X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Німецька компанія WALA — цінна скарбниця антропософських лікарських засобів від багатьох недуг

Антропософська медицина — це юридично визнана інтегративна медицина, в якій практикуються лікарі у 60 країнах світу. Вона є офіційно визнаним методом лікування у  багатьох країнах Європи — Німеччині, Австрії, Швейцарії, що цілісно підходить до лікування людини. Вона розглядається не як альтернатива класичній медицині, а як доповнення до неї.

 

Антропософська медицина — це цілісний медичний підхід, який ґрунтується на уявленнях про тіло, душу та духовне. Завдяки всебічному стимулюванню власної здатності організму до самозцілення хвора людина повертається до стану балансу здоров’я. Напрямок антропософської медицини близько 100 років тому заснували Рудольф Штайнер і Іта Вегман. Філософ-візіонер і молода лікар розробили концептуальну основу і відповідні їй препарати. Антропософська медицина з 1989 р. є офіційно визнаним в Німеччині методом лікування.

 

До першопрохідців в галузі антропософської медицини належить також хімік Рудольф Хаушка. Зацікавлений Штайнером, він вивчав ритмічні процеси і в 1935 розробив спосіб виробництва, при якому рослинні екстракти вдавалося зберігати без додавання спирту. Так з’явилася компанія WALA, а разом з нею було закладено фундамент зростаючої скарбниці антропософських лікарських засобів, які сьогодні використовує безліч терапевтів, фармацевтів, акушерок та лікарів різних спеціальностей у всьому світі.

У 1913-1919 р. був побудований перший Гетеанум (Goetheanum) – всесвітній центр Антропософського руху, розташований у місті Дорнах поблизу Базеля. І названий він на честь німецького поета Ґете. Він побудований за проектом Рудольфа Штейнера, австрійського філософа, соціального реформатора, архітектора, педагога, драматурга, економіста та езотерика, і задуманий як втілення Всесвіту.

 

Німецька компанія WALA виготовляє широкий асортимент антропософських ліків від великої кількості недуг. Вони мають ряд певних переваг:

  • для виробництва використовуються тільки натуральні речовини мінерального, рослинного та тваринного походження;
  • препарати рекомендовані для застосування як в комплексній терапії з іншими ліками, так і в якості монотерапії;
  • більшість ліків дозволені вагітним жінкам та в період годування груддю;
  • застосовується для всіх вікових груп, починаючи з дитячого віку;
  • використання більшості засобів не потребують нагляду лікаря.

 

Як діють гомеопатичні препарати?

В основі дії гомеопатичних засобів лежить принцип «подібне лікується подібним». Наприкінці XVIII століття його сформулював німецький лікар та фармацевт Самуель Ганеманн. Саме він запропонував термін «гомеопатія», що складається з двох слів: «ομοιος» («подібний») і «πάθος» («хвороба»). Це вид терапії, дія якої спочатку була перевірена на здорових людях і полягає в тому, що потенційовані (розведені) речовини підбираються для лікування за принципом схожості за скаргами пацієнта.

 

Нині у світі використовується близько 2500 гомеопатичних препаратів, які виробляються з мінеральної сировини, різних частин рослин, речовин тваринного походження. Кожна з цих речовин викликає за певних комбінацій певні симптоми у здорової людини. Класична гомеопатія зазвичай використовує монопрепарати, тобто гомеопатичні ліки, що містять одну діючу речовину і впливає на той чи інший симптом. Однак сучасні гомеопатичні засоби часто бувають комплексними. Ліки компанії WALA застосовують згідно з вченням про гомеопатичні препарати і принципам антропософської медицини.

 

 

Які гомеопатичні засоби від WALA можна рекомендувати при застуді?

Нежить, біль в горлі, кашель, підвищена температура та погане самопочуття — найбільш часті прояви застуди, яка зазвичай виникає в осінньо-зимовий період. В середньому дорослі хворіють на застуду 1–3 рази на рік, діти 6–8 разів   [1]. Майже в 90  % випадків симптоми застуди викликаються вірусами, а не бактеріями. Тому антибіотики є неефективними під час лікування застуди. Згідно з дослідженням DAK 40 % пацієнтів про це не знають і використовують антибіотики та цим самим шкодять своєму організму  [2].

