X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Аптечна мережа 9-1-1: Під опікою не тільки люди, а й тварини

Війна зламала наше життя, але не зламала нас. «Якщо ти людина, то маєш піклуватися про тих, кому зараз найскладніше і хто не може подбати про себе», — під таким девізом вже рік живе і працює Аптечна мережа 9-1-1. У зоні її особливої уваги люди і тварини звільненої Харківщини.

 

Колаборація фармації та ветеринарії

Місцеві жителі, які не залишили свої домівки навіть під час війни, розповідають, що коти відчувають ракетний обстріл за добу до того, як він станеться. Пухнастики намагаються попередити своїх власників будь-яким способом. Одні починають нявкати, інші тягнуть у коридор чи льох, але жоден не біжить рятуватися сам, забуваючи про людину, яка його годує та доглядає.

На жаль, люди не завжди згадують про братів своїх менших, коли виникає небезпека. Дитина, старенькі батьки, речі на місті? Поїхали! Так в містах і селах, які зазнали обстрілів та окупації, безхатьками стали сотні тварин. Вчора вони ще мали дах над головою, а сьогодні залишились наодинці з війною, голодом і хворобами, які чатують на них на вулиці.

Часто таких чотирилапих безхатьків прихищають сусіди, в яких повна хата своїх пухнастих «діточок», але кинути бідолаху напризволяще не дозволяє совість. Коли наші воїни заходили у звільнені села і містечка, вони бачили бабусь та дідусів, які зустрічали визволителів разом зі своїм численним прайдом. І старенькі просили їжу не для себе, а для своїх вихованців.

Працівники Аптечної мережі 9-1-1 першими, як тільки дозволяли обставини, приїжджали розбитими дорогами з пакунками ліків і продуктами для жителів звільненої Харківщини. І теж бачили сльози і простягнуті за допомогою руки, які тут же ділили навпіл пиріжок чи печиво і годували своїх Шариків та Мурок.

Залишатися байдужими вони не могли, тому вирішили взяти під опіку людей і тварин, які пережили страшні часи. Так народилася ідея колаборації Аптечної мережі 9-1- і компанії ProVET.

 

Аптека, де лікують тварин

В Аптеці 9-1-1 у звільнених Липцях, що першою відновила свою роботу в цьому населеному пункті, 17 лютого провели благодійну акцію для власників тварин. Працівники компанії ProVET у приміщенні аптеки роздали місцевим жителям, які опікуються своїми та покинутими кішками і собаками, антигельмінтні, інсектоакарицидні препарати, а також ліки проти екто- та ендопаразитів і вітамінно-мінеральні комплекси «Профілайн».

Кожний власник тварин отримав докладну консультацію від ветеринарів щодо застосування цих засобів, можливих алергічних реакцій та необхідної допомоги у разі виникнення проблем зі здоров’ям їхніх улюбленців. 

Пухнастики, які вижили завдяки турботі небайдужих сільчан, і своєю чергою стали для них психологічною підтримкою у страшні часи окупації, тепер зможуть пройти необхідне лікування й отримати профілактику, щоб не наражати на небезпеку людей, які їх оточують.

 

 

Пожежна частина — рідний дім

Липці потрапили під окупацію у перший день повномасштабного вторгнення. З майже 14 тисяч мешканців залишилося менше тисячі.  Без світла, тепла і води люди намагалися вижити під обстрілами, що нищили домівки, магазини, лікарню та школу.

Коли відбувався черговий прильот ворожої ракети чи снаряд потрапляв в будинок, виникала пожежа, яка руйнувала все. На допомогу прибували рятувальники. І часто знаходили поруч з руїнами наляканих собак та кішок. Вони забирали їх у свою пожежно-рятувальну частину, яка перетворилася для пухнастиків на домівку. Вогнеборці опікувалися своїми чотирилапими  «колегами», а ті проводжали і зустрічали їх після небезпечного чергування.

Тож не дивно, що після благодійної акції в аптеці працівники Аптечної мережі 9-1-1 та ветеринари з ProVET відвідали пожежно-рятувальну частину в с. Липці. Тут на них чекали мужні рятувальники зі своїми не менш мужніми «вихованцями».

Корм, тарілочки для годування, будиночки, матрацики і навіть дряпки для кігтів — ветеринари знають потреби своєї «цільової аудиторії»! Але найбільшу цінність, безумовно, являли ліки та профілактичні засоби від різних захворювань, зокрема вітаміни.

 

 

Історія добрих справ продовжується!

Аптечна мережа 9-1-1 з перших днів повномасштабного вторгнення опікувалася харків’янами. Тоді «передачі» з ліками для дорослих і дітей, а також кормом для котиків і песиків привозили в харківське метро, де люди рятувалися від масованих обстрілів.

Згодом їжу та ліки для тварин представники мережі розвозили по різних районах міста та в передмістя. Їх роздавали власникам пухнастиків, годували котиків і песиків, що жили в підвалах та на вулиці.

Коли звільнили Харківську область, туди насамперед доставили лікарські засоби для людей і корм для чотирилапих. В Аптечної мережі 9-1-1 знайшлися надійні помічники-ветеринари, і «фармопіка» набула нового сенсу і нових форм. Завдяки цій колаборації в історії добрих справ з’явиться ще багато нових сторінок. Ми ж люди, отже, хто як не ми має опікуватися тваринами?

 

Поділитися статтею з друзями