X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


РЕВАЙТЛ Часникові перлини — цілюща «комора» природи

З настанням холодного періоду року всі починають говорити про гострі респіраторні вірусні інфекції, які кожного року негативно впливають на здоров'я багатьох людей.

Особливо це стосується грипу — «короля інфекцій», окремі різновиди якого в періоди епідемії можуть бути смертельно небезпечними.

Ця проблема дуже актуальна сьогодні, так як «свинячий» (каліфорнійський) штам грипу накрив Україну відразу після новорічних свят.

vrezka  Штам грипу А (H1N1) відомий давно — ним була викликана епідемія «іспанки» в 20-х роках ХХ століття, яка забрала мільйони життів.

Людство знову зіткнулося з цим різновидом грипу зовсім недавно — світова епідемія цього штаму інфекції була у 2009 році. Тоді в центрі уваги всієї світової громадськості був Китай, люди були сильно налякані, усі ходили в захисних пов'язках.

Тим часом по країні поширилася чутка про те, що запобігти цьому страшному захворюванню здатний часник, що спровокувало його подорожчання майже в 40 разів!

Як говорить народна приказка, «немає диму без вогню», і властивість часнику вбивати різні віруси, діючи як потужний природний антибіотик, уже далеко не чутки, а випробуваний народною медициною і підтверджений наукою факт.

«Комора» природи ...

Часник — цілюща рослина, відома з глибокої давнини. З його допомогою лікарі творили справжні дива, перемагаючи найстрашніші недуги. Сьогодні медики знають чимало таємниць, які приховує звичайнісінький часник.

Revitle_chesnok

Людям часник відомий як мінімум чотири тисячоліття, причому з самого початку його використовували не тільки як продукт харчування, а й як ліки. Він користувався великою популярністю в античності, його культивували римляни, ассірійці, єгиптяни, греки, євреї та араби.

Часник був важливою частиною щоденного раціону багатьох єгиптян, а рукописи цього періоду включають 22 лікарські засоби, кожен з яких виготовлявся на основі часнику!

Своєю популярністю часник зобов'язаний гострому смаку і специфічному аромату, що збуджує апетит. Сьогодні неможливо уявити без часнику, наприклад, середземноморську кухню: пряні зубчики надають приємного аромату і гостроти безлічі страв у всьому світі.

У стародавній історії часто згадується, що часник давали робочим для підтримки і зміцнення їх сили, таким чином підвищували продуктивність та витривалість працівників. Він входив у раціон робочих, що брали участь у будівництві пірамід.

vrezka  Одного разу в Давньому Єгипті (близько 1600 років до н. е.) спалахнуло повстання, коли робітники при будівництві пірамід не отримали часнику.

Не відомо, чи був популярний часник у вищого класу, або він був продуктом для бідних, але відомо, що при розкопках гробниці Тутанхамона (1300 років до н. е.) були виявлені цибулини часнику. Їх також знаходили в саркофагах на закритих очах і у внутрішніх порожнинах мумій. Можливо, часник мав ритуальне значення, або його там залишали робочі.

Уникальний склад!

Чим викликане таке широке застосування часнику? Насамперед, його складом, а це — більше чотирьохсот різних компонентів, які мають лікувальні властивості.

Цілий ряд вітамінів, 17 макро- і мікроелементів, 17 амінокислот, 33 сірчисті сполуки, ефірні олії і багато інших біологічно активних речовин, які, доповнюючи одна одну, здійснюють оздоровчий вплив на людський організм.

Пахучі ліки!

Смак і запах часнику обумовлені наявністю ефірної олії (0,23–0,74%), в якому міститься алліцин і інші органічні сполуки сульфідної групи (фітонциди).

Застосування в медицині

У Стародавньому Римі вважали часник «їжею богів»і свято вірили, що з'їдання одного зубчика часнику що дня продовжує життя людини на 15–20 років.

vrezka  Стародавні олімпійці під час ігор також їли часник, щоб підвищити свою витривалість.

Хімічний склад часнику обумовлює його застосування в лікувальних цілях. Часниковий сік містить в собі речовини, які виявляють протималярійну, фунгіцидну (протигрибкову), протипротозойну, противірусну, антибактеріальну та протизапальну дії.

