X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Мінеральна вода Donat Mg — безцінний дар природи

Мінеральна вода Donat Mg зародилася у земних глибинах під поверхнею відомого гірського курорту Рогашка Слатіна на заході Словенії і названа на честь прилеглої гори св. Доната. Перш ніж досягти поверхні, вона тисячі років насичувалася корисними речовинами із багатого на мінерали ґрунту. У такий спосіб сама природа створила унікальну за складом цілющу мінеральну воду.


Вода Donat Mg видобувається із глибини 600 м і за вмістом магнію не має аналогів серед інших природних мінеральних джерел у Європі. Високий вміст магнію (понад 1000 мл/г) та інших елементів, важливих для життєдіяльності людини, надає воді Donat Mg лікувальну силу, що зумовлює її використання протягом багатьох століть для полегшення проблем, пов’язаних зі здоров’ям.

Цілющі джерела Рогашка Слатіна оспівувалися у поетичних міфологічних історіях 17 століття. Згідно із легендою, за наказом бога сонця і цілительства Аполлона із цих джерел пив воду крилатий кінь Пегас.

Курорт Рогашка Слатіна був популярним місцем відпочинку і оздоровлення аристократів, відомих людей, членів царських родин, які приїжджали сюди «на води». Ференц Ліст — відомий угорський композитор — відвідував джерело Donat Mg з метою покращити своє здоров’я.
Мінеральна вода Donat Mg має багатий склад мінеральних речовин і мікроелементів.
Найважливішим її елементом є магній, нестача якого призводить до апатії, депресії, зниження концентрації, тремору м’язів, відсутності апетиту, болю у животі, порушення серцевого ритму. Потреба людини у магнію зростає у стресових ситуаціях, при розумових і фізичних навантаженнях, вживанні алкоголю, схудненні за допомогою дієт і курінні.

 

  • Сульфати у поєднанні із магнієм прискорюють очищення жовчного міхура і кишечника.
  • Гідрокарбонати — знижують кислотність шлункового соку.
  • Літій і бромід — мають антидепресивну дію.
  • Фтор — допомагає запобігти карієсу.
  • Мідь, цинк, молібден, кобальт, нікель, ванадій — каталізатори, які необхідні для перебігу багатьох біохімічних процесів в організмі.

 

Завдяки своєму складу мінеральна вода Donat Mg допомагає при лікуванні захворювань серця і судин, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, нервової системи. Вживання води «Donat Mg» сприяє зниженню рівня цукру і холестерину у крові, сприятливо діє на організм при підвищеному артеріальному тиску. Вода ефективна при позбавленні від закрепів, зайвої ваги, надмірного виділення шлункової кислоти і печії, попередженні остеопорозу, а також рекомендується людям при захворюванні на цукровий діабет і вагітним.
Якщо Вас турбують проблеми із травленням, Donat Mg — природне рішення!

 

Використання мінеральної води Donat Mg при печії

Печія відчувається як хворобливе печіння під ложечкою й у стравоході. Близько 20 % людей у світі відчувають печію щонайменше один раз на тиждень. Особливо часто печія непокоїть людей похилого віку, чоловіків і вагітних жінок.

Відчуття печії у більшості випадків виникає, коли відбувається «закид» у стравохід кислого вмісту шлунка і дванадцятипалої кишки. Це явище називається гастроезофагеальний рефлюкс. Якщо у людини порушена замикаюча функція нижнього стравохідного (гастроезофагеального) сфінктера, який розташований між шлунком і стравоходом, агресивний вміст шлунка потрапляє у стравохід і викликає відчуття печії.

Важливо!
Мінеральну воду Donat Mg не можна застосовувати при алкалозі — порушенні кислотно-лужного балансу в організмі, при якому збільшується кількість лужних речовин.

Унаслідок нераціонального харчування, наприклад, при переїданні, швидкому прийомі їжі, зловживанні жирною, смаженою, занадто пряною їжею, алкоголем, при схильності до стресу, ожирінні, носінні тісного одягу відбувається ослаблення тонусу нижнього стравохідного сфінктера і розвивається патологічний гастроезофагеальний рефлюкс.

