Міжнародна медична виставка «Охорона здоров’я–2016»: крок назустріч майбутньому!
З 4 по 6 жовтня 2016 року в м.Києві на території Міжнародного виставкового центру на Лівобережній пройшла Ювілейна 25-а Міжнародна медична виставка «Охорона здоров'я». Організаторами виставки виступили компанії «Прем'єр Експо» (Україна), ITE Group Plc. (Великобританія), GIMA (Німеччина), співорганізатор виставки — Міністерство охорони здоров'я України, компанія «Моріон» — генеральний інформаційний партнер.
Офіційну підтримку надали Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Національ-на академія медичних наук (НАМН) України, Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, Національна медична академія післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л.Шупика, Інститут нейрохірургії ім. Академіка А.П. Ромоданова НАМН України, Українська асоціація медичного туризму.
Виставка «Охорона здоров’я–2016» об’єднала 270 компаній із 14 країн світу, серед яких компанії з України, Туреччини, Німеччини, Латвії, Литви, Китаю, Італії, Кіпру, Нідерландів, Республіки Білорусь, Болгарії, Казахстану, Кореї, США.
Серед учасників виставки — такі лідери ринку обладнання та технологій, як: «Мedexim», «Інтермед», «Toshiba Medical Systems», «Профімед-Сервіс», «Біомед», «HEACO», «Квант», «Медапаратура», «Телеоптик», «Київгума», «TREDEX», «Інтернешнл медікал еквіпмент», «Імеск», «ОСД Східна Європа», «Медилайн», «RH», «Укртелемед», «Преміум лінз», «Медтехснаб», «Апексмед» та багато інших. Компанії «Віннер Імпортс Україна» та «ВіДі Груп» презентували спільні напрацювання в частині медичних автомобілів на базі шасі Ford. Родзинкою презентації став сучасний автомобіль екстреної медичної допомоги класу C (реанімобіль) на базі нової моделі Ford Transit. З такими автомобілями виробник планує брати участь в державних і комерційних тендерах в Україні.
Експозицію виставки відвідали 8350 лікарів та представників медіндустрії, що на 30% більше у порівнянні з минулим роком. Автобусним трансфером скористалися фахівці з Житомира, Чернігова, Черкас.
Важливою ознакою виставки цього року була її тематична сегментація. Це дало можливість відвідувачам легко орієнтуватись на території, оперативно знаходити потрібні компанії та продукцію, що їх цікавила, а компаніям-отримати концентрацію ключових клієнтів та партнерів. Найрепрезентативнішими сегментами виставки стали: медичне обладнання, реабілітація, офтальмологія, цифрова медицина та вироби медичного призначення.
Протягом тижня на майданчику виставкового центру було проведено 24 науково-практичних заходів: конференції, семінари, круглі столи, практикуми, дискусії, майстер-класи. Тематика виставки дійсно вразила своєю різноплановістю.
В перший день виставки очільники українських міст, члени Всеукраїнської громадської організації «Клуб мерів» шукали найефективніші шляхи реформування медичної галузі на місцях. Вони ділилися успішними реалізованими проектами: результатами оптимізації лікарських закладів в Кам’янці-Подільському, досвідом підвищення доступності та якості надання медичної допомоги через міську цільову програму «Здоров’я» в місті Одеса, надання адресної грошової допомоги пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів Луцькою міською радою. Приклади успішного державно-приватного партнерства навели представники Ужгорода та Маріуполя, а фінансові розрахунки щодо ефективності спільного використання обладнання державними і приватними клініками від директора «МДЦ Експерт» були для багатьох найпереконливішими аргументами.
Новинкою Міжнародної виставки «Охорона здоров'я–2016» став майданчик, інноваційних технологічних рішень DIGITAL MED, організований у вигляді відкритої демозони. 18 годин, 37 спікерів, 14 стартапів.
Організаторами виступили Medblog професійно про медицину, Українська асоціація розвитку інформаційних технологій в медицині, а також Між-народне товариство телемедицини та електронної охорони здоров'я (International Society for Telemedicine & eHealth — IsfTeH).
DIGITAL MED об’єднав кращих національних і зарубіжних представників цифрових технологій в медицині: візуалізація, розвиток eHealth, персоналізованої медицини та телемедицини. Ключовою фразою стала: «Без обліку, який забезпечують інформаційні системи, змінити охорону здоров’я — нереально». Представник HeartIn в рамках майданчику анонсував браслет для відстеження роботи серця та його FDA-сертифікацію для медичного використання. Учасники змогли розвіяти міф, що українські лікарі бояться Інтернету. Наприклад, Facebook сторінка Рівненської дитячої обласної лікарні є місцем для відкритої комунікації, а у Запоріжжі соцмережі використовують в проекті раннього виявлення артеріальної гіпертензії.
Кожен стартап, кожен лікар здатен вирішити одну проблему. І кожен маленький крок веде нас до нової медицини в Україні.
Українська академія реабілітації і здоров'я людини, Український науково-практичний медичний центр неврології та реабілітації, Департамент охорони здоров'я КМДА надали можливість лікарям-фізіотерапевтам, лікарям ЛФК, фахівцям з реабілітації відвідати «Школу реабілітації». Захід зібрав понад 150 слухачів.
