X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


До уваги працівникам фармацевтичної галузі! Ферментні препарати

Група фармацевтичних компаній «Лекхім», провідний вітчизняний виробник, що має понад 20-літній досвід розробки та виробництва якісних, безпечних та ефективних лікарських засобів, просить звернути увагу працівників аптечних закладів, лікарів, пацієнтів, та дистриб’юторів на тенденції, що останнім часом спостерігаються у сегменті ферментних препаратів українського фармацевтичного ринку. Так, проаналізувавши запити пацієнтів та працівників аптечних закладів в нашу адресу стосовно лікарського засобу ПАНКРЕАТИН, таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 250 мг, по 10 таблеток у блістері; № 10, № 20, № 50, № 60 (виробництва ПАТ «Вітаміни», номер реєстраційного посвідчення: UA/0337/01/03), та можливості його взаємозамінності з лікарським засобом ПАНКРЕАТИН 8000, таблетки гастрорезистентні, по 10 таблеток у блістері; № 20, № 50 (виробництва ПрАТ «Технолог» номер реєстраційного посвідчення: UA/4577/01/01), приводимо порівняльну таблицю препаратів, щодо складу та показань:
Назва лікарського засобу, номер реєстраційного посвідчення, виробник ПАНКРЕАТИН UA/0337/01/03, ПАТ «Вітаміни» ПАНКРЕАТИН 8000, UA/4577/01/01, ПрАТ «Технолог»
Склад діючої речовина на одну таблетку 1 таблетка містить панкреатину 250 мг, що відповідає активності не менше:
  • 1200 ліполітичних ОД Ph. Eur.,
  • 1000 амілолітичних ОД Ph. Eur.,
  • 80 протеолітичних ОД Ph. Eur.
1 таблетка містить панкреатину з ферментативною активністю не менше:
  • 8000 ліполітичних ОД Ph. Eur.,
  • 5600 амілолітичних ОД Ph. Eur.,
  • 370 протеолітичних ОД Ph. Eur.
Показання до застосування, відповідно до затвердженої інструкції для медичного застосування Клінічні характеристики. Показання. Диспепсія; одночасне вживання рослинної, жирної і незвичної їжі, що важко перетравлюється; метеоризм, пов'язаний з вищезгаданими розладами; прискорення пасажу їжі у кишковику функціонального характеру Клінічні характеристики. Показання. Захворювання, які супроводжуються порушенням процесу перетравлювання їжі у зв’язку з недостатнім виділенням травних ферментів підшлунковою залозою, таких як хронічний панкреатит; стани після одночасної резекції шлунка та тонкого кишковику, функціональне прискорення проходження їжі через кишковик, розлади кишковику, одночасне вживання важкоперетравлюваної рослинної, жирної та незвичної їжі; здуття кишковику та підготовка до рентгенологічних або ультразвукових діагностичних досліджень
Таким чином, лікарський засіб ПАНКРЕАТИН, UA/0337/01/03, виробництва ПАТ «Вітаміни» не  може вважатися взаємозамінним з лікарським засобом ПАНКРЕАТИН 8000, UA/4577/01/01, ПрАТ «Технолог» при лікуванні захворювань, які супроводжуються порушенням процесу перетравлювання їжі у зв’язку з недостатнім виділенням травних ферментів підшлунковою залозою, таких як хронічний панкреатит, станів після одночасної резекції шлунка та тонкого кишковику. Ми впевнені, що наведені дані повинні бути прийняті до уваги аптечними працівниками, пацієнтами та лікарями, для запобігання можливих негативних наслідків, при некоректному призначені, чи рекомендації лікарських засобів, з низькою ферментативною активністю для лікування вищевказаних патологічних станів, особливо для хворих на хронічний панкреатит.

Директор департаменту з розвитку групи фармацевтичних компаній «Лекхім», к. хім. н., М. А. Ренський.

 

Додатково інформуємо, що виробник ПрАТ «Технолог», м. Умань, був сертифікований регуляторним органом із Європейського Союзу та отримав європейський сертифікат GMP LT/10H/2017 після проведення інспекції 24 серпня 2017 року на відповідність виробництва лікарських засобів європейським стандартам, в тому числі була сертифікована дільниця, на якій випускаються ферментні препарати.