X

Для доступа к архивному номеру журнала введите, пожалуйста, Ваш электронный адрес

Введите вашу почту

X

Подписка на электронную версию журнала "Современная фармация"


Введите ваше имя


Введите вашу фамилию


Введите вашу специальность


Введите вашу специализациюВведите вашу почту


Введите ваш телефон

Телефон должен содержать код страны

пример: +380 99 999 9999


Введите Область/город/посёлок где вы проживаете


Введите ваше место работы


Національний фармацевтичний університет відкриває нове сторіччя

Національний фармацевтичний університет (НФаУ) – єдиний в Україні спеціалізований заклад вищої фармацевтичної освіти, центр розвитку фармацевтичної освіти та науки.

10 вересня 2021 р. НФаУ відзначає 100-річчя від дня його заснування.

Відкриття:

1921 р. —Харківський фармацевтичний інститут. Етапи біографії (низка реорганізацій):

1992 р. — Українська фармацевтична академія;

1999 р. — Національна фармацевтична академія України;

2002 р. — Національний фармацевтичний університет.

Головна теза у системі цінностей спільноти університету: освіта з традиціями. Вона реалізована у підготовці фахівців для фармацевтичного сектора України та світу. Впродовж існування університет підготував понад 50 000 провізорів, клінічних провізорів, провізорів-косметологів, інженерів-технологів для фармацевтичного виробництва, біотехнологів, фахівців з лабораторної діагностики, фахівців з якості, стандартизації та сертифікації, менеджерів, маркетологів, економістів, управлінців.

У 2015 р. НФаУ впровадив систему управління якістю, сертифіковану на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 : 2008. У 2020 р. здійснено сертифікацію за міжнародними стандартами ISO 14001 : 2015. Екологічний менеджмент, ISO 5001 : 2018. Енергетичний менеджмент, підтверджено сертифікацію за міжнародним стандартом ISO 9001: 2015. Системи управління якістю. У підсумку НФаУ отримав інтегровану систему управління.

Банк освітніх програм НФаУ, у переважній більшості, сформований із унікальних авторських розробок, що створені як відповідь на запити ринку праці, та налічує 48 програм.
Поряд із пріоритетним вектором діяльності – освітнім – університет здійснює наукову. НФаУ внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається право на проведення наукових досліджень. Портфель інтелектуальності власності університету містить понад 1 000 об`єктів, науковцями створено 140 лікарських засобів. Працівники НФаУ брали участь у розробці низки нормативно-правових актів державного значення, а наукове підґрунтя деяких цільових програм та проєктів – референтного ціноутворення, реімбурсації, імпортозаміщення, системи оцінки технологій охорони здоров`я – уперше з`явилося саме у НФаУ.

Громадська активність університету виявляється у організації заходів, на яких піднімаються актуальні для фармації питання. Так, на базі НФаУ проведено чотири із восьми Національних з’їздів фармацевтів України – V, VІ, VІІ та VІІІ, загальнодержавні урочистості з нагоди 20-річчя заснування Дня фармацевтичного працівника України (2019 р.).
НФаУ став ініціатором встановлення Дня фармацевтичного працівника України (1999 р.), заснування державної відзнаки «Заслужений працівник фармації України» (2005 р.), створення Етичного кодексу фармацевтичних працівників України (2010 р.), а також створення єдиного у світі скульптурного комплексу, що уславлює професію фармацевта – «Фармація у віках».

Скульптурний триптих, що став частиною архітектурної скарбниці Харкова, відкрито у рік 350-літнього ювілею нашого міста (2004 р., скульптор С. Гурбанов).
Витримавши вантаж десяти десятиліть, НФаУ і донині залишається єдиним в Україні, трансформувавшись у потужний освітньо-науковий комплекс.

Сьогодні Національний фармацевтичний університет – вітчизняний бренд, відзначений високою репутацією і бездоганною якістю.

 

Поделитесь статьей с друзьями

Выберите вашу профессию