X

Для доступа к архивному номеру журнала введите, пожалуйста, Ваш электронный адрес

Введите вашу почту

X

Подписка на электронную версию журнала "Современная фармация"


Введите ваше имя


Введите вашу фамилию


Введите вашу специальность


Введите вашу специализациюВведите вашу почту


Введите ваш телефон

Телефон должен содержать код страны

пример: +380 99 999 9999


Введите Область/город/посёлок где вы проживаете


Введите ваше место работы


Повернення придбаних ліків та РРО для всіх аптек

На веб-порталі Парламенту оприлюднено Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Документ набуде чинності 1 січня 2019 р.

Серед іншого, вносяться зміни в пункт 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, якими  платників єдиного податку, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів, виключено з переліку суб’єктів господарювання, яким дозволялося не використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) у свої діяльності. Такі ж вимоги вносяться і в Закон України від 06.07.1995 р. № 265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі – закон № 265).

Проти цих положень закону № 2628 виступила громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація ФАРМРАДА», яка звернулася з листом до голів парламентських фракцій та Президента України з проханням переглянути ухвалене рішення, оскільки такі зміни підвищують собівартість аптечної діяльності для ФОП, що може призвести до ліквідації їх у сільській місцевості, а це створить там загрозу зупинення постачання ліків.

Відповідно до ст. 11 закону № 265 термін переведення суб’єктів господарювання на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі встановлюється Урядом. Наразі є постанова КМУ від 07.02.2001 р. № 121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». Однак у цьому документі зазначаються лише строки переведення суб’єктів господарювання в разі перевищення ними граничного річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів.

У зв’язку з цим громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація ФАРМРАДА» звернулася до Прем’єр-міністра з проханням дати відповідь на питання: чи планується надати ФОП у фармацевтичній сфері певний час на придбання РРО та переведення своєї діяльності на їх використання; чи поширюється вимога ст. 11 закону № 265 у даному випадку на ФОП фармацевтичного спрямування чи час на придбання РРО і їх впровадження в діяльність обмежується лише 01.01.2019 р. Також громадська організація попросила встановити перехідний період для переведення діяльності ФОП – власників аптек на використання РРО до 01.07.2019 р.

Закон № 2628 також вносить зміни в ст. 8 «Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості» Закону України «Про захист прав споживачів». Зміни дозволяють споживачу висувати вимоги до продавця (виробника) стосовно придбаних ним лікарських засобів та медичних виробів, однак лише у випадку їх неналежної якості та після пред’явлення споживачем фіскального чека на придбання лікарських засобів чи медичних виробів.

Ст. 8 передбачені такі вимоги, які може висувати споживач у разі придбання товару неналежної якості, зокрема:

повернення сплаченої за товар грошової суми;

вимагати заміни товару на такий самий або аналогічний товар з числа наявних у продавця (виробника).

Вимоги пред’являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

Зазначається, що продавець, виробник зобов’язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. За наявності товару вимога споживача про його заміну підлягає негайному задоволенню, а в разі виникнення потреби в перевірці якості – протягом 14 днів або за домовленістю сторін.

Окрім цього, закон № 2628 подовжує до 31 грудня 2019 р. термін, до якого фармацевтична продукція, закуплена через міжнародні організації, не підлягатиме оподаткуванню податком на додану вартість.

Також закон № 2628 зобов’язує виробників спирту етилового, що здійснюють його розлив, який використовується як лікарський засіб, у флакони з медичного скла об’ємом не більше 100 кубічних сантиметрів, складати акцизну накладну на обсяги такого спирту етилового.

За матеріалами rada.gov.ua

Выберите вашу профессию