Людина, яка відчуває печію, змушена відмовлятися від улюбленої їжі й напоїв, що провокують виникнення цього симптому. Печія погіршує якість сну, негативно впливає на соціальну активність, настрій і загальне самопочуття.

Неприємний подразнювальний ефект соляної кислоти можна усунути за допомогою вживання мінеральної води Donat Mg, яка, завдяки високому вмісту гідрокарбонатів, зв’язується із соляною кислотою і забезпечує її буферизацію.

Щодня в організмі людини виробляється приблизно 2–3 л шлункового соку, який переважно складається із соляної кислоти і пепсину. Для нейтралізації кислоти, яка виробляється за день, необхідно вживати приблизно 1,2 л мінеральної води Donat Mg.

Мінеральна вода Donat Mg допомагає людям із диспепсичними проблемами, які страждають від відчуття переповненості після їди, метеоризму, печії або відрижки. Натрієво-гідрокарбонатні води, до яких належить Donat Mg, мають протизапальну дію на слизову оболонку шлунка. Крім того, Donat Mg містить магній і кальцій, які контролюють рівень натрію і зменшують набряклість слизових оболонок.

 

Використання мінеральної води Donat Mg при закрепах

Проблема закрепів знайома більшій частині населення розвинених країн світу, особливо гострою вона стає у людей похилого віку.

До причин виникнення цієї проблеми належать:

  • нерегулярне або неправильне харчування;
  • недостатня фізична активність;
  • певні психологічні стани або риси характеру, такі як пригніченість, флегматичність, скупість, хвороблива педантичність, депресія тощо;
  • часте використання проносних засобів, які вимивають із організму корисні речовини (перш за все калій), що призводить до пасивності, слабкості і нечутливості кишечника;
  • інші причини (порушення роботи щитоподібної залози, цукровий діабет, гормональні зміни, прийом деяких лікарських препаратів).

Внаслідок частих проявів закрепу може розвиватися запалення, кровотеча і навіть рак товстої кишки.

Для усунення закрепу може використовуватися мінеральна вода Donat Mg, до складу якої входять сульфат магнію — гірка сіль і сульфат натрію —— глауберова сіль. Ключовою для послаблюючої дії є комбінація магнію і сульфатів.

Клінічно доведено, що споживання природної мінеральної води Donat Mg сприяє поліпшенню роботи кишечника (покращує частоту випорожнення кишечника і консистенцію стільця в осіб із функціональним закрепом), а також покращує якість життя пацієнтів (Bothe G. et al., 2017).

За механізмом дії мінеральна вода Donat Mg близька до сольових послаблюючих засобів, вона діє за принципом осмосу.

Перш за все, сульфати витягають воду із клітин стінки кишечника, що збільшує обсяг вмісту кишечника до п’яти разів. При цьому розріджуються калові маси, зростає тиск на стінки кишечника, що і викликає його перистальтику. Магній додатково розслаблює м’язи травного тракту, допомагаючи сульфатам стимулювати і прискорювати перистальтику.

Мінеральна вода Donat Mg може використовуватися для підготовки пацієнтів до колоноскопії, іригоргафії і випорожнення кишечника перед операціями.

При закрепах необхідно вживати воду Donat Mg вранці натщесерце теплою (30–37°С) або кімнатної температури, у кількості 500 мл і більше. Саме швидкий прийом води великої кількості викликає послаблюючу дію. Крім того, можна пити воду ввечері перед сном, у кількості 200–300 мл (Табл. 2).

Використання мінеральної води Donat Mg для усунення дефіциту магнію в організмі

Вчені називають магній антистресовим мінералом і бальзамом для нервів і м’язів. Добова потреба людини у ньому складає 12,3–20,6 ммоль (від 300 до 500 мг). Магній є одним із найважливіших внутрішньоклітинних мінералів після калію.

У тілі дорослої людини міститься 864–1152 ммоль (від 21 до 28 грамів) магнію, 67 % з якого відкладається у кістках. Магній є одним із компонентів плазми крові, він міститься у скелетних м’язах, серцевому м’язі, нервовій системі, велика кількість магнію знаходиться у печінці.

