дуже складно уявити собі здорову людину без нормального функціонування очей. На жаль, в сучасному світі набирає обертів не надто приємна тенденція зростання числа захворювань очей. До найпоширеніших проблем належать катаракта, глаукома, діабетична ретинопатія, короткозорість і т. д. На жаль, пацієнти несвоєчасно реагують на виникнення порушень зору, виявляють свою схильність до них і коригують стан ще на перших стадіях захворювань. Найчастіше перші тривожні симптоми патологій ігноруються і хворі доводять себе до стану, який складно відкоригувати без оперативного втручання, лише за допомогою медикаментозної терапії.

Глаукома – одне з найпоширеніших захворювань і супроводжується підвищеним очним тиском, який потрібно постійно коригувати спеціалізованими лікарськими засобами і тримати на належному рівні задля уникнення ще більшого погіршення зору. Існує також ще безліч патологічних станів очей, коли доцільно використання фармацевтичних препаратів для зниження очного тиску. Контроль такого важливого показника, як очний тиск – гарантія здорових очей!

Загальна інформація про захворювання

Глаукома підступна тим, що на перших стадіях розпізнати її вкрай складно. Очний тиск підвищується і згубно впливає на очі, однак вираженої клінічної симптоматики не спостерігається. Для протікання глаукоми характерний прояв трьох основних ознак:

 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • звуження кола зору;
 • зміни в зоровому нерві.

Найпоширенішою формою глаукоми, якій якраз і характерна нечіткість клінічних симптомів, є відкритокутова глаукома. Очний тиск вже підвищений, а людина ще цього навіть не відчуває. Як зрозуміти, що проблема вже почалася і вчасно відреагувати на неї? Насамперед, варто виділити симптоматику, яка має насторожити і змусити розпочати адекватне лікування.

На підвищений внутрішньоочний тиск вказують наступні клінічні прояви:

 • поява туману перед очима, сітки;
 • при зосередженні зору на джерелі світла з’являються так звані веселкові кола;
 • хворий відчуває важкість в очах, дискомфорт тощо;
 • унеможливлюється здатність бачити на відстані (знижується гострота зору);
 • може відчуватися незначний біль;
 • погіршується можливість щось побачити в темряві та інше.

Глаукома не виникає одночасно на обох очах. Звичайно таке можливо, але здебільшого стан проявляється на другому оці через певний проміжок часу, це може бути місяць, або й роки.

Важливо одразу звернутися до фахівця при наявності перших симптомів захворювання, щоб вчасно отримати кваліфіковану допомогу і відкоригувати стан. Тільки лікар може визначити стадію і призначити лікування. Провізор має можливість зрозуміти по симптомах доцільність звернення до лікаря і коректно повідомити пацієнту, що його стан потребує негайного звернення до фахівця і відпустити препарат, призначений лікарем.

Склад і особливості продукту

Фармацевтичний ринок пропонує безліч препаратів для вирішення проблеми глаукоми, але завжди є місце для вдосконалення і отримання ефективніших засобів для досягнення суттєвого покращення і максимального лікувального ефекту. Одним з таких є ЛЗ Травінор®, про який поговоримо детальніше.

Діючою речовиною засобу є травопрост в дозуванні 40 мкг на 1 мл розчину. За зовнішніми ознаками це безбарвний прозорий розчин без особливого запаху. За фармакологічною групою препарат належить до аналогів простагландинів. В основі механізму дії травопросту – збільшення відтоку внутрішньочної рідини по трабекулярній сітці, увеосклеральним шляхом. Лікувальній ефект проявляється через дві години після застосування. Максимального зниження тиску після одноразового прийому можна дочекатися через 12 годин. Лікувальна дія триває більше ніж 24 години, що дозволяє використовувати препарат один раз на добу. Адсорбція проходить через рогівку, де відбувається розпад до вільної кислоти, через 1–2 хвилини у внутрішньоочній рідині відзначалося досягнення максимальної концентрації, у плазмі крові концентрація збільшується через 30 хвилин. Виводиться препарат нирками. На основі дослідження використання засобу пацієнтами з проблемами печінки і нирок було доведено, що проводити корекцію дози немає необхідності.

Основним показанням до використання препарату є очна гіпертензія і відкритокутова глаукома. Широких протипоказань препарат не має. Єдиним протипоказанням є прояв індивідуальної чутливості до компонентів лікарського засобу, яка може проявлятися в алергічній реакції і потребує корекції дози або заміни засобу.

Препарат має зручну схему застосування, що значно економить час і дозволяє контролювати стан без особливих зусиль. Отже, дорослим пацієнтам включно з людьми похилого віку потрібно використовувати 1 краплю в кон’юнктивальний мішок ураженого ока 1 раз на добу. Щоб досягти максимального ефекту від застосування, процедуру слід проводити ввечері, в один і той же самий час. В разі якщо пацієнт забув провести закапування, не слід збиватися зі схеми, а використати препарат наступного дня в той же самий час. Не можна капати засіб більше одного разу на добу. Якщо доцільне застосування даного лікарського засобу в комплексі іншого препарату, його необхідно вводити в око лише через 5 хвилин після препарату Травінор®. При заміні іншого препарату на Травінор® доцільно припинити його застосування і на наступний день ввести в схему лікування представлений лікарський засіб.

