X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Як штучний інтелект допомагатиме в лікуванні депресії та тривоги?

Штучний інтелект довів свою велику корисність та еволюцію у різних галузях науки. Згідно з інформацією, отриманою в ході кількох досліджень UT Southwestern, штучний інтелект може бути корисним інструментом у лікуванні психічного здоров’я, згідно з результатами нового пілотного дослідження, проведеного дослідниками Університету Іллінойсу в Чикаго.

Дослідження, яке було першим у випробуванні голосового віртуального тренера на основі штучного інтелекту для поведінкової терапії, виявило зміни в мозковій активності пацієнтів разом із покращенням симптомів депресії та тривоги після використання Lumen, голосового помічника зі штучним інтелектом, який забезпечував певну форму психотерапії.

Команда вчених каже, що результати, опубліковані в журналі Translational Psychiatry, мають обнадійливі докази того, що віртуальна терапія може зіграти певну роль у заповненні прогалин у психіатричній допомозі, де списки очікування та невідповідність доступу часто є перешкодою для пацієнтів, особливо з уразливих груп.

 

Є велика потреба в спеціалістах, що пов’язано із стрімким зростанням рівня тривоги та депресії після COVID-19. Наразі перед лікарями, котрі лише набувають досвіду ведення пацієнтів із постковідним синдромом, вивчають ускладнення тяжкого перебігу хвороби, озвучують гіпотези стосовно ймовірних віддалених наслідків, постав новий виклик – попередження і корекція тривожно-депресивних розладів.

А використання штучного інтелекту може бути корисним і ефективним рішенням в складних умовах, які склалися, хоч це і не стане повною заміною традиційної терапії, але може бути важливою частиною лікуванням перед тим, як пацієнт зможе повноцінно звернутися до спеціаліста.

Lumen, який працює в додатку Amazon Alexa, був розроблений Ajilore та старшим автором дослідження доктором Джун Ма, професором медицини Бет і Джорджа Віту, разом із співробітниками Вашингтонського університету в Сент-Луїсі та штату Пенсільванія.

Дослідники Університету Іллінойсу залучили понад 60 пацієнтів для клінічного дослідження, яке вивчало вплив програми на легку та помірну депресію і симптоми тривоги, а також мозкову активність.

Дві третини пацієнтів використовували Lumen на наданому на час дослідження iPad протягом восьми сеансів терапії, спрямованої на вирішення їх проблем, а решта були в «списку очікування» і не отримували ніякого втручання.

Після терапії учасники дослідження, які використовували додаток Lumen, показали зниження показників депресії, тривоги та психологічного стресу порівняно з контрольною групою. Група Lumen також продемонструвала покращення навичок вирішення проблем, що корелювало з підвищенням активності дорсолатеральної префронтальної кори, області мозку, пов’язаної з когнітивним контролем. 

Наразі дослідники проводять більш масштабне дослідження, у якому порівнюється використання Lumen як з контрольною групою в списку очікування, так і з пацієнтами, які отримують терапію під керівництвом спеціаліста. 

 

За матеріалами: https://www.sciencedaily.com

 

Поділитися статтею з друзями