X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Допельгерц® System Колаген Б’юті та Колаген 11.000 Плюс – на варті здоров’я суглобів та молодості шкіри

Здоров’я і краса нерозривно пов’язані між собою. Тривалий час шкіру вважали органом, який виконує пасивну захисну роль, але сьогодні відомо, що шкіра — найбільший орган, що забезпечує захист від шкідливих факторів навколишнього середовища. Шкіра є важливим індикатором організму: свіжа, здорова шкіра асоціюється із молодістю, красою, енергією, здоров’ям. Однак, у разі, коли шкіра не отримує достатньо кисню через неідеальну екологію великих міст, неправильне харчування та спосіб життя (малорухливий), а також вік, це є причиною багатьох косметологічних проблем: акне, почервоніння, подразнення і пігментні плями, розтяжки, целюліт, псоріаз, екзема, шрами, тьмяний колір обличчя, мішки під очима, випадіння волосся тощо.

 

Загальновідомий факт: чим старше стає людина, тим слабкішими стають підшкірні капіляри, що постачають кисень клітинам, а в поєднанні з зовнішніми стресами та іншими шкідливими впливами відбувається зниження здатності клітин шкіри до регенерації і втрата ними еластичності, обумовленої зниженням вмісту колагену і кисню.

----------------------------------------------------

 

Фізіологічні властивості колагену

Більшість клітин оточено міжклітинним матриксом — складним комплексом пов’язаних між собою макромолекул (білків та гетерополісахаридів), які секретуються самими клітинами, а в міжклітинному просторі з них будується упорядкована мережа. Міжклітинний матрикс є універсальним «біологічним» клеєм, який утворює каркас органів та тканин, а також високоспеціалізовані структури (кістки, зуби, хрящі, сухожилля, базальні мембрани). Крім цього, бере участь у регуляції водно-сольового обміну.

Основні компоненти міжклітинного матриксу — структурні білки колаген та еластин.

Молекула колагену складається з трьох поліпептидних ланцюгів, у кожному з яких приблизно 1000 амінокислотних залишків, серед яких домінує гліцин (33 %). Крім гліцину, у колагені багато аланіну, проліну, оксипроліну та оксилізину [1].

Колаген синтезується різними клітинами сполучної тканини (фібробластами, хондробластами, остеобластами), епітеліоцитами та ендотеліоцитами. В даний час відомо 19 типів колагену, які відрізняються за первинною структурою пептидних ланцюгів, функціями та локалізацією в організмі. 95 % всього колагену в організмі становлять колагени 1-го, 2-го та 3-го типу, які утворюють дуже міцні фібрили. Вони є основними структурними компонентами органів та тканин, які зазнають постійного або періодичного механічного навантаження (кістки, сухожилля, хрящі, міжхребцеві диски, кровоносні судини), а також беруть участь в утворенні органів [2].

 

Колаген — основна структурна частина дерми, забезпечує пружність та еластичність шкіри. У шкірі дорослої людини тонші волокна колагену 3-го типу обплітають волокна 1-го типу та орієнтують їх у просторі. Колаген 1-го типу синтезується на пізніх стадіях загоєння ран і стає домінуючим у формуванні рубця [1, 2].

Колагенові волокна складаються з колагенових фібрил, пов’язаних між собою цементуючою речовиною. Амінокислотний склад ланцюгів специфічний: у них переважають амінокислоти: гліцин, пролін, лізин, гідроксипролін та гідроксилізин. Колагенові волокна піддаються постійному оновленню.

 

Старіння — складний біологічний процес, який характеризується обмінними, структурними та функціональними змінами клітинних структур тканин. Зовнішні причини, що призводять до прискореного старіння — кліматичні, хімічні, біологічні та фізичні фактори. Серед фізичного впливу особливу увагу привертає дія УФ-опромінення — «фотостаріння шкіри». Внутрішні фактори — причина природного старіння та включають генетично запрограмоване старіння та гибель клітин: накопичення протягом життя клітинами та міжклітинним матриксом шкідливих речовин, зміна гормонального статусу, зниження імунітету, психоемоційні стреси тощо [3].

Зовнішні ознаки старіння характеризуються появою зморшок, зниження тургору, сухості, стоншення та появою пігментації [3].

