Авеню® — надійна турбота про здоров’я ніг!
Що таке хронічна венозна недостатність?
Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок (ХВН) — найбільш поширене захворювання периферичних судин, в основі якого лежать 3 захворювання: варикозне розширення вен, посттромбофлебітична хвороба та наявність вроджених вад розвитку вен нижніх кінцівок.СТАТИСТИКА НЕВТІШНА!
За різними оцінками, від 1/3 до 1/4 дорослого населення по всій земній кулі страждає різними формами цього захворювання, кожна 3-тя жінка і кожен 10-й чоловік мають хронічну венозну недостатність, причому це люди працездатного віку.
Першість по праву займає варикоз, варикозне розширення вен або варикозна хвороба (лат. varix — «вузол, вздуття») — захворювання, в основі якого лежить зменшення товшини судинної стінки, та як наслідок - нерівномірне розширення вен, зміна форми та утворення в них патологічних вузлів.З давніх давен…
Людству вже давно відомі захворювання вен нижніх кінцівок і пов'язані з ними ускладнення. Ми знаходимо згадки про цю проблему мало не з моменту появи писемності. Наприклад, при розкопках в Єгипті дослідником Дж. Еберсом був знайдений папірус (датується приблизно 1500 р. до н. е.), в якому один з жерців описав прояв венозної трофічної виразки і для її лікування використовував смужки сирого м'яса і шкіру жаб. Цю недугу за давнини нерідко іменували такою, «що збиває з ніг». Лікувати варикоз у свій час намагалися, щоправда без особливих успіхів, видатні лікарі минулого: Гіпократ, Авіценна, Гален і Парацельс. Але тільки завдяки У. Гарвею, який відкрив систему кровообігу (1628 р.), і Р. Вайсману (хірургу британського короля Чарльза II) у 1676 р. було встановлено, що розширення вен може бути наслідком недостатності клапанів.ЦІКАВО ЗНАТИ!
Варикозна хвороба властива тільки людині і по праву є «платою людства за можливість прямоходіння». Це пов'язано з тим, що у представників виду Homo sapiens під час активної життєдіяльності велика частина циркулюючої в організмі крові змушена долати гравітаційну силу, рухаючись до серця.
Анатомічний екскурс!
Як відомо, кров рухається по нашому організму по двох колах — великому і малому. Ініціює цей рух серце: воно ритмічно скорочується, штовхаючи кров по аортах, артеріях, судинах... Зверху вниз, до ніг, кров рухається з ентузіазмом завдяки гравітації. Але, дійшовши до ніг, їй треба розвернутися і по венах відправитися в зворотній шлях — вгору. А це вже проблематично. Для того щоб цей процес став можливий, у венах передбачені клапани, які пропускають кров тільки в одному напрямку — вгору. Серце штовхає кров по судинах, та піднімається вгору і фіксується клапаном на заданому рівні до наступного серцевого скорочення. Крім того, рухатися крові вгору допомагає не тільки серце, але і м'язи ніг. І якщо м'язи регулярно скорочуються і розслаблюються (наприклад, забезпечують своєму власнику енергійну прогулянку по пересіченій місцевості), то судини піддаються здавленню-розслабленню — і кров енергійно проштовхується вгору, від клапана до клапана. Таке відбувається в здоровому організмі без варикозного розширення вен ніг. Якщо вена розширилася, то клапани, що забезпечують нормальний відтік крові від ніг, перестають змикатися. Між ними утворюється проміжок — і відтік крові сповільнюється. Чим гірше циркуляція крові, тим сильніше розтягуються вени. Коло замкнулося!Хто винен?
Незважаючи на багатовікову історію, проблема ХВН не втратила свого значення — навпаки, її актуальність в сучасній медицині неухильно зростає і сьогодні існує безліч теорій, що намагаються пояснити виникнення цього захворювання. Багато лікарів вважають, що основною причиною розвитку варикозу є спадковий фактор. Якщо у ваших батьків чи бабусь-дідусів є варикозне розширення вен, то ця неприємність могла передатися і вам. Причому неважливо, на ногах або в інших місцях було розширення вен у ваших предків: хвороба може локалізуватися в паху, в області анального отвору (так-так, це геморой) — якщо є ген, що забезпечує слабку венозну стінку, то він може рано чи пізно проявити себе. Але навіть сама слабка венозна стінка не може розтягнутися, якщо не буде причин. Адже, початок і швидкість розвитку захворювання залежать від несприятливих факторів, яким ми піддаємо свої ноги.Хто в групі ризику?
До групи підвищеного ризику входять ті, хто в силу своєї професії змушений більшу частину дня проводити стоячи (продавці, перукарі, викладачі, хірурги, фармацевти, провізори). Однак якщо ви подумали, що поширена нині каста білих комірців, представники якої дні, а іноді й ночі, просиджують перед комп'ютером, не входить в групу ризику, ви помилилися, оскільки тривале перебування в сидячому положенні, та ще й в неправильній позі, також дуже шкідливо для ніг.ЦІКАВО ЗНАТИ!
Знайома з фільмів звичка американців сидіти, поклавши ноги на стіл, — найкорисніша поза для вен.
Велике значення має і робота, пов'язана з підйомом важких речей, — підвищення внутрішньочеревного тиску при напрузі м'язів черевного преса є причиною підвищення венозного тиску і розширення вен нижніх кінцівок. Особливу роль відіграє надмірна маса тіла, коли внаслідок великого навантаження на нижні кінцівки порушуються практично всі механізми кровотоку.ЦІКАВО ЗНАТИ!