Слід зазначити, що симптоми застуди, такі як кашель і нежить, звичайно, є неприємними, але вони мають важливу функцію — елімінація (виведення) вірусів та бактерій з організму. Лихоманка також є нормальною реакцією, яка пригнічує подальше розмноження інфекційних агентів. Якщо ви приймаєте ліки від компанії WALA, ці механізми самоочищення організму не пригнічуються, а регулюються таким чином, що підтримують організм у відновленні.

 

Проте слід зазначити, що в класичній гомеопатії препарати розводять у сотні тисяч разів, а при виробництві препаратів WALA використовують десяткове розведення.

 

WALA Метеорік Глобулі велаті  — препарат для підтримки організму при ГРВІ та в період одужання. Він має три компоненти, які широко відомі в гомеопатії та антропософській медицині: сульфат заліза, фосфор і кремній в десяткових розведеннях.

 

Сульфат заліза, пірит (Pyrit). В організмі людини залізо міститься в гемоглобіні, міоглобіні, цитохромах, плазмі, депо. Таким чином залізо є скрізь. Проте найважливішу роль воно відіграє в синтезі гемоглобіну. Залізо входить до складу білка гемоглобіну, який переносить кисень та вуглекислоту по всьому організму. При нестачі заліза зменшується і рівень гемоглобіну в крові. А якщо організму не вистачає гемоглобіну, тканини не отримують достатньо кисню і не можуть нормально працювати.

В  природі іноді бачимо метеоритний дощ. «Падаючі зорі» — так називають метеорити. Космічне залізо приходить на землю в такій формі. Препарат фірми WALA одержав таку космічну назву, щоб підкреслити роль  гомеопатизованого заліза в лікуванні хвороб  бронхолегеневої системи, де кисень і вуглекислий газ відіграють ключову роль. Таким чином, і роль заліза  при цих захворюваннях дуже велика.

 

Фосфор (Phosphorus). В медицині фосфор майже не застосовується. В  класичній гомеопатії фосфор в сотенних потенціях  має  конституційний тип. Рослини беруть із землі велику кількість солей фосфорної кислоти. В крові людини фосфор знаходиться в вигляді органічних і неорганічних сполук. Фосфорна кислота в організмі використовується для побудови АТФ, для синтезу фосфатаз (ферментів), для обміну жирів, для синтезу глікогену. Багаті фосфором нервові тканини, мозок, кістки. В гомеопатії фосфор призначається при головних болях, астенії, неврастенії, апатії, кровоточивості, бронхітах, це все те, що може виникати у людини в період реконвалесценції (одужання).

 

Кварц (сіліцея, кремній).  Зазвичай кремній містять рослини — хвощ польовий, бамбук, пирій. Кремній містить глина та пісок, тверді породи — кварц, SiO2.

 

Кремнезем — це кремнієва кислота . Рослини отримують кремній з грунту, саме з нього вони будують опору для своїх клітин. Еластичність стебла, структури рослини залежить від кремнію.

В організмі людини кремній впливає на фібробласти, стимулює грануляції і загоєння. Позитивно впливає на третю стадію запалення — регенерацію. Тому всі гострі стани, які чомусь швидко не виліковуються, рани після операції, які не загоюються, свищі, схильність до застуд, астенія — ці стани потребують кремнію.             

Також кремній називають мінералом краси, тому що він важливий для шкіри, нігтів, волосся, кісток і зубів.

Після перенесених інфекційних хвороб часто виникають проблеми ясен (запалення, кровоточивість), ламкі нігті, сухість шкіри, випадіння волосся. Часто такі речі потребують корекції кремнієм.

 

Тому провізори можуть рекомендувати WALA Метеорік Глобулі велатi:

  • для профілактики ГРВІ;
  • при перших ознаках інфекції для полегшення симптомів застуди;
  • для підтримання процесу одужання.

 

WALA Агропірон Глобулі велаті — використовуються при нежиті з рясним виділенням з носа, а також при інших симптомах застуди. WALA Агропірон Глобулі велаті містить рослинні екстракти пирію повзучого (Agropyron repens), кульбаби (Taraxacum officinale), карбонат калію та природний сульфид ртуті (кіновар) в потенційному вигляді, які знімають запалення і набряк слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і сприяють нормалізації надмірного виділення слизу та допомагають позбутися нежиті.