Протягом всього життя вміст колагену зменшується на 1 % в рік, причому співвідношення типів колагену змінюється в бік підвищення вмісту колагену 3-го типу та зниження колагену 1-го типу. Незважаючи на значне зменшення кількості колагенових волокон, їх мережа в старій шкірі стає більш щільною, аніж у молодій. Більшість колагенових волокон втрачає попередню здатність до розтягнення, стовщується та сплітається в пучки. Тобто, шкіра живе за своїми фізіологічними законами і одним з них є «виражене пошкодження, яке веде до її посиленого відновлення» [4].

 

Як «боротися» із віковими змінами шкіри?

Корекція вікових змін шкіри — одна із актуальних проблем, яка вимагає індивідуального та водночас комплексного підходу. На теперішній час використання косметичних засобів на основі колагену є одним із перспективних методів у медицині, що отримало офіційне визнання в багатьох країнах світу. В медицині понад 30 років широко застосовуються препарати колагену 2-го типу (він є однією із найважливіших складових опорно-рухового апарату), який є аналогом за біологічним складом та структурою до колагену людини [4, 5].

На фармацевтичному ринку України новинкою від німецького бренду Допельгерц® є дієтична добавка — System Колаген Б’юті — рідкий колаген із запатентованою високоефективною формулою пептидів, які допомагають підтримати красу шкіри зсередини.

 

 

1 флакон (25 мл) Допельгерц® System Колаген Б’юті містить:

 • Колагенові пептиди– 2,5 г
 • Екстракт ягід асаї — 100 мг
 • Вітамін С — 80 мг
 • Цинк — 5 мг
 • Вітамін Е — 3 мг
 • Мідь — 150 мкг
 • Вітамін А — 160 мкг
 • Біотин — 150 мкг

Основою виробництва колагенових пептидів є колагеновий білок, який складається з трьох амінокислот: лізину, проліну та гідроксипроліну в вигляді порошку, який легко розчиняється у воді та може використовуватись навіть у концентрованому вигляді.

 

Складові колагенових пептидів:

Лізин:

 • забезпечує продукцію колагену;
 • сприяє швидкому відновленню м’язових тканин, необхідний для засвоєння інших амінокислот;
 • необхідний для нормальної роботи серцевого м’яза, що також важливо для спортсменів та людей, які ведуть активний спосіб життя.

Пролін:

 • забезпечує функціонування опорно-рухового апарату;
 • є важливим джерелом енергії.

Гідроксипролін:

 • підтримує стабільність колагену.

 

Основні ПЕРЕВАГИ колагенових пептидів у складі
Допельгерц® System Колаген Б’юті

 1. Це супернизькомолекулярний колаген, завдяки чому пептиди швидко та легко засвоюються організмом.
 2. На відміну від цілої молекули колагену вже через 15 хвилин потрапляють у кровотік, звідки потрапляють до всіх сполучних тканин тіла.
 3. Вирішують цілий комплекс б’юті-проблем:

1) Поліпшують стан шкіри під час целюліту: пептиди колагену стимулюють метаболізм шкіри та протидію змінам дермального матриксу зсередини, а це важливо у боротьбі з целюлітом. На відміну від просто гідролізованого колагену пептиди колагену безпосередньо можуть стимулювати позаклітинний матрикс шкіри. Причини появи целюліту — порушення у дермальному матриксі шкіри у поєднанні з надлишком підшкірного жиру та міжклітинної рідини. На відміну від сучасних засобів проти целюліту, які впливають на надлишковий жир або мікроциркуляцію, пептиди колагену безпосередньо стимулюють позаклітинний матрикс шкіри. Дослідження за участю 105 жінок віком від 25 до 50 років показало, що щоденне використання 2,5 г пептидів колагену допомагає відновити нормальну структуру дерми та підшкірної тканини, згладити ефект «апельсинової кірки».

2) Колагенові пептиди на варті здоров’я нігтів. Дослідження показало, що за два місяця прийому пептидів у 71 % жінок відмічалося зниження кількості уражених нігтів (наявність тріщин та відшарувань) вже за два місяці.

3) Колагенові пептиди та молодість шкіри. Проникаючи глибоко у структури тканин, де формуються клітини, пептиди колагену стимулюють регенеративні процеси, впливають на вироблення власного колагену, протистоять руйнуванню колагенового матриксу зсередини, підвищують вологість та еластичність шкіри. В свою чергу, фібробласти терміново починають стимуляцію аби збільшити синтез колагену на противагу його «деградації» в дермі, тобто посилюється продукція власного колагену.

 

Вітамін С (80 мг) — відповідає за процес природного вироблення колагену та захист від впливу зовнішніх факторів. Тільки за наявності вітаміну С амінокислоти можуть зв’язуватися і правильно формувати колагенові волокна. Дефіцит вітаміну С зупиняє синтез колагену, замість щільного білка утворюється речовина «пухкої» структури, що призводить до зниження міцності сполучної тканини. Комплекс повністю покриває добову норму.

