X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізаціюВведіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Аптечний саміт 2019

Аптечний саміт збирає представників фармсектору для обговорення важливих питань

5 грудня 2019 року в столичному «Mercure Kyiv Congress Centre», вже традиційно відбудеться щорічний Аптечний саміт України, організатором якого багато років  поспіль виступає Аптечна професійна асоціація України. Про те, що планується цього разу  організаторами, які питання буде обговорено, кого вже запрошено – розповідає директор ГС «АПАУ», доктор фармацевтичних наук, професор  Володимир Руденко.

– Володимире Васильовичу, цікаво, а якою була  першочергова мета започаткування проведення Аптечного саміту?

– У 2007 році  в м. Яремче під час Всеукраїнської конференції «АПТЕКА–2007» було анонсовано створення Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), яку й зареєстровано у листопаді того ж року. Активно розвиваючись, вже у 2015 –му,  АПАУ розширила свою діяльність у двох напрямках: ГС «АПАУ» представляє інтереси аптечних закладів, а ВГО «АПАУ» — провізорів і фармацевтів.

Весь цей час АПАУ відстоює інтереси аптек та спеціалістів з  фармацевтичною освітою, займаючи активну позицію шляхом ведення постійного діалогу з владою. Одним із форматів такої взаємодії є проведення АПАУ щорічного Аптечного саміту України. Тобто він є свого роду об’єднуючим фактором, який збирає представників фармсектору навколо важливих і найбільш суттєвих питань.

Виступи експертів з доповідями, повідомленнями на Саміті – це не тільки теоретичний матеріал, але й корисні розгорнуті практичні кейси, які дозволяють отримати багато потрібної інформації. Важливим є діалог з представниками регуляторних органів, а також неформальне спілкування між учасниками фармацевтичної галузі.

-Тобто учасники Саміту це не лише власники та працівники аптек?

– Звісно ж, ні. Як я вже сказав, ми щороку запрошуємо до участі  представників регуляторних органів,  державної влади, народних обранців, виробників та дистриб’юторів. Люди приїздять на Саміт з різних регіонів України. Тому багатьом важливо привезти назад своїм колегам інформацію, як кажуть, з перших вуст. Дякуємо всім, хто знаходив час бути серед спікерів в попередні роки.

Цього року відбулося перезавантаження всіх гілок влади. Нові керманичі акцентують увагу на своїй відкритості, готовності до діалогу, пообіцявши сприймати й вирішувати нагальні проблеми галузей вітчизняної  економіки. Враховуючи особливу значимість фармацевтичної галузі та наявність такої платформи, як «Аптечний саміт України-2019», ми запросили до дискусії нині всіх: президента, прем’єр-міністра, міністра охорони здоров’я України, голову Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування та членів цього Комітету. Також запрошення надіслані головам Держлікслужби, Держпродспоживслужби, Державної фіскальної служби та багатьом іншим.

Чекаємо їхньої згоди прийти і поспілкуватися з професіоналами. Заразом і побачимо, хто не на словах, а на ділі справді готовий до діалогу. До речі, минулого року в Саміті взяло участь біля трьохсот фахівців.

– Які питання заплановано обговорити в рамках Саміту?

Нещодавно прийнято ряд нових законів, відповідно до яких дозволено порівняльну рекламу ліків, посилено кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів. Внесено зміни до закону про ліцензування господарської діяльності.  Плануємо обговорити ці теми. Також розмова піде про проект закону, який запроваджує паралельний імпорт,  Концепцію фармацевтичної галузі тощо. Одним словом, на часі багато актуальних питань.

– Аптечний саміт України  – це вже історія всієї української фарми, не тільки однієї громадської організації.

– Звісно, що так. Розглядаються важливі проблеми, спільно шукаються шляхи їх вирішення, аби від прийнятих рішень користь мали не тільки представники бізнесу та фахівці аптек, а, в першу чергу, громадяни. Вся наша робота спрямована на те, аби ліки були доступнішими, аби обслуговування велося виключно професіоналами. Час нелегкий, і аптекарям теж нелегко. Але бажання зробити цей світ кращим є в кожного з нас.

– В афіші «Аптечного саміту України – 2019» – вказані спонсори, партнери. Ви завжди з ними співпрацюєте?

Генеральним спонсором  «Аптечного саміту України – 2019» цього разу висловила бажання стати  ТОВ «Кусум Фарм» , за що ми щиро вдячні.

Це сучасне підприємство з виробництва нестерильних лікарських засобів у твердих дозованих та рідких нестерильних лікарських формах для перорального застосування.

З нами багато років підряд аналітичні партнери – компанії «Моріон» та «Proxima Research».


Завжди приємно мати справу з досвідченими авторитетними партнерами, благодійниками, помічниками.  Запрошуємо й інших учасників фармринку бути спонсорам та партнерами Саміту.

 

– Чого особисто чекаєте від Саміту?

– Конструктиву в усіх питаннях, активного обговорення, небайдужих облич в залі. Адже аптечна справа – це спільна справа багатьох учасників Саміту. Нам цікаві думки кожного. Особисто буду радий зустрічі з колегами, однодумцями, яких за плином часу не доводиться бачити часто.

Користуючись нагодою, хочу ще раз запросити усіх 5 грудня долучитися до участі у «Аптечному саміті України – 2019».

 

Прес-служба АПАУ