ІЗОТА — твоя вода, якщо турбує печія
Печія є одним із найрозповсюдженіших симтомів розладів травлення.
Печія — дуже неприємне відчуття дискомфорту, печіння або навіть болю за грудиною і в горлі, яке виникає у результаті потрапляння вмісту шлунку в стравохід. Серед дорослого населення більшості розвинених країн частота печії турбує 4-10 % дорослого населення щодня, 14-30 % людей відчувають її принаймні раз на тиждень, а у 40-50 % дорослих цей симптом виникає раз на місяць. При появі скарг на печію та дискомфорт у верхній частині живота перший контакт пацієнта зі спеціалістом охорони здоров’я відбувається зазвичай в аптеці.
Причини печії:
- порушення характеру та режиму харчування (гостра, жирна їжа, газовані напої тощо), часті переїдання;
- стресові ситуації;
- хвороби шлунково-кишкового тракту та гіперсекреція соляної кислоти;
- шкідливі звички (зловживання алкоголем і куріння);
- прийомом деяких лікарських препаратів.
Симптоми печії:
- печіння в грудях або горлі після прийому їжі;
- тиск/здавлювання за грудиною;
- неприємний присмак в ротовій порожнині (кислий чи солоний);
- нудота та поколювання;
- підвищене газоутворення у стравоході;
- рясне слиновиділення.
Основним завданням в полегшенні симптомів печії є зниження кислотності шлункового соку, а одним із доцільних рішень даної проблеми — є використання мінеральних гідрокарбонатних вод, які добре зарекомендували себе в симптоматичній терапії розладів травлення. У дослідженні Labenz J. та співавт. (2023) відмічено, що мінеральна вода, збагачена гідрокарбонатами, якісно та кількісно зменшує вираженість проявів печії у дорослих пацієнтів без рефлюкс-езофагіту середнього та тяжкого ступеня. В свою чергу, зменшення кількості скарг супроводжується покращенням якості життя і зменшенням прийому лікарських препаратів [1]. На фармацевтичному ринку України представлена вода ІЗОТА від вітчизняного виробника — компанії «ЮРІЯ-ФАРМ» — слабогазований безалкогольний напій, спеціально адаптований для полегшення симптомів печії та покращення травлення [2].
НА ЗАМІТКУ!
У профілактиці та лікуванні різних захворювань здавна використовуються природні засоби. Наприклад, при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, зокрема симптомах печії та дискомфорту, часто рекомендують застосування мінеральних вод, які не тільки запобігають розвитку захворювань, а й прискорюють їх ремісію.
ІЗОТА — розроблений фармацевтичною компанією слабогазований напій з адаптованим складом компонентів для зменшення проявів печії та нормалізації травлення, рекомендований для щоденного вживання.
Склад слабогазованого напою ІЗОТА [2]:
- натрію гідрокарбонат (до 2500 мг/л) — його стабільна кількість допомагає збалансувати кислотність у шлунку, зменшуючи вираженість дискомфорту, пов’язаного з печією;
- натрію хлорид — сприяє зниженню продукції шлункового соку та кислотності;
- магнію хлорид гексагідрат — поліпшує перистальтику кишечника, покращуючи процес травлення;
- калію хлорид — покращує роботу нирок та сприяє виведенню зайвих солей з організму, забезпечуючи електролітний баланс в організмі, а також полегшує процес травлення;
- кальцію хлорид дигідрат — бере участь у синтезі ферментів та покращує процес травлення.
Згідно рекомендаціям Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) та керуючись референтними значеннями, РЕКОМЕНДОВАНИМ є вживання напою ІЗОТА щоденно в наступних максимально безпечних добових дозах для різних вікових груп [3]:
- діти від 7 до 11 місяців — 1/4 пляшки;
- діти від 1 до 3 років — 1 пляшка;
- діти від 3 до 11 років — 2 пляшки;
- підлітки від 12 до 17 років — 3 пляшки;
- дорослі від 18 років — до 5 пляшок.
ІЗОТА — твоя вода, якщо турбує печія
Література:
1. Labenz J, Anschütz M, Walstab J, et al. Heartburn relief with bicarbonate-rich mineral water: results of the randomised, placebo-controlled phase-III trial STOMACH STILL. BMJ Open Gastro 2023;10:e001048.
2. Електронний ресурс https://www.uf.ua/simejnyj-likar/izota-tvoya-voda-yakshho-turbuye-pechiya/
3. Дані EFSA щодо споживання дієтичних продуктів, які входять до складу напою ІЗОТА, представлені за посиланнями: efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2019.5778; efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2016.4592; efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2015.4101; efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2015.4186; efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2019.5779.