Часник може бути використаний для запобігання або лікування широкого спектру захворювань.

vrezka  У міфах Стародавнього Єгипту суміш солі з часником згадується як жарознижувальний засіб.

Потужний природний противірусний та антибактеріальний засіб!

У першу чергу хочеться відзначити, що часник є потужним природним антибіотиком. У XIX столітті Луї Пастер виявив що часник може вбивати бактерії. Але, ще задовго до цього відкриття, препарати на основі часнику використовувалися для боротьби з різними бактеріальними та вірусними інфекціями.

Користь часнику при лікуванні вірусних захворювань обумовлена ​​компонентом часнику — алліцином. Цей компонент блокує утворення ферментів, які сприяють потраплянню вірусів в організм. Саме тому часник — визнаний засіб для профілактики грипу.

Недарма, коли оголошують епідемію грипу, часник стає найпопулярнішим продуктом і ті, хто включає його в раціон, хворіють у середньому в три рази рідше, ніж ті, хто нехтує цим методом профілактики.

Завдяки фітонцидам часник перешкоджає розмноженню бактерій і проявляє активність проти кишкової палички, золотистого стафілокока, сальмонели, грибів роду Candida. Навіть у незначній концентрації (1: 125) він пригнічує діяльність бактерій, завдаючи їм істотної шкоди.

Часник служить засобом підвищення імунітету організму. Це пов'язано з тим, що компоненти часнику збільшують активність фагоцитів, Т-лімфоцитів, макрофагів і клітин-кілерів.

Користь для всіх органів і систем!

Серед безлічі способів профілактики хвороб серцево-судинної системи часник займає не останнє місце. Доведено, що в цьому овочі містяться речовини, що сприяють зниженню рівня «поганого» холестерину в крові, в результаті чого зміцнюються судини, поліпшується кровообіг і знижується навантаження на серце. А це — профілактика атеросклерозу і багатьох серцево-судинних захворювань.

Доведено, що часник знижує ризик виникнення інфаркту та інсульту. Речовини, присутні в ньому, зменшують в'язкість крові і перешкоджають злипанню тромбоцитів, що знижує ймовірність утворення тромбів.

Ефективний часник і в боротьбі з інфекціями шлунково-кишкового тракту. Він сприяє поліпшенню травлення, допомагає перемогти діарею або здуття живота.

Припускається і протиракова дія засобів з часнику. У Китаї і Тибеті його і до цього часу використовують для профілактики онкологічних захворювань.

vrezka  Вживання часнику знижує ймовірність виникнення онкологічних захворювань на 35–50%.

Правда, це стосується не всіх видів злоякісних пухлин, а лише раку шлунка і прямої кишки.

Наявні в складі часнику з'єднання аллаксину і ванадію позитивно впливають на діяльність ендокринної системи.

vrezka Під час Першої світової, коли на фронті гостро відчувалася нестача антисептиків, обробку гнійних ран проводили соком з часнику, що рятувало бійців від гангрени. 

Часник — природний афродизіак, який, посилюючи кровообіг статевих органів, сприяє підвищенню потенції у чоловіків. Також він проявляє болезаспокійливу, седативну, сечогінну, жовчогінну, від-харкувальну і протигельмінтну дії.

Зверніть увагу!

На жаль, часник і лікувальні засоби з нього не можна вживати при епілепсії, захворюваннях нирок, жовчнокам'яній хворобі, анемії, виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки, ерозивному процесі в кишечнику, а також в період вагітності.

Не рекомендується вживати часник в їжу при прийомі препаратів, що розріджують кров, бо в такому випадку відбудеться посилення дії ліків, в результаті чого можливі кровотечі та крововиливи.

Тому необхідно пам'ятати, що засоби на основі натуральних речовин в окремих випадках потрібно застосовувати, сурово дотримуючись режиму дозування і медичного постулату «не нашкодь», а також під наглядом лікаря.

Що робити, як боротись?

Сьогодні сучасна медицина широко використовує лікарські засоби на рослинній основі. Інтерес застосування фітотерапевтичних препаратів не згасає завдяки їх різнобічній дії і високому профілю безпеки.

vrezka  Експерти ВООЗ вважають, що, незважаючи на успіхи синтетичної хімії, близько 75% всіх хворих доцільно лікувати тільки препаратами рослинного походження.

