X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Якість освіти визначає якість нашого життя

30 червня 2015 року — визначний день в історії Національного фармацевтичного університету. На Вченій раді університету відбулося урочисте вручення сертифікату, який засвідчує, що НФаУ впровадив та використовує систему управління якістю, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2008.

Зараз спостерігається обґрунтований перехід від процедур зовнішнього контролю якості діяльності закладів освіти (на базі національних систем атестації та акредитації) у бік постійної внутрішньої самооцінки і самовдосконалення вишу за допомогою систем управління якістю, побудованих згідно із вимогами стандарту ISO 9001. Система управління якістю — це дієвий механізм укріплення конкурентоздатності організації.

Сертифікат, виданий незалежним органом, підтверджує виконання вимог ISO 9001 і спроможність організації систематично визначати і виконувати вимоги замовників та нормативні вимоги.

Стандарт ISO 9001 — єдиний стандарт, внесений до Книги рекордів Гіннеса як найбільш широко застосовний нормативний документ у світі. Системи управління якістю за моделлю цього стандарту впровадило понад 1,3 мільйони організацій у 187 країнах світу. В Україні сертифіковано біля 1300 організацій, з них близько 30 вишів.

Модель ISO 9001, за якою в університеті формується система управління якістю, — унікальна, адже іншої альтернативи на сьогодні немає (ISO 9001 — єдиний міжнародний стандарт, на відповідність якому можна сертифікувати систему управління якістю будь-якої організації). Крім того, принципи і вимоги ISO 9001 загальновизнані у світі: якщо заявити про наявність сертифікату, нас зрозуміють у будь-якій країні світу. Системи управління якістю за моделлю ISO 9001 довели свою корисність, про що свідчить статистика. Однак, як і будь-які інші нормативи, вимоги ISO 9001 можна виконувати з різним ступенем формальності.

Формування системи управління якістю в НФаУ фактично почалося ще у 2013 році, коли був опрацьований детальний план впровадження системи. Практична реалізація проекту стартувала в листопаді 2014 року. Згідно із затвердженим планом заходів комісією з формування системи управління якістю було розроблено структуру процесів системи управління якістю; систему ідентифікації процесів та кодування внутрішньої документації; політику й цілі у сфері якості як основу стратегічного й оперативного планування; настанову з управління університетом та документовані описи процесів, що регламентують всі процеси системи управління якістю; проекти посадових інструкцій науково-педагогічного складу НФаУ з урахуванням вимог системи управління якістю; методику рейтингування викладачів; програму внутрішніх аудитів тощо.

NFaY_08_2015_2

З 21 до 24 квітня 2015 року проведено цикл внутрішніх аудитів. 28 квітня відбувся ознайомчий візит аудиторів, а 19-21 травня в університеті працювала група у складі трьох аудиторів Органу сертифікації систем менеджменту ТОВ МЦЯ «ПРИРОСТ». Вони провели ІІ фазу сертифікаційного аудиту, в ході якого була проаналізована вся документація системи управління якістю, діяльність адміністративних і допоміжних структурних підрозділів, а також кафедр НФаУ. Аудитори документально підтвердили відповідність діяльності НФаУ вимогам міжнародного стандарту ISO 9001, у тому числі здатність планувати свою діяльність відповідно до нормативних вимог і очікувань замовників, виконувати і контролювати управлінські, основні та забезпечувальні процеси за встановленими і регламентованими алгоритмами, а також застосовувати механізми постійного моніторингу і вдосконалення своєї системи управління. Аудиторами було підкреслено виражену готовність і спроможність всього колективу університету докладати максимум зусиль для забезпечення високої якості освітніх послуг і постійного розвитку.

Одним із основних критеріїв ефективності роботи НФаУ є якість підготовки професіоналів. Кожного року у червні в університеті відбувається випуск фахівців, які стають «обличчям» свого ВНЗ і демонструють якість освіти.

19 червня 2015 р. пройшла урочиста церемонія вручення дипломів випускникам Національного фармацевтичного університету. Свято відбулося в гостинній кіноконцертній залі «Україна», що розташована в центрі Харкова у саду імені Т.Г. Шевченка. На урочистостях були присутні Вчена рада, почесні гості, батьки випускників.

Відкрився вечір винесенням прапору НФаУ під всесвітній гімн студентів «Gaudeamus». У цю мить кожний відчув себе гордим від того, що причетний до спільноти НФаУ.

Навчання у НФаУ — шлях до омріяної мети. З кожною сходинкою, з кожним новим знанням розумієш, що робиш крок назустріч тому, щоб стати професіоналом. При цьому хочеться докласти максимум зусиль й опанувати матеріал, який дають викладачі, виправдати довіру батьків, які чекають від тебе успіхів у навчанні.

Сьогоднішні випускники, які п’ять років тому влилися до складу великої дружної студентської спільноти НФаУ, нині вступають на шлях професійної реалізації. Фахівців, підготовлених НФаУ, з радістю приймуть колективи аптечних мереж, науково-дослідних інсти-тутів, лабораторій, навчальних закладів країни та світу, найбільші компанії галузі.

Словами вдячності випускники згадують своїх наставників — професорів, доцентів, викладачів, які протягом навчання в університеті вели дорогами знань. На великому екрані — фотографії тих, хто зустрічав студентів у навчальних аудиторіях, відкривав таємниці науки, вболівав за досягнення. Овації та вияв щирої поваги вже колишніх студентів під час появи кожної світлини — найяскравіше підтвердження значущості праці викладача. Калейдоскоп облич — і в пам’яті глядачів назавжди залишаться спогади про людей, які прямо чи опосередковано вплинули на їх долю.

