X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Реімбурсація ліків: що нового?

27 лютого під головуванням Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України, відбулося засідання Уряду,у ході якого було ухвалено пакет документів щодо переходу адміністрування програми «Доступні ліки» до Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Так, під час засідання прийнято такі постанови КМУ:

  • «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань»;
  • «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів»;
  • «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію.

Володимир Гройсман зазначив, що в рамках програми «Доступні ліки» було виписано 33 млн рецептів. Тому попит на цю програму залишається високим і її потрібно розширювати.
Окрім цього, він підкреслив, що після переходу адміністрування програми «Доступні ліки» до НСЗУ підвищиться доступність ліків, оскільки завдяки впровадженню електронних рецептів пацієнти зможуть отримувати препарати незалежно від місця проживання.

 Ми будемо розширювати систему «Доступні ліки». Доступних ліків буде більше і спектр їх дії буде ширшим. Друга позиція, ми забезпечуємо незалежно від місця проживання доступність. І третє, ця доступність має дійти до найменшого українського села. Там є люди, які потребують цієї програми», – додав В. Гройсман.

Від Міністерства вищезгадані постанови на засіданні Уряду представляв Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я. Він підкреслив, що за два роки існування програми її вдалося значно вдосконалити й розширити.

Якщо порівнювати з квітнем 2017 р., кількість препаратів у програмі зросла більше ніж на 60 %, а частка тих ліків, які повністю відшкодовуються державою, збільшилася в 1,5 раза. Кількість виписаних рецептів за програмою склала 33 млн на суму 1,7 млрд грн», – зазначив П. Ковтонюк.

Стосовно переваг, які отримують пацієнти, аптечні заклади та лікарі з переходом адміністрування до НСЗУ, він відмітив, що по-перше, усі транзакції в програмі стануть електронними. За даними Міністерства, на сьогодні 92 % медичних закладів первинної ланки мають комп’ютери з електронними системами на кожному робочому місці лікаря.
Стосовно посилення контролю за якістю лікарських засобів В. Гройсман повідомив, що на сьогодні воно не викликає довіри в населення. Тому він дав доручення профільному міністерству напрацювати різні варіанти посилення контролю за якістю ліків, а також стосовно покращення їх доступності.

Щодо встановлення регульованих націнок на ліки з Національного переліку, Прем’єр-міністр зазначив, що тим самим Уряд почне регулювати «спекулятивну надбавку», яка є не ринковою, а монопольною.
За матеріалами moz.gov.ua.