Подписка на электронную версию журнала "Современная фармация"


Введите ваше имя


Введите вашу фамилию


Введите вашу специализацию


Введите вашу специализациюВведите вашу почту


Введите ваш телефон


Введите Область/город/посёлок где вы проживаете


Введите ваше место работы


ВОБЕНЗИМ – НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВАШОГО ІМУНІТЕТУ!

За 2 мільйони років еволюції наша імунна система навчилася боротися із більшістю відомих інфекцій, однак новий коронавірус застав її зненацька, тому з ним так важно впоратися і так легко ним заразитися. Епідемія коронавірусу SARS-CoV-2 продовжує поширюватися по всьому світу — загальне число померлих від COVID-19 перевищило 350 000. Цілі країни закриті на карантин, епідеміологи і вірусологи не перестають закликати до самоізоляції тих, хто входить до групи ризику: людей старше 65 років і пацієнтів з хронічними захворюваннями і ослабленим імунітетом. Враховуючи карантинні заходи, більшість державних лікарень та поліклінік призупинили планове обстеження та госпіталізацію осіб, що страждають на хронічні захворювання (астма, хронічна обструктивна хвороба легень, цукровий діабет, серцево-судинна патологія, гіпертонічна хвороба, онкологічні захворювання тощо). Крім цього, в зв’язку з обмеженням транспортного сполучення в період карантину з країнами-імпортерами лікарських препаратів, порушилася логістика життєво необхідних медикаментів для даних груп пацієнтів. Саме тому на сьогодні відмічається тенденція до зростання частоти випадків ускладнень перебігу хронічних захворювань.


ЦЕ ЦІКАВО!

    • Сімейство коронавірусів (лат. Coronaviridae) станом на травень 2020 року налічує 43 види РНК-вмістних вірусів, які отримали свою назву за численні вирости на поверхні, що нагадують сонячну корону.
    • За даними імунолога Крістіана Андерсена: «Коронавірус існує досить давно. Пов’язані з ним захворювання спалахували в Китаї в 2003 р. (SARS) та на Близькому Сході в 2012 р. (MERS)».

НА ЗАМІТКУ!!!

Як працює наш імунітет проти коронавірусної інфекції?

У протистоянні атаці коронавірусам задіяний цілий комплекс неспецифічних факторів резистентності та адаптивного імунітету (набутий імунітет). Це забезпечує формування на молекулярно-клітинному рівні противірусного імунітету, адекватного активності інфекційного процесу. Перша його складова — це здатність відтворювати антитіла, які прилипають до вірусу та стримують його розповсюдження по організму. Інша — наявність так званих Т-лімфоцитів, які розпізнають та атакують заражені клітини. Однак на активацію набутого імунітету потрібно близько 10 днів, аби організм почав виробляти антитіла до коронавірусу.

На сьогодні невідомо, чи зможе вироблятися достатньо стійкий механізм протидії інфекції того ж типу після повторного інфікування.


 

Яким же чином хронічні захворювання призводять до збоїв імунної системи?

За даними китайського дослідження (Ухань), супутня патологія істотно підвищує ризик несприятливого впливу COVID-19: відзначено значне збільшення смертності серед пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями до 10,5  %, з цукровим діабетом 2-го типу — до 7,3  %, з артеріальною гіпертензією — до 6,0  % [1]. Дані італійських вчених підтверджують ці показники [2].

Астма та хронічні захворювання дихальних шляхів. Однією із найрозповсюдженіших патологій респіраторної системи серед працездатного населення є хронічна обструктивна хвороба легень — хронічний запальний процес в бронхіальному дереві, який призводить до змін фізіологічних функцій клітин респіраторного тракту та послаблення захисного бар’єру і сприяє колонізації бронхіального дерева різними мікроорганізмами (в тому числі і новим коронавірусом).

Цукровий діабет. При діабетичній патології новий вірусний штам становить серйозну загрозу з наступних причин: високий ризик зараження крові, складний затяжний перебіг пневмонії, а також висока ймовірність дихальної недостатності. При зараженні SARS-CoV-2 важливо контролювати рівень цукру в крові, своєчасно коригувати глікемічний індекс. В іншому випадку створюється сприятливе середовище для розмноження патогенної мікрофлори. Хворі особливо чутливі до інфекцій будь-якої природи за рахунок зниження активності клітин імунної системи, кількості антитіл. Клініцисти пов’язують обтяжене протягом вірусної інфекції на тлі метаболічного синдрому постійним прийомом інсуліну, препаратів для антигіпертензивної терапії, нормалізації холестерину [1, 2].

Серцево-судинні захворювання. Незважаючи на безсумнівний прогрес в профілактиці, діагностиці та лікуванні серцево-судинних патологій (особливо ішемічної хвороби серця) вони займають перше місце серед причин смертності осіб старше 40 років. Основною причиною даних захворювань є атеросклероз, а серед головних факторів ризику — зміни ліпопротеїдів в бік підвищення атерогенних класів низької та дуже низької щільності, які здатні змінювати реактивність імунної системи: підвищувати активність гуморальних механізмів та знижувати Т-клітинну ланку імунітету. У зв’язку з цим пацієнти, що страждають на хвороби серцево-судинної системи, є основною групою ризику в інфікуванні коронавірусною інфекцією [3].