Провідні спеціалісти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, ОС «Всеукраїнського союзу офтальмологів», Київського товариства офтальмологів провели науково-практичний семінар «Сучасні технології та тенденції в офтальмології».
Конференція на тему «Актуальні проблеми ней-рохірургії та оториноларингології» була спільно проведена Інститутом нейрохірургії ім. Академіка А.П.Ромоданова НАМН України та Інститутом отоларингології ім. професора А.С.Коломійченко НАМН України.
В рамках виставки «Охорона здоров'я–2016» з нагоди святкування Міжнародного дня лікаря 6 жовтня 2016 р. відбувся спеціалізований захід для головних лікарів — ДЕНЬ ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ–2016. Метою проведення було визнання, відзначення роботи та досягнень видатних медичних керівників з усіх областей України. Організаційний комітет попередньо провів кропітку роботу з організації даної події та максимально об’єктивно оцінив кожного кандидата-претендента на звання «Головний лікар року–2016». За офіційним запитом організаційного комітету, обласні департаменти охорони здоров’я України провели внутрішній конкурс та надали по одному претенденту зі своєї області кожен, серед яких вже експертна комісія заходу обирала переможця, опираючись на детальне дослідження наданої характеристики претендентів. До уваги брали особисті досягнення головних лікарів, їх вклад у розвиток їхнього медичного закладу та галузі регіону в цілому.
Володарем Всеукраїнської відзнаки та звання «Головний Лікар Року–2016» став Романчук Володимир Романович, головний лікар обласного клінічного онкологічного диспансеру Івано-Франківської області.
Важливо відмітити, що «День головного лікаря– 2016» зібрав понад 230 головних лікарів та медичних керівників України державного та приватного секторівохорони здоров'я. Учасники заходу обговорили стан галузі охорони здоров’я на сьогоднішній день та прослухали декілька доповідей у рамках дискусійної панелі за актуальними питаннями, з якими стикаються в професійній діяльності щодня, а саме: плюси та мінуси впровадження електронної системи закупівель в секторі охорони здоров'я; застосування електронного документообігу в медичних установах державного та приватного сектору, єдина політика ціноутворення на медичні послуги, впровадження страхової медицини в Україні.
Безперечно, новим форматом науково-практичної програми можна вважати проведення 4–6 жовтня II Міжнародного мультидисциплінарного конгресу «Тиждень доказової медицини» (Kiev Evidence Week), організатором якої виступила Українська медична асоціація (УМА). Захід охопив більше 10-ти напрямків медицини (кардіологія, пульмонологія, акушерство, гінекологія, педіатрія, неонатологія, генетика, інфектологія, гастроентерологія, ендокринологія, та ін.), 120 доповідачів мали можливість поділитися своїми новаторськими ідеями, напрацюваннями в галузі медицини.
Програма Medical Outsourcing Days надала слухачам інструменти, які дозволяють сфокусуватися на ключовому процесі клініки - лікуванні пацієнтів, віддавши у виконання всі інші процеси (такі як навчання персоналу, організація тендерів, юридичні послуги, лабораторні, маркетингові) партнерам. Захід вдався і відбуватиметься надалі, щоб дозволити вибрати серед партнерів саме тих, з ким реалізовувати спільніпроекти. Організаторами заходу виступили Студії охорони здоров’я, ProZorro.
На одній платформі з виставкою «Охорона здоров'я– 2016» пройшла виставка і конференція MTEC.Kyiv. Це потужна подія, яка об'єднує кілька років поспіль професіоналів охорони здоров'я та експертів туріндустрії. MTEC.Kyiv проходить за підтримки Української асоціації медичного туризму (УАМТ) та Асоціації лікарів медичного туризму (АЛМТ). В ній взяли участь іноземні клініки, реабілітаційні та оздоровчі центри, клініки пластичної хірургії, центри естетичної медицини, курорти з оздоровлення, український сектор оздоровчого та медичного туризму, оператори виїзного медичного туризму.
В рамках Міжнародної виставки і конференції медичного туризму MTEC.Kyiv відбулися B2B VIP Hosted Buyers Programm і IV Міжнародний Конгрес медичного туризму. Відзначимо, що Конгрес медичного туризму складався з пленарного засідання та спеціалізованого семінару. Були розглянуті питання конкуренції в сфері глобального медичного туризму, вимоги українських та зарубіжних пацієнтів, а також перспективи розвитку та можливості фінансування медичного бізнесу.
Отже, виставка «Охорона здоров'я–2016» в черговий раз підтвердила статус міжнародної та провідної. Це ідеальний майданчик для презентації кращих досягнень світової та вітчизняної медицини. Крім того, це прекрасний комунікативний інструмент, спрямований на активізацію зусиль зі створення перспективних технологій, нових продуктів, залучення ресурсів для розвитку медицини. Ми впевнені, що спікери та гості заходу мали можливість не тільки поділитися власним досвідом, а й отримали масу корисної інформації, знайомств та ідей.
До зустрічі на виставці «Охорона здоров'я–2017», яка відбудеться з 3 по 6 жовтня! ДП «Прем’єр Експо» Телефон: +380 (44) 496-86-45 (262, 273) e-mail: ph@pe.com.ua cайт: www.publichealth.com.ua