X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Нормовен – надійна турбота про здоров’я венолімфатичної системи організму!

У сучасному суспільстві проблемою мільйонів людей, яка до того ж з кожним роком стає все гострішою, залишається патологія вен нижніх кінцівок. Постійна важкість і втома ніг, коли все тіло має відпочити і відновитися після трудового дня. Набряклість, через яку відчуття легкості ходи залишається виключно приємною згадкою, а також випираючі вени і судинні зірочки.

 


«Очі не бачать — душа не болить», — так найчастіше наші співвітчизники відносяться до такої важливої частини людського тіла, як ноги, щиро пояснюючи все наслідками віку, особливостями роботи, втомою. Але процес погіршується, виникають трофічні виразки, вузли і що ще гірше — тромбофлебіт і тромбоз.

Як же забезпечити собі здорові ноги, готові до бігу, плавання, гірських сходжень та інших радощів буття? Поговоримо про це докладніше.

 

Що таке хронічна венозна недостатність?

Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок (ХВН) — найбільш поширена патологія периферичних судин, в основі якої лежать 3 захворювання: варикозне розширення вен, посттромбофлебітична хвороба та наявність вроджених вад розвитку вен нижніх кінцівок.

 


Статистика невтішна!

За різними оцінками, від 1/3 до 1/4 дорослого населення по всій земній кулі страждає різними формами цього захворювання, кожна 3-тя жінка і кожен 10-й чоловік мають хронічну венозну недостатність, причому це люди працездатного віку.


 

Перше місце по праву займає варикоз, варикозне розширення вен або варикозна хвороба (лат. varix — «вузол, вздуття») — захворювання, яке проявляється нерівномірним розширенням вен, зміною їх форми — звуженням венозної стінки і утворенням в ній патологічних вузлів.

 

З давніх давен…

Людству вже давно відомі захворювання вен нижніх кінцівок і пов’язані з ними ускладнення. Ми знаходимо згадки про цю проблему мало не з моменту появи писемності. Наприклад, при розкопках в Єгипті дослідником Дж. Еберсом був знайдений папірус (датується приблизно 1500 р. до н. е.), в якому один з жреців описав прояв венозної трофічної виразки і для її лікування використовував смужки сирого м’яса і шкіру жаб.

У ті часи дану хворобу нерідко іменували такою, «що збиває з ніг». Лікувати варикоз у свій час намагалися, щоправда, без особливих успіхів, видатні лікарі минулого: Гіппократ, Авіценна, Гален і Парацельс. Але тільки завдяки У. Гарвею, який відкрив систему кровообігу (1628 р.), і Р. Вайсману (хірургу британського короля Чарльза II) у 1676 р. було встановлено, що розширення вен може бути наслідком недостатності клапанів.

 


Цікаво знати!
Варикозна хвороба властива тільки людині і по праву є «платою людства за можливість прямоходіння». Це пов’язано з тим, що у представників виду Homo sapiens під час активної життєдіяльності велика частина циркулюючої в організмі крові змушена долати гравітаційну силу, рухаючись до серця.


 

Анатомічний екскурс!

Як відомо, кров рухається по нашому організму по двох колах — великому і малому. Ініціює цей рух серце: воно ритмічно скорочується, штовхаючи кров по аорті, артеріях, судинах... Крім того, зверху вниз, до ніг, кров рухається завдяки ще й гравітації. Але, дійшовши до ніг, їй треба розвернутися і по венах відправитися в зворотній шлях — вгору. А це вже проблематично.

Для того, щоб цей процес став можливим, у венах існують клапани, які пропускають кров тільки в одному напрямку — вгору. Серце штовхає кров по судинах, та піднімається вгору і фіксується клапаном на заданому рівні до наступного серцевого скорочення.

Крім того, рухатися крові вгору допомагає не тільки серце, але і м’язи ніг. І якщо м’язи регулярно скорочуються і розслаблюються (наприклад, забезпечують своєму власнику енергійну прогулянку по пересіченій місцевості), то судини піддаються здавленню-розслабленню — і кров енергійно проштовхується вгору, від клапана до клапана. Цей процес відбувається за умови задовільного стану венозної системи, проте якщо вена розширилася, то клапани, що забезпечують нормальний відтік крові від ніг, перестають змикатися. Між ними утворюється проміжок — і відтік крові сповільнюється. Чим гірше циркуляція крові, тим сильніше розтягуються вени. Коло замкнулося!