Екстракт ягід асаї (100 мг) містить:

 •  антоціаніни (рослинні пігменти) зменшують руйнування клітин шкіри та сповільнюють процеси її вікових змін;
 •  жирні кислоти — живлять та оздоровлюють шкіру;
 •  фітостероли — регулюють ліпідну активність верхніх шарів шкіри, стимулюють регенерацію клітин шкіри та використовуються в лікуванні дерматитів;
 •  елагова кислота запобігає формуванню зморшок двома способами: запобігає деградації волокон колагену та викликає свого роду потовщення шарів епідермісу, підвищуючи бар’єрні властивості шкіри.

Мідь (150 мкг): має важливе значення для формування внутрішньо- та міжмолекулярних поперечних зв’язків у колагені; посилює міцність колагенових та еластинових фібрил; покращує синтез колагену у шкірі.

Цинк (5 мг). Базовий елемент у синтезі колагену, забезпечуючи його синтез із кератином, стимулює утворення нових волокон колагену та
еластину.

Вітамін Е (3 мг) є універсальним захисником клітинних мембран від окисного пошкодження, характеризується вираженими антиоксидантними, ангіопротекторними, регенеруючими, імуномодулюючими властивостями, запобігає появі дрібних зморшок, допомагає зберегти тонус шкіри.

Вітамін А (160 мкг): необхідний для синтезу колагену; стимулює утворення нових волокон колагену та еластину; сприяє всмоктуванню цинку.

Біотин (вітамін В7): бере активну участь в утворенні колагенових волокон, є джерелом необхідної синтезу колагену сірки, яка необхідна для постійної регенерації клітин та тканин організму, сприяє омолодженню організму та руйнуванню тканин вільними радикалами, збільшенню товщини нігтьової пластини, зменшенню випадання волосся.

 

Показання до застосування комплексу Допельгерц® System Колаген Б’юті

 • Поява зморшок, як мімічних, і вікових.
 • Зміна овалу обличчя, поява «другого підборіддя», загальне зниження тонусу шкіри.
 • Сухість шкіри, втрата пружності.
 • Тонкість волосся, поява кінчиків, що січуться.
 • Вікові зміни шкіри.
 • Після перенесених травм та пластичних операцій для зміцнення та відновлення сполучної тканини.
 • У складі комплексної терапії розтяжок та целюліту.

 

Як застосовувати Допельгерц® System Колаген Б’юті?

Спосіб застосування — дорослим по 1 флакону на добу під час їжі.

Рекомендований термін застосування —  тривалість одного курсу складає 2–3 місяці.

 

ПЕРЕВАГИ комплексу Допельгерц® System Колаген Б’юті

1. У складі комплексу представлено запатентовану формулу біоактивних колагенових пептидів з наявною доказовою базою. Доведено, що тривалість прийому комплексу має становити не менше 8 тижнів — дозування має становити 2,5 г/день (відповідно до даних проведеного дослідження)

2. Спеціалізована сировинна основа для отримання біоактивних колагенових пептидів. Біоактивні колагенові пептиди отримані з колагенового гідролізату тваринного походження Porcelli decantant (сировинною основою є шкіра молодих тварин).

3. Біоактивні колагенові пептиди чудово сумісні з іншими компонентами, що легко засвоюються організмом і мають високий ступінь біодоступності.

4. Пептиди безпосередньо впливають на колагеновий обмін у шкірі; легко впізнаються клітинами фібробластів у дермальному шарі шкіри як фрагменти власного колагену; посилюють метаболізм сполучної тканини шкіри; сприяють її зволоженню, підвищенню пружності та еластичності; створюють надійний бар’єр від негативного впливу ультрафіолетових променів, що значно зменшує їхній вплив на шкіру пацієнта.

5. У колагенових пептидів низька молекулярна маса (2000 Дальтонів), вони швидко всмоктуються у кишечнику протягом 15 хв.

6. У складі колагенових пептидів містяться високі рівні амінокислоти. Гідроксипролін, унікальний тим, що деякі з його компонентів не перетравлюються нашим організмом повністю, а відразу виявляються в крові. При попаданні в кров вони стимулюють синтез колагену, активуючи клітини шкіри, суглобів та кісток.

7. Дія колагенових пептидів та додаткових компонентів комплексу спрямована на рішення саме б’юті-
проблем: стан шкіри, волосся, нігтів, боротьба з целюлітом.