Застосовувати лікарський засіб слід лише після досягнення віку 18 років, оскільки його дія на категорію пацієнтів молодше 18-ти не була прослідкована. Варто пам’ятати, що край крапельниці флакону не повинен торкатися інших поверхонь!

Якщо пацієнт користується контактними лінзами, перед проведенням процедури закапування їх слід зняти і одягти опісля не раніше ніж через 15 хвилин.

При традиційному введенні передозування препаратом майже неможливе. Якщо в око потрапила значна доза, його слід промити теплою водою. При потраплянні в шлунково-кишковий тракт проводиться симптоматичне лікування. Немає даних про виражену токсичну дію в разі місцевого передозування.

На керування транспортними засобами особливо не впливає, реакцію не змінює. Але застосування будь-яких очних крапель, і в тому числі препарату Травінор® може викликати короткочасне затуманення зору, що зникає через певний час. У такому разі після закапування слід почекати, поки зір проясниться.

Переваги препарату над іншими представниками групи

Виробником крапель Травінор® є АТ «Київський вітамінний завод». Вже багато років АТ «Київський вітамінний завод» випускає різноманітні офтальмологічні комплекси (Оптикс, Оптикс Форте, Візивіт тощо), які є лідерами на фармацевтичному ринку та знайшли своє визнання в терапевтичній практиці спеціалістів, а також серед пацієнтів, яким вони призначалися.

Така визнана споживачами високоякісна офтальмологічна лінія препаратів у 2018 році була розширена очними краплями Дорзітім. Останній представляє собою комбінацію дорзоламіду та тимололу, яку вже оцінили офтальмологи та їх пацієнти за ефективність дії, а також за зручність прийому.

Для виробництва лікарських препаратів АТ «Київський вітамінний завод» використовує високоякісну сировину in bulk від «Рафарм С.А.» (Греція) та має власні виробничі потужності, що відповідають усім стандартам якості ДСТУ (ISO 9001:2008 та ISO 9001:2009). Завдяки такому процесу створення, на виході пацієнт отримує якісні препарати.

АТ «Київський вітамінний завод» не стоїть на місці у своєму розвитку, працюючи над тим, щоб надати хворим повноцінну медичну допомогу з використанням передових фармацевтичних технологій. З даною метою арсенал препаратів компанії доповнився лікарським засобом Травінор®, призначеним для лікування глаукоми.

Травінор® – аналог простагландинів, який набагато якісніше і швидше сприяє досягненню терапевтичного ефекту, та є препаратом першої лінії терапії.  Швидкість дії зумовлена відтоком внутрішньоочної рідини. Буквально протягом двох годин можна досягти зниження внутрішньоочного тиску. Отримати максимальний ефект можна через 12 годин, тому і в рекомендаціях до застосування прописано закапувати око на ніч. А діє засіб більше, ніж 24 години. Уся схема гарантує максимальну зручність використання з мінімальними зусиллями.

На основі клінічних досліджень можна виділити дві переваги над іншими препаратами тієї ж групи. Травопрост 0,004 % здатний забезпечити досягнення стабільного рівня внтурішньоочного тиску протягом доби і підтримати його флюктуацію в межах фізіологічної норми. Підтримка добового коливання рівня внутрішньоочного тиску відбувається в межах норми 3,2 мм рт. ст.

Варіанти звернень в аптеку

Для кращого розуміння, коли саме можна відпустити покупцеві даний лікарський засіб, розглянемо кілька типових звернень в аптеку. При цьому провізору важливо пам`ятати, що при будь якому зверненні, зумовленому порушеннями внутрішньоочного тиску, він має спочатку відправити відвідувача аптеки до лікаря, адже ці препарати призначає саме лікар.

 • Ситуація 1

В аптеку звернувся хворий з глаукомою відкритокутового типу, який шукає препарат для зниження очного тиску без частого застосування.

Ідеальним варіантом при такому зверненні є Травінор®. Головна його перевага в зручності застосування. Препарат використовують всього лише раз на добу, в вечірній час. Це зручно для людей, які працюють і протягом дня не мають можливості контролювати свій стан. Впродовж сну розвивається максимальна дія засобу і на ранок внутрішньоочний тиск уже знижено, а хворий може продовжувати активну діяльність.

 • Ситуація 2

До провізора звернувся хворий, у якого виражені симптоми підвищеного внутрішньоочного тиску: туман в очах, сітка, біль, зниження гостроти зору. Пацієнт не звертався до лікаря.

Перше, що повинен зробити фармацевт – це направити пацієнта до спеціаліста. Адже, в такому разі займатися самолікуванням не доцільно. Після консультації з лікарем, можна рекомендувати Травінор®. Він допоможе тримати на контролі очний тиск і не допустити появи непоправних наслідків впливу високого тиску.

І наостанок, хочеться сказати, що Травінор® є ефективним препаратом, який досить швидко допомагає досягти лікувального ефекту і контролю стану за оптимальну ціну.

  Левченко Юлія