 

Пирій повзучий (Agropyron repens) — рослина, яка містить велику кількість біологічно активних речовин: пектин, тритицин, ціаногенетичні глікозиди, фенольні сполуки, флавоноїди, сапоніни, фітонциди, ефірну олію, глюкозид ваніліну, залізо та інші мінерали, велику кількість кремнезему. Завдяки цим речовинам Agropyron repens чинить протизапальну та протинабрякову дію на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і регулює надмірну секрецію слизу.

Протизапальна активність Agropyron repens була підтверджена експериментально. Спостерігалось помірне зменшення набряку після перорального прийому екстракту кореневищ Agropyron repens та порівнювалося з ефектом індометацину  [3].

 

Кульбаба (Taraxacum officinale) — ця рослина з давніх часів використовується в оздоровчих цілях. Дослідження показують, що листя Taraxacum officinale містять високу концентрацію клітковини, мінералів, вітамінів і незамінних жирних кислот  [4]. Основними біологічно активними речовинами є: каротиноїди; флавоноїди, фенольні кислоти, полісахариди, стерини, тритерпени та ін. Ці речовини мають противірусну та антибактеріальну активність та благоприємно впливають на імунну систему.

Попередні дослідження показали, що екстракт Taraxacum officinale покращує імунітет, збільшуючи вироблення оксиду азоту (NO) і цитокінів  [5, 6].

 


Це важливо!
Дослідження Han et al. (2011) показали, що водний екстракт Taraxacum officinale має противірусну активність in vitro, пригнічуючи зворотну транскрипцію і реплікацію вірусу імунодефіциту людини 1 типу (ВІЛ-1)  [7]. Інше дослідження показало, що цей рослинний екстракт здатний запобігати інфекціям грипу, пригнічуючи реплікацію вірусу  [8].


 

Дослідження Kenny et al. (2015) показали, що екстракт кореня Taraxacum officinale має антибактеріальну активність щодо Staphylococcus aureus і Bacillus cereus  [9]. Інше дослідження показало, що екстракт листя Taraxacum officinale має сильні антибактеріальні властивості проти Staphylococcus aureus та помірну антибактеріальну активність щодо кишкової палички, Klebsiella pneumoniae та Proteus mirabilis  [10].

 

Кіновар (Cinnaber) — це потенційований мінерал ртуті, який нормалізує набряк слизових оболонок, знімає запалення верхніх дихальних шляхів і водночас знижує вироблення секрету до фізіологічного рівня. Назва кіновар походить від латинського «cinnabaris» та означає «кров дракона». Назва дана за червоний колір мінерала. Cinnabaris швидко і надійно звільняє від таких характерних симптомів запалення навколоносових пазух як головний біль, сльозотеча, а також від невралгій у ділянці обличчя.

 

Карбонат калію (Kalium carbonicum) діє головним чином при підгострому і хронічному перебігу захворювання, що часто має місце при тривалому синуситі. Усі три інгредієнти сприяють зняттю набряку слизових оболонок і відновленню носового дихання.

 

Таким чином, WALA Агропірон Глобулі велаті природно та ефективно усуває симптоми застуди:

  • знімає запалення верхніх дихальних шляхів;
  • нормалізує надмірну секрецію слизу і зупиняє риніт.

 

WALA Апіс/Беладона кум Меркурі — антропософський засіб, який можна рекомендувати всім відвідувачам аптеки, які мають гострий біль в горлі. Цей гомеопатичний препарат містить активні речовини мінерального, рослинного та тваринного походження у надмалих дозах.

До складу препарату входять потенційні форми белладонни (Atropa belladonna), бджолиної отрути (Apis mellifica) та нітрату ртуті (Mercurius solubilis Hahnemanni). Така комбінація потенційних інгредієнтів беладонни та медоносних бджіл має протизапальну та знеболюючу дію.

 

Белладонна (Atropa belladonna) в потенційній формі здатна впливати на кровотік в місці запалення. При запальному процесі в шкірі або слизових оболонках верхніх дихальних шляхів спостерігається посилений приплив артеріальної крові та застій венозної. Між артеріальною та венозною кров’ю ізолюється сполучна тканина та активна сполучно-тканинна рідина, це все провокує утворення набряків і посилює запалення. Під впливом беладонни відбувається регулювання цих процесів, що призводить до зменшення запалення та набряків. Також беладонна може застосовуватись тоді, коли при запаленні виникає типовий пульсуючий біль, пов’язаний із запаленням.