 


Бальзами, креми, лікувальні маски + Допельгерц® Колаген Б’юті =
комплексний підхід до вирішення Б’юті-проблем у повному обсязі


 

Колаген на варті здоров’я опорно-рухового апарату

Коли раптово про себе дають знати проблеми із суглобами, зрозумілою стає вислів: «Рух — це життя!». Як відомо, щоб залишатися фізично витривалим і рухливим, необхідні здорові суглоби. З віком багато хто відзначає у себе ниючий біль і скутість, зниження рухливості суглобів — це неприємні прояви змін, що супроводжують дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату (ОРА). За статистичними даними МОЗ України, захворювання ОРА посідають третє місце після серцево-судинних й онкологічних захворювань. Причин захворювань ОРА велика кількість, зокрема — травми, надмірне фізичне навантаження або ж навпаки, малорухливий спосіб життя.

Важливо пам’ятати, що артрит, остеоартроз, остеохондроз пов’язані із процесами зношування сполучної тканини. Колаген є основним компонентом в формуванні сполучних та опорних тканин організму. Основним напрямком в лікуванні ОРА є застосування нестероїдних протизапальних засобів, знеболювальних та хондропротекторів. Останнім часом все більшої актуальності набуває застосування як в моно-, так і в комплексній терапії засобів колагену. «Допельгерц® System Колаген 11.000 Плюс» — гідролізат колагену та хондроїтину від німецького виробника Допельгерц® в рідкій формі, який не лише відновлює, але і попереджає руйнування хрящової тканини та знижує запальні процеси в суглобах. Склад «Допельгерц® System Колаген 11.000 Плюс» створений задля забезпечення максимально швидкого відновлення дефіциту корисних сполук.

 

1 флакон (25 мл) містить:

 • Колагену гідролізат — 11 г
 • Хондроітину сульфат — 100 мг
 • Вітамін С — 60 мг
 • Мідь — 300 мкг
 • Селен — 16,5 мкг
 • Вітамін D — 5 мкг

 

Вітамін С (60 мг): сприяє синтезу колагену в організмі — завдяки наявності вітаміну С амінокислоти можуть зв’язуватися, забезпечувати синтез колагену та нормальне функціонування суглобової тканини. Дефіцит вітаміну С припиняє синтез колагену, призводить до зниження міцності сполучної тканини, надає потужний антиоксидантний вплив, стимулює регенерацію тканин, зміцнює імунітет.

Мідь (300 мкг): має важливе значення для формування внутрішньо-і міжмолекулярних поперечних зв’язків у колагені, а відповідно, і міцності колагенових та еластинових фібрил, що покращує синтез колагену в шкірі.

Селен (16,5 мкг). Бере участь в антиоксидантних процесах, захищає імунну систему шляхом запобігання утворенню вільних радикалів, що сприяє підвищенню еластичності шкіри. Особливо ефективно колаген діє у поєднанні з селеном та вітамінами С та D3.

Вітамін D3 (5 мкг) — відіграє важливу роль у підтримці щільності кісткової тканини. Бере участь у регуляції кальцієво-фосфорного обміну.

Хондроїтин (100 мг): уповільнює руйнування кісткової тканини та прискорює її відновлення; знижує втрату кальцію; попереджує руйнування хрящів, бере участь у їх синтезі та відповідає за їх міцність. Регулярний та постійний прийом хондроїтину зменшує біль у суглобах, допомагає у забезпеченні суглобової рухливості.

 

 

Показання до застосування комплексу Допельгерц® System Колаген 11.000 Плюс

 • Заняття спортом, підвищені фізичні навантаження.
 • Патології хребта, суглобів, болі в попереку.
 • Профілактика захворювань опорно-рухового апарату (артрити, артрози, остеохондрози, остеопорози).
 • Профілактика змін структури судин (атеросклероз, варикозне розширення вен).
 • Процес реабілітації після хірургічних операцій.
 • При комплексній корекції травм тп захворювань суглобів, сухожиль, хребта.
 • Біль в колінах, плечових, ліктьових та дрібних суглобах рук.
 • Метеочутливість суглобів (почуття болю, дискомфорту у суглобах при зміні атмосферного тиску та підвищеній вологості).
 • Зменшення щільності кісткової тканини під час остеопорозу.
 • Реабілітаційний період при тяжких хворобах опорно-рухового апарату (артрит, остеоартроз, остеохондроз, радикуліт, біль у колінах, грижі міжхребцевих дисків), коли виникає потреба у відновленні хрящів.

