X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Профорієнтаційний тиждень у Національному фармуніверситеті

З 11 по 16 квітня 2016р. у Національному фармацевтичному університеті (НФаУ) за участю Харківського обласного центру зайнятості відбувся традиційний захід – профорієнтаційний тиждень «Будуймо кар`єру разом». Так само традиційною була

й мета його проведення – підвищення якості практичної підготовки та успішне працевлаштування студентів НФаУ і коледжу НФаУ.

Програмою заходів передбачалося проведення фахівцями Харківського обласного центру зайнятості, ТОВ «Фармастор» Мережа аптек «Аптека Доброго Дня», ТОВ «Серв’є Україна», ТОВ «Мед-сервіс Харків», Інтернет-служби «Робота у Харкові», TOB «SV TRADE», Тренінг-центру «Работа мечты» та практичним психологом НФаУ низки тематичних семінарів та тренінгів. Цикл семінарів та тренінгів відкривав профорієнтаційний тиждень.

NFaY_04_2016

14 квітня відбулася науково-практична конференція за участю представників баз практики різних регіонів України «Актуальні питання практичної підготовки студентів НФаУ в Україні та за кордоном». У ході конференції були розглянуті напрями співробітництва університету з підприємствами, установами, організаціями фармацевтичної галузі з питань підвищення якості професійно-практичної підготовки фахівців фармації, оцінені результати проходження практики студентів, обговорені аспекти виробничої практики. Цього року доповіді представлені представниками: ПФ «Гамма-55» Аптечна мережа 9-1-1 (м. Харків), Аптеки № 1 клінічної лікарні «Феофанія» (м. Київ), ПАТ «Фармак» (м. Київ), ТОВ «Серв’є Ук-раїна (м. Київ), ТОВ «Кусум Фарм» (м. Суми), Корпорації «Юрія-Фарм (м Київ), викладачами кафедр управління якістю та технології ліків НФаУ, а також студентами університету та Коледжу НФаУ.

Виробнича практика — важливий компонент в підготовці фармацевтичного фахівця. Виражаючи прихильність цьому принципу, Національний фармацевтичний університет апробував у поточному навчальному році пілотний проект: навчання для студентів першого курсу було організовано таким чином, що чотири дні вони знаходилися в аудиторіях та лабораторіях університету, а один — в умовах виробництва, на базах аптек. Такий підхід дозволяє студентам із перших днів навчання занурюватися в атмосферу майбутнього фаху, відчувати себе причетним до відповідальної професії, формувати ставлення до обраної спеціальності.

Питання першого робочого місця за отриманою професією після закінчення навчального закладу — це одне з найчастіш задаваних питань абітурієнтами при виборі ВНЗ. Національний фармацевтичний університет реалізує завдання з працевлаштування випускників, чому дуже сприяє щорічна добра традиція — проведення профорієнтаційного тижня. Студентам НФаУ немає приводів до хвилювання: знайти тимчасове чи постійне місце роботи можна, долучаючись до проектів, що організовуються у НФаУ.

15 квітня у НФаУ відбувся інформаційно-роз’яснювальний захід — Ярмарок вакансій, який мав на меті допомогти зорієнтуватися на ринку праці майбутнім фахівцям, знайти першемісце працевлаштування. Розпочата у 2011 році традиція організовувати подібні заходи сьогодні викристалізувалася у масштабний тижневий проект, який дозволяє студентам та випускникам підготуватися до початку професійної діяльності.

Відкривали ярмарок перший проректор НФаУ, професор А.А. Котвіцька та заступник директора Харківського обласного центру зайнятості А.І. Толстих, а пройшов захід за участю провідних фармацевтичних компаній України з використанням стендового обладнання, запрошенням роботодавців та облаштуванням сектора служби зайнятості (психологічне тестування, вакансії по Україні, складання професійного резюме, техніка співбесіди з роботодавцем).

Зацікавити майбутніх випускників університету роботою у своїх колективах, скористатися нагодою заявити про себе потенційним працівникам, донести їм вимоги, що висуваються компаніями до пошукачів робочого місця, з прагненням побачити серед своїх співробітників випускників НФаУ до університету завітали як учасники Ярмарку вакансій аптечні заклади — ПФ «ГАММА-55», ТОВ «Медсервіс Харків», ТОВ «Фармастор» Мережа аптек «Аптека Доброго Дня», ТОВ «Прана-Фарм», Комунальні аптеки міста Харкова; вітчизняні виробники лікарських засобів — ТОВ «Кусум Фарм», фармацевтична компанія «Юрія-Фарм»; біотехнологічні підприємства — ТОВ «ТЕХНОКОМ»; представництва іноземних фармацевтичних компаній —ТОВ Серв'є Україна, ТОВ «Реккітт Бенкізер Україна»; тренінгові центри — TOB «SV TRADE», Тренінг-центр «Работа мечты»; соціальні партнери — Харківська обласна служба зайнятості, Studex LLC, ТОВ «Глобал Білгі», Контакт-центр «Dealist»; інтернет портали — Інтернет-служба «Робота у Харкові». Учасники Ярмарку вакансій НФаУ запропонували відвідувачам заходу 350 вакансій.

Цьогорічним випускникам Ярмарок вакансій став у нагоді при виборі першого місця роботи, а студентам молодших курсів дозволив ознайомитися із правилами пошуку роботи та вимогами до претендента на робоче місце галузевими підприємствами та закладами. Кількість відвідувачів: 1000 студентів НФаУ та Коледжу НФаУ.

Завершився профорієнтаційний тиждень проведенням 16 квітня Ярмарку спеціальностей, аудиторію якого склали майбутні абітурієнти — понад 250 учнів шкіл, коледжів, училищ.

Ринок праці висуває високі вимоги до сучасного фахівця. Безпосеред-нє спілкування з представниками роботодавців майбутніх випускників НФаУ — своєрідна «репетиція» майбутнього працевлаштування. І останньому вона, безумовно, додає впевненості в собі. А Національний фармацевтичний університет зокрема й через такі, спрямовані на студента заходи, реалізує соціальну відповідальність, покладену на нього як освітню інституцію.