Протягом навчання нинішні випускники НФаУ не тільки отримали ґрунтовні фахові знання й практичні навички, а й скористалися нагодою та зробили перші кроки у науці, реалізувавши здібності у науково-практичних конференціях, конкурсах, олімпіадах, взяли участь в академічних обмінах, побували у туристичних поїздках та виявили творчі нахили у студіях культурного центру НФаУ.

Винуватців свята, а також гостей кіноконцертного залу «Україна» на випускному вечорі очікувало багато сюрпризів, а після фінальної пісні відбулося урочисте вручення дипломів. Разом із ним кожен отримав Значок випускника як символ значущості та приналежності до більш ніж 50-тисячної громади випускників НФаУ.

Багато чого колишнім студентам перший час буде не вистачати, багато що буде викликати ностальгічні почуття. Студентські олімпіади, семінари, лекції, «хвости» та відпрацювання, сесії і перескладання, лабораторні, контрольні, практики, нічні чергування в аптеках, зустрічі, концерти, спортивні змагання та конкурси... Навряд чи це можна забути. Попереду ще безліч «іспитів», які нинішнім випускникам належить скласти протягом життя, та кожен із них напевно знає: диплом НФаУ — вагома підстава прагнути до подальшого успіху і втілювати в життя найсміливіші мрії та ідеї.

У 2015 році фармацевтична галузь поповнилася майже тисячею висококласних фахівців. Високий рівень навчання, світове визнання НФаУ підтверджується тим, що його дипломи отримали близько 300 іноземних громадян із Білорусі, В’єтнаму, Гани, Греції, Грузії, Єгипту, Іраку, Ірану, Киргизстану, Конго, Лівану, Мадагаскару, Марокко, Молдови, Нігерії, Норвегії, Сирії, Судану, Таджикистану, Тунісу, Туреччини, Туркменістану, Уганди.

За традицією, тижнем пізніше, 26 червня 2015 року у тому ж кіноконцертному залі «Україна» відбулася урочиста церемонія вручення дипломів випускникам Коледжу Національного фармацевтичного університету.

У коледжі, багатому на славетні традиції, здійс-нюється підготовка молодших спеціалістів і бакалаврів на денній та заочній формах навчання. Сьогодні Коледж НФаУ — це сучасний навчальний заклад, диплом якого є гарантією успішної професійної кар’єри за спеціальностями «Фармація», «Виробництво фармацевтичних препаратів», «Аналітичний контроль якості хімічних лікарських сполук».

Історія Коледжу НФаУ — це частинка літопису фармацевтичної галузі України, біографії викладачів та випускників, історії доленосних перетворень у фармації. Протягом десятиліть формувалася потужна матеріально-технічна база коледжу. Зараз усім студентам доступні для вільного користування 2 навчально-лабораторних корпуси, 57 кабінетів і лабораторій, комп’ютерні класи, актова зала, спортивно-оздоровчий комплекс із тренажерними залами, тенісними кортами, футбольним полем, комплекс студентського харчування на 2 зали, бібліотека, електронна читальна зала, центр первинної медико-санітарної допомоги, культурний центр, гуртожиток.

NFaY_08_2015_3

Потенціал викладацького корпусу навчального закладу є основою професіоналізму студентів, які тут навчаються. Так кажуть і студенти, і батьки, і самі викладачі, яких працює у коледжі майже тисяча осіб.

Високий рівень професійності педагогічних працівників коледжу сприяв тому, що згідно з дорученнями Міністерства освіти і науки України та Мі-ністерства охорони здоров’я України викладачі коледжу є розробниками галузевих стандартів вищої освіти (ОКХ, ОПП, навчальних планів, навчальних програм) для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та бакалавр напряму «Фармація». Відповідно до сучасних потреб суспільства в коледжі запроваджуються активні форми й методи навчання, за допомогою яких здійснюється індивідуальний підхід до студентів, що виховує самостійність та ініціативність. Це робить процес навчання цікавим для студента й сприяє підготовці висококваліфікованого фахівця.

Цьогоріч майже 500 юнакам та дівчатам Коледж НФаУ дав перепустку в життя. Хтось із сьогоднішніх випускників вже зовсім скоро буде працювати за спеціальністю, хтось — продовжить навчання у Націо-нальному фармацевтичному університеті. У стінах цього багатого на традиції навчального закладу пропагують ідею освіти протягом життя, принцип long-life education. Тож завжди чекають випускників галузевих коледжів та училищ, допомагаючи у здобутті наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів, післядипломній освіті, підвищенні кваліфікації.

Закінчилася пора навчання… Перед випускниками відкриті двері в майбутнє. Вони — молоді та ініціативні. Бажаємо їм обрати свій шлях у житті, йти вперед, незважаючи на перешкоди, та стати справжніми професіоналами. У добру путь, дорогі випускники!

NFaY_08_2015_4

Визнання Національного фармацевтичного університету одним із тих закладів, для яких якість освіти є наріжним принципом діяльності, — свідчення продуктивної роботи і сучасного підходу до надання освітніх послуг. Дипломи НФаУ і Коледжу НФаУ, які нещодавно отримали випускники, є результатом наполегливої праці як студентів, так і співробітників. Бажаємо всьому колективу НФаУ творчого натхнення та подальших професійних здобутків!

autor  Олена Яковлєва Олена Стратілат