 

Як застосовувати Допельгерц® System Колаген 11.000 Плюс

Вік від 25 до 40 років —  по 1 флакону на добу не менше 8 тижнів.

Вік старше 40 років — термін застосування не менше 2-3-х місяців по 1 флакону на добу.

 

ПЕРЕВАГИ комплексу Допельгерц® System Колаген 11.000 Плюс

 1. У складі комплексу застосовується гідролізат колагену тваринного походження vitula eligans, який отримують у процесі ферментативної обробки. Вміст білка складає понад 89 %, контролюється вміст амінокислот (18 різних) — відповідно до Європейської Фармакопеї, що підтверджує контроль за змістом амінокислот згідно з європейськими стандартами; швидко і легко засвоюється в шлунково-кишковому тракті, оскільки цей колаген, розщеплений до рівня поліпептидів, сприяє виробленню «природного» колагену.
 2. Високий рівень біодоступності — за своєю структурою та амінокислотним складом колаген тваринного походження схожий на людський. Молекула колагену краще проходить через дерму, тому й діє набагато ефективніше за інші форми колагену. Питна форма дуже швидко засвоюється.
 3. Комплексна дія хондроїтину та тваринного колагену спрямована на регенерацію суглобового хряща, що призводить до відновлення суглоба та хрящової тканини зі стійким результатом.
 4. Колаген тваринного походження є джерелом амінокислот: проліну, гліцину, а головне, оксилізину та оксипроліну, який є оптимальним для формування каркасу для хрящів та підтримки міцності суглобів, стимуляції приросту та відновлення хрящових та інших сполучних тканин; зміцнення стінок кровоносних судин.
 5. У складі німецького комплексу представлений колаген ІІ типу. Цей тип колагену:
 • наявний здебільшого в організмі людини та тварин;
 • характеризується високим ступенем біодоступності;
 • основний компонент зв’язок, кісток, сухожиль, кровоносних судин, очей та шкіри;
 • прийом колаген протягом місяця пацієнтами із остеопорозом призводить до підвищення щільності кістки на 5 %.

 


Хондропротектори + Нестероїдні протизапальні засоби + Допельгерц® System Колаген 11.000 плюс =
комплексний підхід до вирішення проблем опорно-рухового апарату


 

Комбіноване застосування добавок Допельгерц System Колаген Б’юті та Колаген 11.000 плюс — шлях до оновлення суглобів та кісткової тканини, внутрішніх органів та на варті ідеальної шкіри — без єдиного недоліку!!!

Пацієнтам віком старше 40 років з метою швидкого досягнення ефекту на першому етапі доцільним та правильним є застосування Допельгерц® System Колаген 11.000 плюс протягом 2-х місяців (задля відновлення дефіциту колагену в суглобах), а потім — Допельгерц® System Колаген Б’юті — комплекс колагенових пептидів та вітамінів, які допоможуть організму тримати баланс, незважаючи на дію зовнішніх факторів.

Дефіцит колагену в організмі перетворюється на справжню проблему, яка з кожним роком лише посилюється!!!  Ось чому таким актуальним є застосування дієтичних добавок європейської якості від німецького виробника — Допельгерц System Колаген Б’юті та Колаген 11.000 плюс для збереження здоров’я суглобів та молодості вашої шкіри.

 

Література:

 1. Sorushanova A, Delgado LM, Wu Z, Shologu N, Kshirsagar A, Raghunath R, Mullen AM, Bayon Y, Pandit A, Raghunath M, Zeugolis DI. The Collagen Suprafamily: From Biosynthesis to Advanced Biomaterial Development. Adv Mater. 2019 Jan;31(1):e1801651.
 2. Holmes DF, Lu Y, Starborg T, Kadler KE. Collagen Fibril Assembly and Function. Curr Top Dev Biol. 2018;130:107-142.
 3. Rittié L, Fisher GJ. Natural and sun-induced aging of human skin. Cold Spring Harb Perspect Med. 2015 Jan 5;5(1):a015370.
 4. Varma S, Orgel JP, Schieber JD. Nanomechanics of Type I Collagen. Biophys J. 2016 Jul 12;111(1):50-6. 
 5. Yu L, Wei M. Biomineralization of Collagen-Based Materials for Hard Tissue Repair. Int J Mol Sci. 2021 Jan 19;22(2):944.

 

Остапець Марина, кандидат медичних наук,
доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ

 

Поділитися статтею з друзями

Виберіть вашу професію