Біологічно активні речовини рослинного походження більш природно включаються в обмінні процеси людини, ніж синтетичні, наслідком чого є їх краща переносимість, безпека і мінімальний ризик розвитку побічних ефектів.

Вже багато років створенням ефективних, екологічно чистих фітопрепаратів займається компанія Sun Pharma. Ліки цієї компанії випускаються за оригінальними рецептурами з чистої, безпечної і вивіреної рослинної сировини.

Одним з таких засобів на вітчизняному ринку фарміндустрії є РЕВАЙТЛ Часникові перлини, що випускається у вигляді твердих капсул.

vrezka  1 капсула містить 0,625 мг часникової олії (що відповідає двом зубчикам часнику)!

Зручна форма використання часнику в РЕВАЙТЛ Часникові перлини допомагає уникнути дискомфорту від сильного запаху і палючого смаку.

Revitle_box

Звичайний часник, викопаний з грядки, втрачає багато властивостей через 1–1,5 місяці. Слід пам'ятати, що при кулінарній обробці часнику втрачається більша частина корисних речовин. РЕВАЙТЛ Часникові перлини — це дієтична добавка до раціону, що відповідає всім міжнародним вимогам, яка повністю зберігає всі біологічно активні речовини, що містяться у часнику.

РЕВАЙТЛ Часникові перлини має виражену захисну дію при застосуванні з метою профілактики простудних захворювань і сприяє одужанню при комплексному лікуванні грипу та ГРВІ. Засіб також сприяє зміцненню загального стану організму, підвищенню активності імунної системи. Дієтична добавка з успіхом застосовується для профілактики судинних захворювань: сприяє лікуванню у складі комбінованої терапії ішемічної хвороби серця (ІХС), порушення мозкового кровообігу, мігрені, тромбофлебіту, діабетичної мікроангіопатії.

РЕВАЙТЛ Часникові перлини сприяє регуляції рівня цукру в плазмі крові у хворих на цукровий діабет, тому не протипоказаний даним пацієнтам.

Крім того, засіб показаний у складі комбінованої терапії при грибкових та паразитарних захворюваннях (аскаридоз, ентеробіоз).

РЕВАЙТЛ Часникові перлини слід приймати дорослим і дітям з 12 років по 1–2 капс. 2 рази на день всередину після їжі, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води, курсом до 6 тижнів. Відчутного терапевтичного ефекту можна досягти тільки після 2–3 тижнів безперервного прийому препарату.

РЕВАЙТЛ Часникові перлини скорочує час хвороби, запобігає ускладненням і відновлює ослаблений імунітет. Він ефективно застосовується не тільки в перші години розвитку захворювання, але і в наступний період.

Виходячи з усього вищевикладеного, ретельно вивірена формула і зручна форма випуску часнику дозволяє засобу РЕВАЙТЛ Часникові перлини мати наступні переваги:

  • перевірена якість;
  • різнобічні властивості;
  • підвищення ефективності при застосуванні у комплексній терапії;
  • безпечність при дотриманні умов вживання;
  • зручна форма випуску;
  • простота застосування.

Так як специфічної профілактики ГРВІ (у тому числі грипу) немає, пам'ятайте про санітарно-гігієнічний режим в сезон ГРВІ, уникайте місць скупчення людей, частіше гуляйте на свіжому повітрі, застосовуйте безпечні рослинні препарати противірусної дії і тоді ризик захворіти буде зведений до мінімуму. Якщо ж хвороби не вдалось уникнути, з РЕВАЙТЛ Часникові перлини Ваш організм краще впорається з перебігом та наслідками ГРВІ.

Будьте здорові і бережіть себе! autor  Мамедова С. О., канд. фарм. Наук, НФаУ panacea_line Вищенаведена інформація призначається для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Перед використанням уважно прочитайте Інструкцію для застосування. Наявні протипоказання. Не застосовувати дітям віком до 12 років. Сертифікований Міністерством охорони здоров'я України. Гігієнічний висновок №05.03.02-03 / 84054 від 17.08.2011. Не є лікарським засобом!

Імпортер ТОВ «Ранбаксі Фармасьютікалс Україна»

02121, м. Київ, Україна, Харківське шосе, будинок 175

тел. 044 371 77 21, Факс 044 371 77 22

(Вартість однієї хвилини розмови згідно тарифів Вашого оператора зв’язку.)