X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Як штучний інтелект допомагатиме в лікуванні депресії та тривоги?

Штучний інтелект довів свою велику корисність та еволюцію у різних галузях науки. Згідно з інформацією, отриманою в ході кількох досліджень UT Southwestern, штучний інтелект може бути корисним інструментом у лікуванні психічного здоров’я, згідно з результатами нового пілотного дослідження, проведеного дослідниками Університету Іллінойсу в Чикаго.

Дослідження, яке було першим у випробуванні голосового віртуального тренера на основі штучного інтелекту для поведінкової терапії, виявило зміни в мозковій активності пацієнтів разом із покращенням симптомів депресії та тривоги після використання Lumen, голосового помічника зі штучним інтелектом, який забезпечував певну форму психотерапії.

Команда вчених каже, що результати, опубліковані в журналі Translational Psychiatry, мають обнадійливі докази того, що віртуальна терапія може зіграти певну роль у заповненні прогалин у психіатричній допомозі, де списки очікування та невідповідність доступу часто є перешкодою для пацієнтів, особливо з уразливих груп.

 

Є велика потреба в спеціалістах, що пов’язано із стрімким зростанням рівня тривоги та депресії після COVID-19. Наразі перед лікарями, котрі лише набувають досвіду ведення пацієнтів із постковідним синдромом, вивчають ускладнення тяжкого перебігу хвороби, озвучують гіпотези стосовно ймовірних віддалених наслідків, постав новий виклик – попередження і корекція тривожно-депресивних розладів.

А використання штучного інтелекту може бути корисним і ефективним рішенням в складних умовах, які склалися, хоч це і не стане повною заміною традиційної терапії, але може бути важливою частиною лікуванням перед тим, як пацієнт зможе повноцінно звернутися до спеціаліста.

Lumen, який працює в додатку Amazon Alexa, був розроблений Ajilore та старшим автором дослідження доктором Джун Ма, професором медицини Бет і Джорджа Віту, разом із співробітниками Вашингтонського університету в Сент-Луїсі та штату Пенсільванія.

Дослідники Університету Іллінойсу залучили понад 60 пацієнтів для клінічного дослідження, яке вивчало вплив програми на легку та помірну депресію і симптоми тривоги, а також мозкову активність.

Дві третини пацієнтів використовували Lumen на наданому на час дослідження iPad протягом восьми сеансів терапії, спрямованої на вирішення їх проблем, а решта були в «списку очікування» і не отримували ніякого втручання.

Після терапії учасники дослідження, які використовували додаток Lumen, показали зниження показників депресії, тривоги та психологічного стресу порівняно з контрольною групою. Група Lumen також продемонструвала покращення навичок вирішення проблем, що корелювало з підвищенням активності дорсолатеральної префронтальної кори, області мозку, пов’язаної з когнітивним контролем. 

Наразі дослідники проводять більш масштабне дослідження, у якому порівнюється використання Lumen як з контрольною групою в списку очікування, так і з пацієнтами, які отримують терапію під керівництвом спеціаліста. 

 

За матеріалами: https://www.sciencedaily.com

 

Поділитися статтею з друзями

Виберіть вашу професію