 

Бджолина отрута (Apis mellifica). Apis mellifica — медоносна бджола ряду перетинчастокрилих (Hymenoptera) сімейства бджіл справжніх (Apidae).

Бджолина отрута містить велику кількість активних речовин:

  • ензими — фосфоліпазу А2, гіалуронідазу;
  • пептиди — мелітин, апамін, MCD-пептид (Mast Cell Degranulating peptide);
  • гістамін, допамін, норадреналін та серотонін;
  • вільні амінокислоти - аланін, аргінін, цистин;
  • ацетилхолін;
  • ліпіди;
  • моносахариди — глюкоза, фруктоза;
  • ацетат ізоамілу (летюча речовина).

 

Завдяки цим активним речовинам спостерігається рання та швидка дія лікарського засобу при запальних реакціях. Він ефективно долає больовий синдром, набряк, печіння. Крім того, фосфоліпаза А2 і мелітин мають сильну імуногенну дію.

 

Нітрат ртуті (Mercurius solubilis Hahnemanni). Визначення ртуті нам відомі з давніх-давен: Mercurius (римське), Hydrargium (латина), Liquid silver (рідке срібло) — по Аристотелю, Silver water (срібна вода) — по Діоскориду, або Quicksilver (швидке срібло). Лікувальний патогенез ртуті та її сполук вивчені Ганеманом та його послідовниками. Всі препарати ртуті глибоко діють на слизові оболонки, лімфатичні вузли, шкіру та підшкірну клітковину, кісткову тканину. Потенційна форма нітрату ртуті сприяє зменшенню запалення мигдаликів.

 

Отже, WALA Апіс/Беладона кум Меркурі — це комплексний гомеопатичний засіб, який ефективно:

  • знімає гострий біль у горлі та запалення мигдаликів;
  • зменшує набряк мигдаликів та усуває больовий синдром.

 

Кашель є одним з найчастіших симптомів застуди. Він істотно знижує якість життя пацієнтів, є не тільки важливою медичною, а й соціально-економічною проблемою. Тому відвідувачам аптеки, які мають гострий або довготривалий виснажливий кашель, можна рекомендувати комплексний гомеопатичний засіб Бронхо Плантаго Глобулі велаті. До складу драже WALA Бронхо Плантаго Глобулі велаті входять подорожник (Plantago lanceolata), сідач коноплевий (Eupatorium cannabinum), бріонія (Bryonia cretica) та натуральний сульфід заліза.

Завдяки вдалому поєднанню цілющих компонентів, драже WALA Бронхо Плантаго Глобулі велаті:

  • підтримує відходження мокротиння;
  • полегшує напади кашлю.

 

Подорожник (Plantago lanceolata) відомий із давніх-давен, він використовувався Галеном як засіб для загоєння виразок та ран. Plantago застосовується у гомеопатії з 1861 р. після появи статті лікаря Аранцо у гомеопатичній літературі. Засіб увійшов до гомеопатії з народної медицини. В багатьох країнах подорожник застосовується для лікування різних захворювань, але насамперед запальних процесів. У Франції настій із листя застосовують при хронічному нефриті, гострих хронічних ентеритах. У Німеччині, крім гострих та хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, також лікують хвороби верхніх дихальних шляхів. У Китаї свіже листя використовують при хронічних бронхітах і плевритах.

Подорожник містить глікозиди, каротин, аскорбінову кислоту, дубильні та слизові речовини. Спектр терапевтичної дії дуже широкий. Проте, один з основних напрямків використання — лікування захворювань бронхолегеневої системи. Активні речовини Plantago lanceolata чинять протизапальну дію та регулюють надмірне утворення мокротиння.

 

Сідач коноплевий (Eupatorium cannabinum) — багаторічна трав’яниста рослина родини айстрових (складноцвітих), яка відома в народі під назвою «костоправ» через властивість дуже швидко полегшувати біль у м’язах при багатьох запальних захворюваннях, що супроводжуються лихоманкою. Ця рослина благоприємно впливає на бронхи та зменшує больовий синдром, що виникає при кашлі. Також ефективний в боротьбі з лихоманкою при будь-яких запальних процесах.

 

Бріонія (Bryonia cretica) заспокоює подразнені слизові оболонки та зменшує позиви на кашель.