Збільшення маси тіла на 20% приводить до пятикратного підвищення ризику розвитку варикозної хвороби нижніх кінцівок.
Слід враховувати й те, що «гладкі» суб'єкти в більшості своїй адинамічні, тому недостатня рухова активність — це і причина, і наслідок ожиріння, при якому вимикається один з механізмів підтримки венозного кровотоку — м'язовий насос. У жінок, які хворіють частіше чоловіків в 3–4 рази, на перший план в список причин входять вагітність і пологи, коли венам доводиться переробляти ще більший об'єм крові, до того ж, судини здавлюються маткою. Важливу роль в розвитку захворювання відіграє застосування гормональних контрацептивів або гормонвмісних препаратів, що підвищують рівень естрогенів, а також носіння високих підборів.Попереджений — означає «озброєний»!
Симптоматика хронічної венозної недостатності різноманітна. На ранніх етапах з'являються симптоми дискомфорту, важкості в ногах, розширення підшкірних вен, біль у литкових м'язах, минущі набряки, нічні судоми. У міру тривалості захворювання відзначають ділянки гіперпігментації, сухість і втрату еластичності шкіри; значно зростає ризик розвитку тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок. Але повернемося до нашої початкової тези: попереджений — означає озброєний! При перших симптомах раннього варикозу рекомендується звернутися до лікаря-флеболога. Швидше за все, на початкових етапах він порадить змінити спосіб життя, додати помірну фізичну активність, знизити вагу, більше ходити пішки, запропонує медикаментозне лікування. У будь-якому разі попадання в групу ризику зовсім не означає неодмінне захворювання, проте дає стимул бути більш уважним і турботливим по відношенню до себе.Повернути колишню легкість ніг!
Сьогодні важливою складовою лікування ХВН, спрямованого на усунення або зменшення веноспецифічних симптомів, профілактику та лікування ускладнень, потенціювання ефекту компресійної терапії та інших методів лікування є фармакологічна терапія для системного застосування з використанням флеботоніків. Одним із таких препаратів є венотонік Авеню® від вітчизняної компанії "Фармак". Ефективність його дії обумовлена комплексною дією флавоноїдів — активних речовин рослинного походження, що входять до його складу і підсилюють дію один одного.ЦІКАВО ЗНАТИ!
Організм людини не здатний синтезувати біо-флавоноїди, у зв'язку з чим, останні (поряд з іншими рослинними фенолами) вважаються незамінними компонентами їжі.
Авеню® чинить венотонічну та ангіопротекторну дію, зменшує розтяжність вен і веностаз, поліпшує мікроциркуляцію, зменшує проникність капілярів і підвищує їх резистентність, поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік. Препарат також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах. Це знижує пошкоджувальну дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен. 1 таблетка Авеню® містить 500 мг очищеної мікронізованої флавоноїдної фракції (у перерахуванні на 100% безводну речовину), яка містить діосміну 450 мг (90%) і 50 мг флавоноїдів у вигляді гесперидину (10%). Сьогодні це найефективніша комбінація діючих речовин для лікування венолімфатичної недостатності.ЦІКАВО ЗНАТИ!
Гесперидин — флавоноїд, який міститься в цитрусових, точніше в їх шкірці. Відмінний компонент, зміцнюючий судинні стінки, чинить виражену антиоксидантну дію, тонізуючу дію на вени, поліпшує периферичний кровообіг і лімфотік.
Діосмін — флавоноїд з рослини-ендеміка Піренейського півострова Teucrium gnaphalodes (рід Дуб-ровник) є напівсинтетичним похідним згаданого вище гесперидину, один з найбільш відомих і добре вивчених флавоноїдів з високою флеботропной активністю, проте вчені визнають його більш ефективним засобом ніж гесперидин.
Діосмін збільшує судинозвужувальну дію норадреналіну на венозні стінки, що веде до підвищення венозного тонусу, і, отже, знижує венозну ємність, розтяжність і застій. Крім того, він поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи частоту та інтенсивність скорочення лімфатичних судин і збільшує загальну кількість функціональних лімфатичних капілярів. Що разом з гесперидином зменшує діаметр лімфатичних капілярів та інтролімфатичний тиск. До того ж, на рівні мікроциркуляції, діосмін зменшує проникність капілярів і збільшує їх стійкість, захищаючи процеси мікроциркуляції від ушкоджуючих процесів. При цьому лікарський препарат, завдяки технології мікронізації, більш ефективний, ніж його аналоги. Застосування Авеню® при виникненні перших симптомів попередить розвиток хвороби та не доведе до операції. Для лікування венолімфатичної недостатності рекомендована доза становить 2 таблетки на добу: 1 таблетка — вдень та 1 таблетка — ввечері, під час їжі. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їжі з тривалістю терапії в залежності від показань і перебігу захворювання (в середньому 2–3 місяці). Одним з приємних фактів є те, що Авеню® — це вітчизняний препарат, який доступний кожному. Таким чином, Авеню® — це лікарський препарат з незаперечними перевагами:- лікування венолімфатичної недостатності (важкість у ногах, біль, набряки) та лікування геморою;
- системна дія на причину захворювання, навідміну від гелів та мазей;
- найефективніша на даний час комбінація діючих речовин — венотоників;
- висока ефективність і безпека;
- ефективне співвідношення ціна/якість.