 


Цікаво знати!
Знайома з фільмів звичка американців сидіти, поклавши ноги на стіл, — найкорисніша поза для вен.


 

Хто винен?

Незважаючи на багатовікову історію, проблема ХВН не втратила свого значення — навпаки, її актуальність в сучасній медицині неухильно зростає і сьогодні існує безліч теорій, що намагаються пояснити виникнення цього захворювання.

Багато лікарів вважають, що основною причиною розвитку варикозу є спадковий фактор. Якщо у ваших батьків чи бабусь-дідусів є варикозне розширення вен, то ця неприємність може дістатися у спадок і вам. Причому неважливо, на ногах або в інших місцях було розширення вен у ваших предків: хвороба може локалізуватися в паху, в області анального отвору (так-так, це геморой) — якщо ген, що зумовлює слабкість венозної стінки, вже наявний, то рано чи пізно він може проявити себе. Але навіть сама слабка венозна стінка не може розтягнутися, якщо не буде піддаватися постійному впливу додаткових несприятливих факторів.

 

Хто в групі ризику?

До групи підвищеного ризику входять ті, хто в силу своєї професії змушений більшу частину дня проводити стоячи (продавці, перукарі, викладачі, хірурги, фармацевти, провізори). Однак якщо ви подумали, що поширена нині каста білих комірців, представники якої дні, а іноді й ночі, просиджують перед комп’ютером, не входить в групу ризику, ви помилилися, оскільки тривале перебування в сидячому положенні, та ще й в неправильній позі, також дуже шкідливо для ніг.

Велике значення має і робота, пов’язана з підйомом важких речей, — підвищення внутрішньочеревного тиску при напрузі м’язів черевного преса є причиною підвищення венозного тиску і розширення вен нижніх кінцівок.

У жінок, які хворіють на варикозне розширення вен в 3–4 рази частіше за чоловіків, на перший план у список причин виходять застосування гормональних контрацептивів або гормон вмісних препаратів, що підвищують рівень естрогенів, а також носіння високих підборів. Особливу роль відіграє надмірна маса тіла, коли внаслідок великого навантаження на нижні кінцівки порушуються практично всі механізми кровотоку.

 


Цікаво знати!
Збільшення маси тіла на 20 % приводить до 5-кратного підвищення ризику розвитку варикозної хвороби нижніх кінцівок.


 

Слід враховувати й те, що «гладкі» суб’єкти в більшості своїй адинамічні, тому недостатня рухова активність — це і причина, і наслідок ожиріння, при якому вимикається один з механізмів підтримки венозного кровотоку — м’язовий насос.

 

Попереджений — означає «озброєний»!

Симптоматика хронічної венозної недостатності різноманітна. На ранніх етапах з’являються симптоми дискомфорту, важкості в ногах, розширення підшкірних вен, біль у литкових м’язах, минущі набряки, нічні судоми. У міру тривалості захворювання відзначають ділянки гіперпігментації, сухість і втрату еластичності шкіри; значно зростає ризик розвитку тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок.

Але повернемося до нашої початкової тези: попереджений — значить, «озброєний»! При перших симптомах раннього варикозу рекомендується звернутися до лікаря-флеболога. Швидше за все, на початкових етапах він порадить змінити спосіб життя, додати помірну фізичну активність, знизити вагу, більше ходити пішки, а також, за необхідності, запропонує почати медикаментозне лікування. У будь-якому разі попадання в групу ризику зовсім не означає неодмінне захворювання, проте дає стимул бути більш уважним і турботливим по відношенню до себе.

Повернути колишню легкість ніг!

Сьогодні важливою складовою лікування ХВН, спрямованого на усунення або зменшення веноспецифічних симптомів, профілактику та лікування ускладнень, потенціювання ефекту компресійної терапії та інших методів лікування є фармакологічна терапія для системного застосування з використанням флеботоников.