 

Натуральний сульфід заліза має м’яку дію на слизові оболонки гортані, знімає хрипоту та допомагає при втраті голосу.

 


Це важливо!
В кількох дослідженнях була підтверджена ефективність та безпечність препарату WALA Бронхо Плантаго. В одному з таких досліджень застосовували препарат для лікування пацієнтів з бронхітом, в тому числі дітей. Було встановлено, що загалом у 92 % пацієнтів було відзначено хороше або повне покращення таких симптомів, як кашель, хрипи та відхаркування. Майже у всіх випадках симптоми помітно зменшувалися протягом 2–3 днів  [11].


 

Отже, драже WALA Бронхо Плантаго Глобулі велаті натуральний засіб, який:

  • допомагає при гострому кашлі;
  • допомагає при тривалому виснажливому кашлі;
  • відновлює голосову функцію.

 

Який гомеопатичний засіб від WALA можна рекомендувати при алергічних захворюваннях?

Кальцій Кверкус Глобулі велаті — антропософський засіб, який можна рекомендувати відвідувачам аптеки, які мають алергію, запалення шкіри та екзему. Драже WALA Кальцій Кверкус Глобулі велаті містять потенційну форму гладкої кори дуба (Quercus robur), солі кальцію і дубильні речовини.

 

Для виробництва драже WALA Кальций Кверкус Глобулі велаті використовується гладка кора дуба (Quercus robur) віку 10–15 років. У корі дуба міститься велика кількість дубильних речовин. Таніни (дубильні, в’яжучі речовини) — традиційно використовуються в народній медицині вже сотні років. Саме завдяки цим речовинам забезпечується ​​лікувальна дія кори дуба.

 

В’яжуча дія. Завдяки танінам утворюється захисна плівка в верхніх шарах епідермісу, яка перешкоджає втраті води. Також вони вступають в реакцію з білками і забезпечують стабілізацію клітинних мембран, зменшуючи, таким чином, ексудацію тканинної рідини і місцевий запальний процес.

 

Протизапальний ефект танінів пов’язаний не тільки з їх в’яжучою дією, але і з безпосереднім пригніченням прозапальних ензимів, які мають значення в патогенезі атопічного дерматиту, екземи та інших запальних захворюваннях шкіри. В експерименті in vitro доведено, що таніни пригнічують активність нейтрофільної еластази  [12], хімази тучних клітин і плазміну  [13]. Дослідженнями Zuberbier et al. доведено, що таніни пригнічують анти-IgE-індуковане виділення гістаміну  [14]. Цим пояснюється протизапальна ефективність танінів при лікуванні алергічних реакцій і протисвербіжний ефект препарату.

 

Протимікробний ефект танінів здійснюється за рахунок утворення коагуляційної плівки, яка перешкоджає проникненню мікроорганізмів в шкіру, а також зменшення виділення ексудату, що є живильним субстратом для бактерій і грибків.

 

Протисвербіжні властивості танінів безпосередньо пов’язані з вяжучою, протизапальною, протимікробною дією, наслідком яких є зниження подразнення нервових рецепторів шкіри. Також протисвербіжний ефект обумовлений зниженням IgE-залежної продукції гістаміну.

Солі кальцію, що входять до складу препарату, зменшують проникність стінок капілярів, відновлює іонну рівновагу в клітинах, завдяки цьому Кальцій Кверкус Глобулі чинить протизапальну, протиексудативну і протиалергічну дії.

 

Таким чином, Кальций Кверкус Глобулі велаті — це комплексний гомеопатичний засіб, який:

  • підсилює захисну функцію шкіри і слизових оболонок, а також допомагає при свербінні;
  • використовується при всіх видах алергії, наприклад, при полінозі, алергічній екземі, алергії на сонячне світло;
  • має тривалу дію і допомагає зменшити схильність до алергії.

 

Який гомеопатичний засіб від WALA можна рекомендувати при порушеннях
з боку травної системи?

Серед препаратів, які мають м’яку дію на функцію травної системи, особливої уваги заслуговує Джентіана Стомак Глобулі велаті. Драже можна рекомендувати відвідувачам, які скаржаться на:

  • порушення моторики і секреції в травному тракті;
  • слабкість перетравлення;
  • нудоту та блювання;
  • метеоризм.