Магній бере участь у понад 300 біохімічних процесах в організмі, є важливим каталізатором для багатьох ферментних систем. Він регулює роботу нервової системи і м’язів, забезпечує передачу імпульсів між нервовими волокнами.

 

Магній запобігає тромбозам, інфаркту міокарда і серцевій аритмії і зміцнює серцевий м’яз, перешкоджає утворенню каменів у нирках. Він є природним регулятором травлення, сприятливо впливає на підшлункову залозу і виділення травних соків, знижує токсичну дію різних речовин на печінку і сприяє її регенерації.

Отже, магній є життєво важливим мікроелементом, рівень якого важливо контролювати і підтримувати. Якщо вміст магнію у клітинах організму знижується, його запаси поповнюються із власних резервів — кісток і печінки. Якщо втрата магнію не поповнюється, починають проявлятися ознаки дефіциту магнію. Вважається, що дефіцит магнію досяг критичного рівня, якщо організм не в змозі самостійно поповнювати його втрати. Дефіцит магнію часто супроводжується недоліком калію і фосфору; у важких випадках — кальцію.

При відсутності клінічних причин головним винуватцем дефіциту магнію стає раціон харчування сучасної людини, який містить менше магнію, ніж у минулому.

 

 

Магній міститься у таких продуктах, як мигдаль, соєве борошно, смажений арахіс, боби, какао, фундук, волоський горіх. Використання калійних і азотних добрив у сільському господарстві виснажує грунт, у результаті чого зменшується вміст магнію у харчових продуктах. Крім того, використання сучасних методів обробки цукру, круп і солі призводить до втрати понад 80 % відсотків магнію та інших мікроелементів.

При тепловій обробці харчових продуктів втрачається 38-67 % магнію, при заморожуванні — до 38 %, під час рафінування — до 99 %. Гіпомагніємія спостерігається у районах із низьким вмістом магнію в ґрунті і, отже, і в питній воді і продуктах харчування.

Як запобігти дефіциту магнію?

Потреба організму в магнії — 300–500 мг на добу. Це означає, що для отримання такої кількості цього мінералу досить випивати 3–4 склянки мінеральної води Donat Mg на день. Для цього необхідно вживати мінеральну воду кімнатної температури перед їжею. Магній краще засвоюється, якщо він не змішується з їжею.

Важливість магнію під час вагітності

Магній відіграє особливу роль в гінекології і акушерстві, його дефіцит може стати причиною передчасних пологів. Він використовується для лікування деяких ускладнень під час вагітності та пологів.

Причинами особливої потреби у магнії для вагітних жінок є значні гормональні зміни, яких зазнає тіло майбутньої матері, при цьому магній більш активно виводиться із організму із сечею. Через тривале фізичне і психологічне напруження, необхідність організму будувати нові тканини і кістки, потреба організму жінки у магнії зростає.

Ознаками нестачі магнію у вагітних жінок є судоми, спазми у м’язах і біль у животі, аритмія, прискорене серцебиття, нервозність, дратівливість і депресивний стан, запаморочення, підвищення артеріального тиску.

Користь магнію для вагітних полягає в тому, що він має протисудомну дію, відновлює кровотік у дрібних судинах і капілярах, покращує відтік лімфи, попереджає виникнення прееклампсії, зміцнює м’язово-зв’язковий апарат, що дуже важливо для виношування плоду і легких пологів.

Отже, природна мінеральна вода Donat Mg, завдяки багатому складу розчинених мінеральних речовин, володіє широким спектром дії на організм людини і рекомендована для покращення здоров’я при різних станах і захворюваннях.

Використана література

  1. Bothe, G., Coh, A., Auinger, A. Efficacy and safety of a natural mineral water rich in magnesium and sulphate for bowel function: a double-blind, randomized, placebo-controlled study. Eur J Nutr. 2017. Vol. 56. P. 491–499.

Світлана Жадько,
кандидат фармацевтичних наук, НФаУ