Гіпертонічна хвороба. Існують дані про вплив інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту та блокаторів рецептору ангіотензину II на фермент ACE2, що виробляє гормони, які знижують кров’яний тиск і розширюють судини. Саме це обумовлює дію препаратів. Небезпека в тому, що дія SARS-CoV-2 також пов’язана з цим ферментом — він закріплюється в ACE2 і з його допомогою потрапляє в інші клітини організму. Таким чином, збільшення присутності ACE2 буде давати вірусу більше шансів для поширення [4].

Онкологічні захворювання. Одним з найбільш поширених методів лікування онкології є хіміотерапія. При цьому використовуються цитостатики — протипухлинні  препарати, що порушують процеси росту, розвитку і поділу злоякісних клітин. Але цитостатики атакують не тільки ракові клітини - від них страждають і здорові тканини, це завдає шкоди імунній системі, і організм стає більш сприйнятливим до патогенних мікроорганізмів [5].

Більшість хронічних захворювань на тлі свого перебігу призводять до порушення інших органів та систем (так званої супутньої (коморбідної) патології), а також розладів обміну речовин (білкового, ліпідного, вуглеводного, вітамінного та мінерального обмінів). На жаль, раціон сучасної людини не може в повному обсязі забезпечити потребу організму в поживних речовинах, зокрема білках. Білковий дефіцит і, як наслідок, порушення ферментних систем призводить до недостатнього синтезу специфічних білків та ензимів, що беруть участь в забезпеченні імунного захисту.

Як додаткове джерело ензимів для системного впливу на фізіологічні і патофізіологічні процеси в організмі людини рекомендовано застосовувати ВОБЕНЗИМ — унікальну, ретельно підібрану суміш ензимів виробництва компанії MUCOS Pharma (Німеччина), офіційно зареєстрований в Україні лікарський засіб.

Лікарський препарат ВОБЕНЗИМ містить у своєму складі комбінацію високоактивних рослинних і тваринних ензимів і проявляє одночасно декілька фармакологічних дій: протизапальну, антиагрегантну, протинабрякову, імуномодулюючу [6].

ВОБЕНЗИМ проявляє виражену імуномодулюючу дію за рахунок підвищення фагоцитозу, посилення функції макрофагів, активації клітинної ланки імунітету (Т- та В-клітин), підвищує вироблення інтерферону, тим самим сприяючи більш швидкому одужанню, знижує ризик ускладнень і рецидивів захворювання.

Слід пам'ятати,що для посилення імунитету ВОБЕНЗИМ  слід приймати у профілактичній дозі не менше, ніж 1,5 - 2 місяці.

 

ВОБЕНЗИМ застосовується для профілактики та у складі комплексної терапії ревматичних захворювань, при травмах, запальних процесах м’яких тканин, хронічних посттравматичних процесах, при запаленні ЛОР-органів та дихальних шляхів (синусит, бронхіт, бронхопневмонія), патології шлунково-кишкового тракту (панкреатит, виразковий коліт), в кардіології при ішемічній хворобі серця, патології судинного апарату; в урології при запаленні сечовивідних шляхів (цистит, простатит, цистопієліт); в гінекології при хронічних інфекціях (аднексит, мастопатії) [6].

Окрім цього, однією з найважливіших властивостей ензимів є підвищення ефективності антибіотиків і зниження їх побічної дії. ВОБЕНЗИМ покращує доставку антибіотика у вогнище запалення і його концентрацію там, , посилює вплив антибіотиків на мікробні  колонії, активізує імунітет.

Рекомендована  доза застосування: для лікування 5-10 таблеток 3 рази на день, для профілактики - 3 таблетки3 рази на день натщесерце за 45 хвилин до їжі.

 

СПРОБУЙТЕ ДОМОМОГТИ СВОЇЙ ІМУННІЙ СИСТЕМІ — ОБИРАЙТЕ ВОБЕНЗИМ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА У СКЛАДІ КОМБІНОВАНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ  — ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ  ВІДОМИЙ  У ВСЬОМУ СВІТІ ВЖЕ ПОНАД 50 РОКІВ!

 

Література:

 1. Wu Z., Mc Googan J.M. Characteristics of and Important Lessons From the Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) Outbreak in China: Summary of a Report of 72314 Cases From the Chinese Center for Disease Control and Prevention. JAMA. 2020. Feb 24. doi: 10.1001/jama.2020.2648
 2. Porcheddu R., Serra C., Kelvin D., Kelvin N., Rubino S. Similarity in Case Fatality Rates (CFR) of COVID-19/SARSCOV-2 in Italy and China. J Infect Dev Ctries. 2020;14:125- 128. doi: 10.3855/jidc.12600
 3. Інтернет-ресурс - https://www.escardio.org/Education/COVID-19- and-Cardiology
 4. For more on ACE2 expression see Eur Respir J 2020; published online April 8. DOI:10.1183/13993003.00688- 2020.
 5. Nagar, H., Formenti, S.C. Cancer and COVID-19 — potentially deleterious effects of delaying radiotherapy. Nat Rev Clin Oncol 17, 332–334 (2020).
 6. Інструкція до лікарського препарату Вобензим: https://compendium.com.ua/info/2291/vobenzim/

 

Марина Остапець, кандидат медичних наук, асистент кафедри патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету

Выберите вашу профессию