 

Для виробництва драже WALA Джентіана Стомак Глобулі велаті використовується корінь тирличу жовтого (Gentiana lutea), листя трави полину (Artemisia absinthium), чилібуха звичайна (блювотний горіх, Strychnos nux-vomica), кульбаба (Taraxacum officinale).

 

Тирлич жовтий, Gentiana lutea — цінна лікарська рослина, коріння якої містять глікозиди, що обумовлюють її гіркий смак, а також алкалоїди, жовтий пігмент — гентизин, жирне масло, цукри і багато пектинових речовин. В медицині препарати тирличу застосовуються при втраті апетиту, диспепсії, а також як жовчогінний засіб  [15].

Потенційна форма Gentiana lutea здатна підсилювати моторику і секрецію шлунково-кишкового тракту, покращувати апетит і травлення. Також має позитивний ефект при зниженні вироблення шлункового соку, метеоризмі, спазмах і атонії кишечника, захворюваннях печінки і жовчного міхура.

 

Листя трави полину (Artemisia absinthium) здавна використовувалися в народній медицині для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, особливо при гастритах зі зниженою кислотністю та при зниженні апетиту. Серед активних речовин трави — глікозиди, органічні кислоти (бурштинова, яблучна), дубильні речовини, флавоноїди, аскорбінова кислота, каротин  [16].

Artemisia absinthium має жовчогінну, жарознижуючу, глистогінну, тонізуючу, антиоксидантну та імуностимулюючу дію. Результати одного з досліджень чітко вказують на захисний ефект полину при гострому ураженні печінки, що може бути пов’язано з його антиоксидантною та/або імуномодулюючою активністю, і тим самим науково підтверджують його традиційне використання  [17]. Токсикологічні дослідження показали, що використання рослини в низьких дозах є нетоксичним  [18].

 

Чилібуха звичайна (блювотний горіх, Strychnos nux-vomica) знімає нудоту, розслабляючи органи травлення і пов’язану з ними нервову систему.

З плодів чилібухи французькі токсикологи Пеллетьє і Кавенту в 1818 році вперше виділили чистий стрихнін. Ця речовина в невеликих дозах впливає на центральну нервову систему і завдяки цьому зменшує нудоту. Вперше стрихнін був введений в наукову медицину арабськими вченими і згодом ця речовина потрапила в списки фармакопеї у всьому світі  [19].

 

Завершує композицію цілющих трав кульбаба (Taraxacum officinale), яка підтримує функцію печінки — найважливішого дезінтоксикаційного органу людини. Рослина дуже популярна як в давні часи, так і в сучасній медицині. З кожним роком відкривають нові і нові корисні властивості кульбаби. Застосування препаратів кульбаби покращує моторику шлунку, збільшує швидкість просування їжі по шлунково-кишковому тракту  [20]. Низка досліджень підтверджує, що препарати на основі кульбаби мають  виражену гепатопротекторну дію  [21].

 

Таким чином, WALA Джентіана Стомак Глобулі велаті — це комплексний гомеопатичний засіб, який:

  • сприяє травленню і покращує обмінні процеси;
  • знімає нудоту, розслабляючи органи травлення і пов’язану з ними нервову систему;
  • сприяє відновленню функції печінки.

 

* * *

Від проблем зі здоров’ям не застрахований ніхто, проте більшість пацієнтів бажають лікуватись максимально натуральними та безпечними препаратами. Особливо важливий ретельний вибір лікарських засобів під час лікування вагітних, жінок, що годують, а також малюків до року та дітей молодшого віку. Натуральні ліки від компанії WALA пропонують м’яку і водночас ефективну допомогу при багатьох захворюваннях. Вони полегшують типові симптоми і зміцнюють захисні сили організму. Гомеопатичні препарати компанії WALA — це високоефективні засоби німецької якості, безпечність яких була неодноразово підтверджена  в практичних умовах  [22].

