X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Правила утилізації та знищення ліків: проект змін

7 червня оприлюднено проект наказу профільного міністерства, яким пропонується внести зміни до Правил утилізації та знищення лікарських засобів (далі – Правила), затверджених наказом МОЗ України від 24.04.2015 р. № 242.

Змінами пропонується встановити строки подання інформації органам державного контролю про передачу лікарських засобів на утилізацію або знешкодження. Так, суб’єкти господарювання повинні будуть подавати копії актів про знищення відходів лікарських засобів, які міститимуть посилання на дату та номер акта про передачу для утилізації або знешкодження у двотижневий строк від дати знищення.

Чинною ж редакцією передбачено лише подання в паперовому та електронному вигляді органам державного контролю інформації про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження.

У зв’язку із запропонованим положенням проектом документа передбачається викласти в новій редакції додаток 2 Правил, яким затверджено Форму надання інформації про лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, передані для знешкодження. Порівняно з чинною редакцією додатку він доповнюється положеннями про номер та дату акта про наявність лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню, та причини передачі для знешкодження.

Також запроваджуються часові обмеження стосовно передачі лікарських засобів на утилізацію. Передбачається, що ліки, які не підлягають подальшому використанню і набувають статусу «відходів», повинні передаватися протягом року для утилізації або знешкодження суб’єктам господарювання, які мають відповідні ліцензії, або через постачальників, якщо таке передбачено відповідними договірними умовами.

За матеріалами moz.gov.ua