Завдяки розробкам вітчизняної фармацевтичної компанії Київський Вітамінний Завод полегшити симптоми варикозу реально вже на перших стадіях захворювання, а допоможе в цьому препарат за венотонізуючою та ангіопротекторною активністю — НОРМОВЕН.

Ефективність його дії обумовлена комплексною дією флавоноїдів — активних речовин рослинного походження, що входять до його складу і підсилюють дію один одного.

 


Цікаво знати!
Ссавці і людина не здатні синтезувати біофлавоноїди, у зв’язку з чим останні (поряд з іншими рослинними фенолами) вважаються незамінними компонентами їжі людини і тварин.


 

НОРМОВЕН чинить венотонічну та ангіопротекторну дію, підвищує венозний тонус, зменшує розтяжність вен і веностаз, поліпшує мікроциркуляцію, зменшує проникність капілярів і підвищує їх резистентність, поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік. Препарат також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах. Це знижує пошкоджувальну дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен.

1 таблетка препарату НОРМОВЕН містить 450 мг (90 %) діосміну і 50 мг флавоноїдів у вигляді гесперидину (10 %). Сьогодні це найефективніша комбінація діючих речовин для лікування венолімфатичної недостатності.

Діосмін збільшує судинозвужувальну дію норадреналіну на венозні стінки, що веде до підвищення венозного тонусу, і, отже, знижує венозну ємність, розтяжність і застій. Крім того, він поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи частоту та інтенсивність скорочення лімфатичних судин і збільшує загальну кількість функціональних лімфатичних капілярів, що разом з гесперидином зменшує діаметр лімфатичних капілярів та інтролімфатичний тиск.

 

 

До того ж, на рівні мікроциркуляції, діосмін зменшує проникність капілярів і збільшує їх стійкість, захищаючи процеси мікроциркуляції від пошкоджуючих процесів.

Застосовувати НОРМОВЕН рекомендовано при лікуванні хронічних захворювань вен нижніх кінцівок і геморою. Препарат підвищує венозний тонус, зменшує проникність капілярів і як наслідок, зменшує венозний застій, основну причину тривожних симптомів.

При цьому лікарський препарат «працює» швидко завдяки спеціальній інноваційній технології — мікронізації, коли частки активних речовин зменшуються в 20 разів. У результаті препарат всмоктується в шлунково-кишковому тракті в два рази краще, в порівнянні з немікронизованою формою діосміну, що допомагає швидше усунути неприємні симптоми захворювань вен.

Цінно й те, що прийом цього препарату можна розпочати на будь-якій стадії захворювання, починаючи з появи перших симптомів, препарат простий у дозуванні, має високий профіль безпеки і високоефективний.

Для лікування венолімфатичної недостатності та хронічного геморою рекомендована доза становить 2 таблетки на добу: 1 таблетка — вдень та 1 таблетка — ввечері, під час їжі. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їжі з тривалістю терапії в залежності від показань і перебігу захворювання (в середньому 2–3 місяці).
Лікування гострого геморою вимагає прийому 6 таблеток на добу впродовж 4 днів, потім по 4 таблетки на добу протягом наступних 3 днів. Добову кількість таблеток необхідно розподілити на 2–3 прийоми.

Ще одним приємним фактом є те, що НОРМОВЕН — це вітчизняний лікарський засіб, розробка українських вчених, яка доступна кожному.

Таким чином, НОРМОВЕН це препарат, що володіє низкою наступних незаперечних переваг:

  • лікування венолімфатичної недостатності (важкість у ногах, біль, набряки) та лікування геморою;
  • системна дія на причину захворювання, на відміну від гелів та мазей;
  • найефективніша на даний час комбінація діючих речовин — венотоників;
  • висока ефективність і безпека;
  • вітчизняний виробник;
  • доступна ціна;
  • ефективне співвідношення ціна/якість.

Будь-яку неприємну особливість організму можна усунути, якщо мати відповідні знання, не лінуватися їх застосовувати і твердо йти до результату.

Любіть себе і будьте здорові!

НОРМОВЕН — повернемо колишню легкість ніг навіть після найважчого робочого дня!

 

Сергій Матвієнко,
кандидат медичних наук, ХМАПО