 

Література:

  1. Gustav-Adolf von Harnack, Berthold Koletzko: Kinder- und Jugendmedizin (Springer-Lehrbuch.). 13. Auflage, Springer-Medizin-Verlag, Heidelberg 2007, S. 374.
  2. DAK-Antibiotika-Report 2014, https://www.dak.de/dak/download/Antibiotika-Report_2014-1486100.pdf
  3. Weston LA, Burke BA, Putnam AR. Isolation, characterization and activity of phytotoxic compounds from quackgrass  [Agropyron repens (L.)Beauv]. J Chem Ecol. 1987;13(3):403-421. doi:10.1007/BF01880089.
  4. Escudero NL, De Arellano ML, Fernàndez S, Albarracìn G, Mucciarelli S (2003) Taraxacum officinale as a food source. Plant Foods Hum Nutr 58:1–10.
  5. Kim HM, Lee EH, Shin TY, Lee KN, Lee JS (1998) Taraxacum officinale restores inhibition of nitric oxide production by cadmium in mouse peritoneal macrophages. Immunopharmacol Immunotoxicol 20(2):283–297.
  6. Lee BR, Lee JH, An HJ (2012) Effects of Taraxacum officinale on fatigue and immunological parameters in mice. Molecules 17:13253–13265.
  7. Han H, He W, Wang W, Gao B (2011) Inhibitory effect of aqueous dandelion extract on HIV-1 replication and reverse transcriptase activity. BMC Complement Altern Med 11(112):1–10.
  8. He W, Han H, Wang W, Gao B (2011) Anti-influenza virus effect of aqueous extracts from dandelion. Virol J 8(538):1–11.
  9. Kenny O, Brunton NP, Walsh D, Hewage CM, McLoughlin P, Smyth TJ (2015) Характеристика антимікробних екстрактів з кореня кульбаби ( Taraxacum officinale ) за допомогою LC-SPE-ЯМР. Phytother Res 29(4):526–532.
  10. Diaz K, Espinoza L, Madrid A, Pizarro L, Chamy R (2018) Isolation and identification of compounds from bioactive extracts of Taraxacum officinale Weber ex F. H. Wigg. (dandelion) as a potential source of antibacterial agents. Evid Based Complement Alternat Med. 8:1–8.
  11. Meyer U. Anwendungsbeobachtung WALA Plantago-Bronchialbalsam  [Observational study of WALA Plantago Bronchial Balm] //Der Merkurstab. – 2003. – Т. 56. – №. 4. – С. 208-209.
  12. Mrowietz U., Ternowitz T., Wiedow O. Selective inactivation of human neutrophil elastase by synthetic tannin // J. Invest. Dermatol. — 1991. — 97. — 529-533.
  13. Wiedow O., Weindler F., Mrowietz U. The effect of tamol on humanmast cell chymase and plasmin // Skin. Pharmacol. — 1997. — 10. — 90-96.
  14. Zuberbier T., Khreis I., Guhl S. et al. Tannin inhibits histamine release // Allergy. — 1999. — 54. — 898-900.
  15. Атлас лекарственных растений России. – М., 2006. С. 86-87.
  16. Ладыгина, Е.Я. Полынь горькая - Artemisia absinthium и полынь обыкновенная - Artemisia vulgaris L. / Е.Я. Ладыгина // Фармация. - 1992. - № 5. - С. 87-90.
  17. Nurmuhammat Amat; Halmurat Upur; Biljana Blažeković (2010). In vivo hepatoprotective activity of the aqueous extract of Artemisia absinthium L. against chemically and immunologically induced liver injuries in mice. , 131(2), 0–484. doi:10.1016/j.jep.2010.07.023
  18. Koulu M, Örmä S, Liljeblad A, Niemelä P. Artemisaiae as medicinal and herbal medicinal plants from ancient times to the present day. Duodecim; Laaketieteellinen Aikakauskirja, 01 Jan 2016, 132(19):1763-1770.
  19. Мазнев В. И. Высокоэффективные лекарственные растения. — М.: Эксмо, 2012. — 608 с.
  20. Jin Y.R., Jin J., Piao X.X., Jin N.G. The effect of Taraxacum officinale on gastric emptying and smooth muscle motility in Rodents - Neurogastroenterol. Motil. 2011, Aug., 23(8), 766-e333.
  21. Colle D., Arantes L.P., Gubert P., da Luz S.C., Athayde M.L., Teixeira Rocha J.B., Soares F.A. Antioxidant properties of Taraxacum officinale leaf extract are involved in the protective effect against hepatoxicity induced by acetaminophen in mice - J. Med. Food. 2012, Jun., 15(6), 549-556.
  22. Anwendungsbeobachtung WALA Meteoreisen Globuli velati. Stefanie Mocka, Frauke Wellhausen, Ulrich Meyer, in Der Merkurstab, Sonderdruck, 58. Jahrgang, 2005, Heft 1.